folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sizce Suriye‘Deki Olayların Benzerleri İlerleyen Zamanlarda Türkiye‘De Yaşanır Mı?

Sizce Suriye‘Deki Olayların Benzerleri İlerleyen Zamanlarda Türkiye‘De Yaşanır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

anket/oylama yapsak daha iyi olurdu ama yok

siz yüzde kaç ihtimal veriyorsunuz öğrenmek isterdim

malum türkiye hristiyan bir ülke olmadığı için sürekli kelle koltukta gezen bir ülke

yani müslüman olduğu için kaderinin ne olacağı hiç belli olmayan bir ülke durumunda

olurda hükümettekiler assad gibi diktatör olursa aynı olaylar ülkemizde yaşanır mı sizce

sonuçta 50% gibi bir muhalefet var türkiyede

youtubeda kafa kesme, adam asma, kafaya sıkma videoların arkası kesilmiyor bunlar sizce yaşanır mı türkiyede?

yani türkiyedeki kültür bu tür davranışları uygulamaya müsait mi değil mi?

bu konudaki görüşlerinizi/senaryolarınızı yazarsanız sevinirim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

edit vazgeçtim yazmıcam

u235 tarafından 26/May/13 02:13 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Türkiye bu olayların benzerlerini yaşamadı mı ? Bkz. Maraş Katliamı , Sivas katliamı , Menemen Olayı.Türkiye'de o  dediğin potansiyelin kralı var.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Önümüzdeki 10 sene içerisinde 2. bir kurtuluş savaşı veririz gibi geliyor. İçimizdeki pislikler ve dışardan onları destekleyenlere karşı

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı

Türkiye bu olayların benzerlerini yaşamadı mı ? Bkz. Maraş Katliamı , Sivas katliamı , Menemen Olayı.Türkiye'de o  dediğin potansiyelin kralı var.

o olaylar hakkında hiç bilgim yok merak edipte araştırmadım sadece güncel olaylar ilgimi çektiği için

desene o zaman türkiyedeki insanlara yazık olacak...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    sokoban bunu yazdı

o olaylar hakkında hiç bilgim yok merak edipte araştırmadım sadece güncel olaylar ilgimi çektiği için

Bizim tarihimizde adam yakma var , kafa kesme var , çoluğu çocuğu baltayla doğramak var.Ve bu olayların hepsini işleyenler çok tanıdık bir sloganla birlikte işledi bilin bakalım nedir ?

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı
    sokoban bunu yazdı

Bizim tarihimizde adam yakma var , kafa kesme var , çoluğu çocuğu baltayla doğramak var.Ve bu olayların hepsini işleyenler çok tanıdık bir sloganla birlikte işledi bilin bakalım nedir ?

Allahu Ekber ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı

Hocam o olayların mimarları şuan hükümetin başında olduğundan öyle bir olay yaşanacağını düşünmüyorum. Bugün 240 farklı fraksiyona bölünmüş bir sol-komunist kesim var olduğu sürece menemen olayının mimarları bu ülkenin ekmeğini daha çok yer, 100 kişi çıkar protesto eder yüzüne biber gazı yediğiyle kalır.

Genelde maalesef o dediğin kafa kesme, domuz bağıyla adam öldirme olaylarını aşırı dinci kesime bağlı örgütler yapıyor.

Hizbullahın internetteki videolarına bakın yüzlerce böyle adam öldürme le ilgili videoları mevcut.

Yani şuan muhalefetteki kesim genel olarak Atatürkçü düşünceyi benimsemiş insanlar olduğu için dediğin tür olayların gerçekleşmesi mümkün değil.

torpedo_XL tarafından 26/May/13 02:26 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    sokoban bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı
    sokoban bunu yazdı

Allahu Ekber ?

Bak ben bir şey demedim sen kendin buldun :D şimdi şakirtler damlar bana laf söylemesinler sen uğraş.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmetdsn
    ahmetdsn's avatar
    Erkek

olması muhtemel son da ülke olarak mısırdan libyadan suriyeden daha gelişmiş durumda olduğumuza inanıyorum ancak neden halaa geriye dönme savaşı veriyorlar bu gericilik neden bu gün kurtuluş metrosunu basan zihniyet ne yapmak istiyor bu dünyada her insan günahları ve sevapları kendini bağlar ken millete neden karışıyorlar bi müridin dinde zorlama yoktur diye mesajı vardı bu zorlama neden bu baskı neden peygamber efendimizin bizlere anlattığı müslümanlık bu olamaz neresinde hoç görü neresinde merhamet allah sonumuzu hayır etsin bu gidiş iyi gidiş değil

Elbet bir bildiği var bu çocukların, kolay değil yoksa bu yaşta ölmek...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

20lerde ali şükrü

50lerde menderes

şimdi tayyip

bişey olacağını sanmıyorum hep böyle devam eder gibi

Toplam Hit: 6504 Toplam Mesaj: 78