folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sosyalleşmek İçin Neler Yapıyorsunuz?

Sosyalleşmek İçin Neler Yapıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Invnumb
    Invnumb's avatar
    Erkek

Discord gruplarında farklı kişilerle ve gruplarla tanışıyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Opsiyonel_Bilgiler bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

kafam estikce kursa gittim

suan 20 tane kurs gecmisim var. 

secim yaparken cok siradisi seyler secmelisin.

mesela dil kursuna gideceksin İngilizce cok klasik artik. sıkıcı,  herkes gidiyor .

orada farkli kafa birini bulamazsin. almancada öyle.. öyle bir dile git ki gelenlerin öğrenme nedeni  özel olsun. 

herkesteki en büyük yanlis: sadece basarili olacak kurslara gitmek istiyorlar. bilmediklerinden korkuyorlar. iyi de kardes amac, zaten kursta bunu öğrenmek.:)

mesela cizim yetenegim yok diye resim kursuna gitmiyor. sanki her gelen kursiyer picasso :)

ne kadar birbirine zit erlere gidersen o kadar zit insanlar tanirsin ufkun acilir.

ben kat-i sanatina sabah , ögleden sonra resim kursuna gidiyordum eskiden.

sabah musiki eşliğinde hat yazarken öğleden sonra nü çiziyordum. ona görede kursiyer oluyor. 

bana kursunu soyle , oraya kimlerin gelecegini soyleyim :))

resim kursuna gidiyorum zaten. fena değil memnunum. okçuluk düşünüyorum nasıl fikir? senin önerebileceğin bir şey var mı?

okculuk gitmedim. bilal erdogandan dolayi da ne bileyim bir antipatim vardi. sacma ama bir kendimi yakin hissedemedim.

ama instagramda zengin kesim artik çoluğunu cocugunu göndermeye baslamis. hafiften populer oluyor son dunya birinciliginden sonra. su gazoz soyadlidan sonra.

para vermeyeceksen git insan merakina gide gide kendini buluyor.

kurs tercihi yaparken kendine sunu de

meslegim nedir? bu kurs benim ne isime yarayacak

ileride yapmak istedigin bir hayalin varsa  onun yapıtaşı olacak kurslari öncelikli tercih edebilirsin.

ne kadar vakit ayiracagim?

ne kadar bütce ayiracagim?

lisans mezunu isen tezsiz yuksek lisansa basvurabilirsin?

ne yapmak istiyorsun?  amac sadece sosyallesmek mi ?

Konu sosyalleşmek :D 

Edit. Sen hangi kurslara kimlerin gittigini anlatıyodun ne ara mesleki faydaya kariyere döndü konu :))

korkarabatak tarafından 29/Oca/23 17:14 tarihinde düzenlenmiştir

tabi lan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

mesela dil kursuna gideceksin İngilizce cok klasik artik. sıkıcı,  herkes gidiyor .

orada farkli kafa birini bulamazsin. almancada öyle.. öyle bir dile git ki gelenlerin öğrenme nedeni  özel olsun. 

herkesteki en büyük yanlis: sadece basarili olacak kurslara gitmek istiyorlar. bilmediklerinden korkuyorlar. iyi de kardes amac, zaten kursta bunu öğrenmek.:)

mesela cizim yetenegim yok diye resim kursuna gitmiyor. sanki her gelen kursiyer picasso :)

ne kadar birbirine zit erlere gidersen o kadar zit insanlar tanirsin ufkun acilir.

sabah musiki eşliğinde hat yazarken öğleden sonra nü çiziyordum. ona görede kursiyer oluyor. 

resim kursuna gidiyorum zaten. fena değil memnunum. okçuluk düşünüyorum nasıl fikir? senin önerebileceğin bir şey var mı?

okculuk gitmedim. bilal erdogandan dolayi da ne bileyim bir antipatim vardi. sacma ama bir kendimi yakin hissedemedim.

ama instagramda zengin kesim artik çoluğunu cocugunu göndermeye baslamis. hafiften populer oluyor son dunya birinciliginden sonra. su gazoz soyadlidan sonra.

ileride yapmak istedigin bir hayalin varsa  onun yapıtaşı olacak kurslari öncelikli tercih edebilirsin.

lisans mezunuyum, amacım sadece sosyalleşmek. işime bir katkısı olmasa da olur. sadece yeni bir ortam olsun istiyorum. 

yüksek yapmak istemiyorum. haftada bir gün hafta sonumu ayırabilirim. ya da hafta içi iş dönüşü 1-2 saat gibi

imza mı gelmiş?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Erkek

bir de dikkat ettim. sanalda takılan kesim de var burda ama daha çok böyle insan etkileşimli bir etkinlik peşindeyim.

imza mı gelmiş?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    korkarabatak bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Edit. Sen hangi kurslara kimlerin gittigini anlatıyodun ne ara mesleki faydaya kariyere döndü konu :))

hepsinde sosyallesir de gitmisken de ilim irfan öğrenmesin  mi :)

karşıyi tanimadan da tavsiye zor oluyor 

**

iyi madem .. benim buradan da sevdigim bir arkadaşın über süper bir fikrini yazayim.

bu arkadas kursa gidecekti. cok iyi bildigi bir alanda. dedim ki  sen hocadan daha iyi bilirsin niye kursa gidiyorsun

dedi ki kursda cok basarili biri gibi  görünüp siniftakilere yardimci olup  kiz tavlamak icin.  :)))

vavvv dedim .  iyi fikir ...

** 

sanatsal kurslara ( geleneksel sanatlara) gidersen ki bunlar

hat, ebru, tezhip yagli boya tablo, heykel.gibi... kurslardir her yas grubu insan olur. kadin erkek karisik olur. yumusak huylu. buyuk cogunlukla varlikli insanlar gelir. guzel sanatlar ögrencisi yada ögretmen kesimi cogunluktadir.

giyim nakis mefrusat taki tasarimi

%95 ihtimal kadinlardan olusur. ve özellikle evli kisiler ek gelir icin gelirler. mefrusat özellikle 50 yas üzeri kadinlar geliyor. ceyizlerindeki dantelleri söküp evlenecek kzlarina yeniden dikiyorlar. 

taki birazcik daha genc kesim oluyor yapıp takmak icin. hafta sonu ise calisan gruptanda gelmesi olasi.

bu iki kurs turundede cene bol olur. hem yapar hemde anlatirlar. bol bol ayat hikayesi dinlersin. 

sanat kismindakiler daha okumus elit cikar. mefrusat yine örnegin hep ev hanimi oluyir genelde

ahşap yakma, oyma 

bu kursa katilanlar cogunlukla erkek oluyor

emekli veya hafta sonu ise calisan orta yas daha cok rağbet ediyor. ama kadinlarda gelir. ancak orta yas kadin gelmez. bu biraz 35 yas alti oluyor. kadinlarin yasi kuculurken bu kursta erkek yas yukseliyor

devam ediyorum

braille alfabesi- isaret dili  kurslarina gidersen hayata dair cok guzel seyler ogrenirsin empati yetenegin gelisir. 

ben ikisine de gittim. benim ogretmenlerim engelliydi ve kursiyerler dandikti. hocalari kursa gidene ek not verecegim dedikleri icin gelmislerdi. ama ben öyle degildim . guzel projelerle gitmistim. engelli cocugu olup onu yetistirmek icin gelenler vardi.  bazilarida meslek sahibi olmak icin 

hicbir kimse bir görme engelli biri kadar sizi iyi  dinlemiyor

hicbir kimse bir isitme engelli kadar size bu kadar icten bakmiyor. en ufak bir mimik hareketini bile kacirmiyorlar. ama onlar icin elinizden birsey gelmeyecekse erteleyebilirsiniz

AutoCAD programlama kurslarina genelde muhendisler geliyor. yada o bolumde okuyan ogrenciler. hep birseyler cizildigi icin ve bu tip kurslara niyeyse tenefus koymuyorlar dersten eve gittigin icin cok bir kaynasma olmuyordu.

ard arda 1-2 saatlik ders yapip dagiliyorsun. sebebide bilgisayarla yalniz birakmamak.

yüzme, dans ve spor dallarinda cok guzel sosyallesebilirsin.

neticede fiziksel temasta oldugun biriyle mecbur konusacaksin. :)  

dil kurslari yine kaynastigimiz kurslardan

konusmadan nasıl dil ögreneceksin. :) ve en süslü kizlar buraya geliyor. dil ögrenmenin insanda ilginc bir etkisi oluyor . ingilizce cok bayaglasti. yani laf olsuna gelen cok.  ama siradisi bir dil secerde gidersen daha ilginc insanlar tanirsin.

is icin ogrenmek zorunda olan olur. oraya gitmek isteyen olur. 

arapca ya gidersen kurani iyi anlayim diyen tarikatcilarla dolup tasabilir. :) ilahiyatcilarda çok geliyor... arkamdaki carsafli teyze hocaya soru sordum diye soylenmisti. biz erkeklerle mi konusacagiz demisti. sonra gelmedi .. 

almanca fransizca  arapca rusca  İngilizceyi ele . 

bir dil sec git..

futurist tarafından 29/Oca/23 18:32 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Erkek

teşekkür ettim düşüneceğim. her öneriye açığım bu arada konu kapanmış değil

imza mı gelmiş?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Aslında arada buradaki arkadaşlarla bira falan içsek çok güzel olurdu.

Ben pek sosyalleşemiyorum, eski müptezel arkadaşlarımla da eskisi kadar sık görüşmek istemiyorum.

Her buluştuğumda bi olay, bi sıkıntı.

Ne biliyim istanbul için bi sabit sosyalleşme konusu olsa, atıyorum adam dese kartaldayım bira içecek kimse var mı tık öbürü yazsa filan güzel olur.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

hepsinde sosyallesir de gitmisken de ilim irfan öğrenmesin  mi :)

karşıyi tanimadan da tavsiye zor oluyor 

**

iyi madem .. benim buradan da sevdigim bir arkadaşın über süper bir fikrini yazayim.

bu arkadas kursa gidecekti. cok iyi bildigi bir alanda. dedim ki  sen hocadan daha iyi bilirsin niye kursa gidiyorsun

dedi ki kursda cok basarili biri gibi  görünüp siniftakilere yardimci olup  kiz tavlamak icin.  :)))

vavvv dedim .  iyi fikir ...

** 

sanatsal kurslara ( geleneksel sanatlara) gidersen ki bunlar

hat, ebru, tezhip yagli boya tablo, heykel.gibi... kurslardir her yas grubu insan olur. kadin erkek karisik olur. yumusak huylu. buyuk cogunlukla varlikli insanlar gelir. guzel sanatlar ögrencisi yada ögretmen kesimi cogunluktadir.

giyim nakis mefrusat taki tasarimi

%95 ihtimal kadinlardan olusur. ve özellikle evli kisiler ek gelir icin gelirler. mefrusat özellikle 50 yas üzeri kadinlar geliyor. ceyizlerindeki dantelleri söküp evlenecek kzlarina yeniden dikiyorlar. 

taki birazcik daha genc kesim oluyor yapıp takmak icin. hafta sonu ise calisan gruptanda gelmesi olasi.

bu iki kurs turundede cene bol olur. hem yapar hemde anlatirlar. bol bol ayat hikayesi dinlersin. 

sanat kismindakiler daha okumus elit cikar. mefrusat yine örnegin hep ev hanimi oluyir genelde

ahşap yakma, oyma 

bu kursa katilanlar cogunlukla erkek oluyor

emekli veya hafta sonu ise calisan orta yas daha cok rağbet ediyor. ama kadinlarda gelir. ancak orta yas kadin gelmez. bu biraz 35 yas alti oluyor. kadinlarin yasi kuculurken bu kursta erkek yas yukseliyor

devam ediyorum

braille alfabesi- isaret dili  kurslarina gidersen hayata dair cok guzel seyler ogrenirsin empati yetenegin gelisir. 

ben ikisine de gittim. benim ogretmenlerim engelliydi ve kursiyerler dandikti. hocalari kursa gidene ek not verecegim dedikleri icin gelmislerdi. ama ben öyle degildim . guzel projelerle gitmistim. engelli cocugu olup onu yetistirmek icin gelenler vardi.  bazilarida meslek sahibi olmak icin 

hicbir kimse bir görme engelli biri kadar sizi iyi  dinlemiyor

hicbir kimse bir isitme engelli kadar size bu kadar icten bakmiyor. en ufak bir mimik hareketini bile kacirmiyorlar. ama onlar icin elinizden birsey gelmeyecekse erteleyebilirsiniz

AutoCAD programlama kurslarina genelde muhendisler geliyor. yada o bolumde okuyan ogrenciler. hep birseyler cizildigi icin ve bu tip kurslara niyeyse tenefus koymuyorlar dersten eve gittigin icin cok bir kaynasma olmuyordu.

ard arda 1-2 saatlik ders yapip dagiliyorsun. sebebide bilgisayarla yalniz birakmamak.

yüzme, dans ve spor dallarinda cok guzel sosyallesebilirsin.

neticede fiziksel temasta oldugun biriyle mecbur konusacaksin. :)  

dil kurslari yine kaynastigimiz kurslardan

konusmadan nasıl dil ögreneceksin. :) ve en süslü kizlar buraya geliyor. dil ögrenmenin insanda ilginc bir etkisi oluyor . ingilizce cok bayaglasti. yani laf olsuna gelen cok.  ama siradisi bir dil secerde gidersen daha ilginc insanlar tanirsin.

is icin ogrenmek zorunda olan olur. oraya gitmek isteyen olur. 

arapca ya gidersen kurani iyi anlayim diyen tarikatcilarla dolup tasabilir. :) ilahiyatcilarda çok geliyor... arkamdaki carsafli teyze hocaya soru sordum diye soylenmisti. biz erkeklerle mi konusacagiz demisti. sonra gelmedi .. 

almanca fransizca  arapca rusca  İngilizceyi ele . 

bir dil sec git..

hocam senin hayata dair gözlemlerini ilginç buluyorum.

Bana sorarsan insanları iyi analiz edebiliyorsun.

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

ben airsoft'a gidiyorum. 50vs50 kapışıyoruz yemek yeniyor. taktik yapıyorsun. orada gruplar oluyor birine katılıyorsun derken muhabbet ilerliyor

aynı zamanda spor oluyor. baya fit olmak gerekiyor çünkü sabah 10da başlayıp 4e kadar sürüyor. herkes 4e kadar kalmıyor ama devam edenler var. dağ tepe aşıyorsun yatıp kalıyorsun.

fakat pahalı bir aktivite. silah ve ekipmanlar pahalı ancak bir kere aldığında bir daha uğraşmak zorunda değilsin kafayı kırmazsan. ben genelde ilk başlayanlara kiralama tavsiye ediyorum. belki hoşunuza gitmez sonra bi ton silaha para vermiş olursunuz. 

ben ilk başlarken m4 silah aldım, oyunu beğenmezsem evde duvara asarım görüntüsünü seviyorum dedim :)

not: ben yurt dışında oynuyorum. türkiyede biraz daha farklıymış durumlar hiç denemedim. herkes çok hırslı oynuyormuş

Ekerci tarafından 30/Oca/23 12:17 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

1,5 aydır yüzmeye gidiyorum 

Yav he he
Toplam Hit: 5383 Toplam Mesaj: 40
sosyalizm