folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Spor Yapmayi Hayat Felsefesi Edinmis Arkadaslari Konuya Bekliyorum.

Spor Yapmayi Hayat Felsefesi Edinmis Arkadaslari Konuya Bekliyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

kilo vermek neden bu kadar zor anlamis degilim.. Hastaligi olmayan bir adamin rahatlikca kilo verecegini düsünüyorum :) Yakin cevremdeki arkadaslarima bir kac tavsiyede bulunuyorum ve gayet de saglikli sekilde kilo veriyorlar..

Yapilmasi gerekenler basit ama öncelikle kilo neden alinir onu bilmek gerekiyor (belki konudaki arkadaslar yazmislardir okuyamadim tüm mesajlari)

Eger aldiginiz kalori harcadiginiz kaloriden fazla ise kilo alirsiniz.. O yüzden istediginz kadar spor yapin önemli degil, bogazinizi tutamayip yerseniz ve spor yaptiginiz halde harcadiginiz kaloriden fazla alirsaniz yine kilo alirsiniz. Olayin direk spor ile alakasi yok, az ve cok yeme ile alakasi var. Spor destekleyici bir yöntemdir ve saglikli olmak, güclenmek adina spor yapilmalidir, zayiflamak icin degil :)

Yapilmasi gecenleri özet gecersem:

1- aldiginiz ve harcadiginiz kalori tutun, kalori saymadan ne yediginizi bilmeden ne kadar harcadiginizi bilmeden yaptiginiz sey karanlikta saklambac oynamak gibidir :)

2- yazilan mesajlarda gördüm, aralikli oruc videosu var. Bunu uygulayabilirsiniz

Bu kadar basit.. Buna göre aldiginiz ve harcadiginiz kalorileri göz önüne alarak dengelemelisiniz.

Zayiflamak istiyorsaniz da kalori acigi ortaya cikarmaniz gerek. Yani sizin günlük kalori ihtiyaciniz 2000 ise ve siz günde 1000 kalori aliyorsaniz, vücut kalan 1000 kaloriyi sizin yaglardan kullanacaktir. Bu sekilde yag yakimi gerceklesir.  Sizin ihtiyaciniz 2000 ama siz 3500 lük kalori alirsaniz ve 1000 kalorilik spor yaparsaniz toplamda 2500 gibi bir kalori ile tamamlarsiniz ve ihtiyacinizdan fazla aldiginiz icin de kilo artisi meydana gelir :)

O yüzden yukarida dedigim gibi ne yeidiginizi bilmeniz lazim ve temel besin gruplarini da günlük olarak belli ölcüdelerde almaniz gerek (karbonhidrad, yag ve protein). Bir cok mobil program ile bu takip isini yapabilirsiniz, ve programa hedeflerinizi, vücut bilgilerinizi girin, size kac kalori almaniz gerektigini, temel besinlerden ne kadarlik almaniz gerektigini söyler..

Xiaomi ya da benzer akilli bilekliklerden edinip spor yaptiginizda kaybettiginiz kaloriyi de programa ekleyip düzgün sekilde kalori acigi olusturup olusturmadiginizi kontrol edebilirsiniz.

Gida bu isin temeli, yedikleriniz önemli.. Ihtiyactan fazla karbonhidrat alirsaniz, vücudunuz insilün direnci gösterir ve bu da kilo vermenizi engeller..

Üstte dediklerimi uygulayarak erkekler haftada ortalama 0.5-1 kilo verilebilir (nasil uyguladiginiza bagli) .. Tabi agirlik calistiginizda kilo kaybini direk göremezsiniz cünkü kas olusuyor, o yüzden mezura kullanmak gerek, belirli bölgeleri mezura ile ölcüp o sekil takip etmek en dogru yöntem.

Kilo sorunu olan bir kac arkadasimiz bana özelden yazarlarsa kalori hesabi yapip yardimci olmaya calisirim.

Son olarak, bölgesel yag yakma diye bir olay yok. Yani yaglariniz karin bölgenizdeyse, mekik cekmeniz o yaglarin gidecegi anlamina gelmez.. Vücudunuz nereden yaglanmayi ve yag kaybetmeyi istiyorsa oradan yaglanir ve oradan yag kaybedersiniz. Son kez söylüyorum Yag yakmanin tek yolu "kalori acigi cikarmaktir". Ya da ameliyatla aldiracaksiniz ki ne kadar saglikli tartisilir..

Not: saglikci ya da diyetisyen degilim, bu isi bilimsel olarak arastirmis birisiyim sadece :))

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Ben de bu ara acayip kilo aldım. Aynı dertten müzdaribim. Dur duraksız bir evladım ve bütün ev işleri bana bakıyor. Ve yine de zayıflayamıyorum. Bu da arkadaşların dediği gibi günlük aldığım kalorinin fazla olması.

Bir düzen oluşturup benim de en az 30-40 dk yağ yakma programı uygulamam lazım.

Daha önceden takip ettiğim birkaç kişi vardı. Onlara bir göz at istersen.

https://instagram.com/abgirlsguide?igshid=egeo3pvlgrx4

https://instagram.com/chloe_t?igshid=1smx1uvx8guyu

https://instagram.com/sedaaltiin_?igshid=bgtainsjv91d

https://instagram.com/eccekeskinn?igshid=zrqxb0fkuvoc

https://instagram.com/dilay.ersoy?igshid=e2zdpjnon5z7

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

@Retret. Cok ikna oldum. tamam kapi yok :)

@unbalanced   dediklerine sonuna kadar katiliyorum ancak zaten sorun aliskanliklarini degistirmekte :)

Rutin hayatinin bir parcasi haline getirmekte.  Ve en onemlisi iradene ve kararina sadik kalabilmekte.

Yoksa cogu insan, o kalori hesabini biliyor ama yapamiyor. Mesela   Benin antepli arkadaslarim var bebekken süt yerine şalgam, mama yerine kebap, cikolata yerine baklava vermisler ki yemeden baska bir dusundukleri yok :) 

Cay diyoruz yaninda ne var diyor

Etkinlik diyoruz mangal diyor

Ramazan diyoruz iftari nerde yapalim diyorlar :))

Doktor diet yap demis, bol antep fistikli baklava almis doktor yesil ye dedi diyor :)

Birgun çark ediyor  diet spor yapmak istiyor iste onun mucadelesi bu kültürle aslinda.

30 yasina etle beslenmis adamin eline haslanmis havuc verince  dengesi bozuluyor. :))

Ayni sekilde  bilgisayarcilarda bütün gün oturuyor. Hareketsiz bir yasam . Su icsen yarar.  Ogle yemeginde agir agi yemek yeseler aksama spor yapmak zorunda oluyor denge icin. Her zamanda bakalim yapabiliyor mu .

Evli oluyor direk eve gitmek zorunda. 

Kaos bu iste :)

@Darkparadise cok teşekkur ederim  takip edecegim. Bu isaret olsun basla bence mobilden yaziyorum bir ara cocuklu annelerin 

cocukklari ile  yaptiklari egzersizleri atarim. :) 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

@unbalanced   dediklerine sonuna kadar katiliyorum ancak zaten sorun aliskanliklarini degistirmekte :)

Rutin hayatinin bir parcasi haline getirmekte.  Ve en onemlisi iradene ve kararina sadik kalabilmekte.

Yoksa cogu insan, o kalori hesabini biliyor ama yapamiyor. Mesela   Benin antepli arkadaslarim var bebekken süt yerine şalgam, mama yerine kebap, cikolata yerine baklava vermisler ki yemeden baska bir dusundukleri yok :) 

Doktor diet yap demis, bol antep fistikli baklava almis doktor yesil ye dedi diyor :)

Birgun çark ediyor  diet spor yapmak istiyor iste onun mucadelesi bu kültürle aslinda.

30 yasina etle beslenmis adamin eline haslanmis havuc verince  dengesi bozuluyor. :))

Ayni sekilde  bilgisayarcilarda bütün gün oturuyor. Hareketsiz bir yasam . Su icsen yarar.  Ogle yemeginde agir agi yemek yeseler aksama spor yapmak zorunda oluyor denge icin. Her zamanda bakalim yapabiliyor mu .

Ben hayatimda hic diyet yapmadim :) sadece kendimi düzene soktum o kadar. Karbonhidrad yemiyorum pek.. Protein ve sebze yemeklerinde bir sikinti yok ki. Yani et yemekte bir problem yok, asiri yagli olursa belki ancak düsman protein degil, karbonhidrattir.. Kalori saymak da zor bir sey degil. Bir süre bu sekilde devam ettiginde zaten neyin ne kadar olacagini bilirsin. yazio, myfitnesspal gibi uygulamalari yükleyin hemen, hedefinizi belirleyin ve günlük yediklerinizi yazin.. Sonra ak koyun kara koyun belli olur. Nerede yanlis yaptiginizi anlayip düzeltin. Uygulama zaten sizi zayiflatmaz. Sadece neyin yanlis gittigini ya da dogru gittigini gösterir. Siz de bunu takip edersiniz olur biter :) Ilk is bu uygulamalardan birini yükleyerek basla ve hemen bugün yediklerini yaz bakalim :)

Aralikli orucu ben uzun zamandir uyguluyorum, daha dinc daha saglikli oluyor insan. Oglen 12 ve aksam 6-7 gibi de aksam yemek yiyorum. Benim tek sikintim, türkiye'ye geldiginde aile ve arkadaslara bunu anlatamamak :) Sürekli yemek derdinde herkes.. Yeter diyorum onu da anlamiyorlar :) Türkiye'ye geldigim son sefer 2 haftada 4 kilo almistim ki geldigim sürecte spor salonuna gittigim halde :)

Sikinti bizim insanin ac kalma korkusu sanirim.. :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    unbalanced bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Ben hayatimda hic diyet yapmadim :) sadece kendimi düzene soktum o kadar. Karbonhidrad yemiyorum pek.. Protein ve sebze yemeklerinde bir sikinti yok ki. Yani et yemekte bir problem yok, asiri yagli olursa belki ancak düsman protein degil, karbonhidrattir.. Kalori saymak da zor bir sey degil. Bir süre bu sekilde devam ettiginde zaten neyin ne kadar olacagini bilirsin. yazio, myfitnesspal gibi uygulamalari yükleyin hemen, hedefinizi belirleyin ve günlük yediklerinizi yazin.. Sonra ak koyun kara koyun belli olur. Nerede yanlis yaptiginizi anlayip düzeltin. Uygulama zaten sizi zayiflatmaz. Sadece neyin yanlis gittigini ya da dogru gittigini gösterir. Siz de bunu takip edersiniz olur biter :) Ilk is bu uygulamalardan birini yükleyerek basla ve hemen bugün yediklerini yaz bakalim :)

Aralikli orucu ben uzun zamandir uyguluyorum, daha dinc daha saglikli oluyor insan. Oglen 12 ve aksam 6-7 gibi de aksam yemek yiyorum. Benim tek sikintim, türkiye'ye geldiginde aile ve arkadaslara bunu anlatamamak :) Sürekli yemek derdinde herkes.. Yeter diyorum onu da anlamiyorlar :) Türkiye'ye geldigim son sefer 2 haftada 4 kilo almistim ki geldigim sürecte spor salonuna gittigim halde :)

Sikinti bizim insanin ac kalma korkusu sanirim.. :)

Aman tanrim ne yapmislar sana :) birde hep burda hep böyle yasadigini hayal et . 

Herkes bireysel birseyler yapiyorda.

Diş cevre uymayinca  cok zor 

bosver burda ye de yarin devam edersinler cok fazla. Bu isler ciddi bir karar ve istikrar gerektiriyor.

Arkadaslarinla toplanmissin herkes kebaplari kunefeleri götürürken ben salata diyemiyorsun. 

Sahsen bu konuda cok iradesizim. 

Gecen mesajimda soracaktim. Varmi tavsiye ettigin ettigin uygulama diye yazmışsın tesekkur ederim :)

indirdim bakalim.  Begendim sevimli kullanisli birseye benziyor.  Kahvaltiyi kaydertim disari cikip adim sayarida acacagim. Birde boyle deneyim :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

kilo vermek neden bu kadar zor anlamis degilim.. -Hastaligi olmayan- bir adamin rahatlikca kilo verecegini düsünüyorum :) Yakin cevremdeki arkadaslarima bir kac tavsiyede bulunuyorum ve gayet de saglikli(?) sekilde kilo veriyorlar..

Yapilmasi gerekenler basit ama öncelikle kilo neden alinir onu bilmek gerekiyor (belki konudaki arkadaslar yazmislardir okuyamadim tüm mesajlari)

Eger aldiginiz kalori harcadiginiz kaloriden fazla ise kilo alirsiniz..

...

Son kez söylüyorum Yag yakmanin tek yolu "kalori acigi cikarmaktir". Ya da ameliyatla aldiracaksiniz ki ne kadar saglikli, tartisilir..

Not: saglikci ya da diyetisyen degilim, bu isi -bilimsel olarak- arastirmis birisiyim sadece :))

(bu yazacaklarım referans alınacak şeyler değil ama;) "bilimsel olarak" araştırmış biriyim derken, uzun yıllara dayanan, yaş,cinsiyet,coğrafya vb ölçüt'lere bakarak Kontrol Grupları'yla beraber takibini yapıp, kayda geçirilmiş gibi, anladım. (öyledir, değildir, bilmiyorum. ^^P`)

Kalori hesabıyla ilgili en büyük eleştiri(gördüğüm kadarıyla); besinlerin Sadece vücuda sağladıkları Isıl Enerji Miktarı'yla ilgili olmadığı, konusu. 

netice itibâr'iyle, besinler sadece karbonhidrat,yağ,protein  'lerden oluşmuyorlar. bunların yayında, sindirime uğramadan, Kan'a ve Hücre'ye geçen Madde'ler de var; (ki bunlar da Düzenleyici) iyon'lar, (hormon'lar,) vitamin'ler gibi. 

Ki, bunlar da sindirim sistemi'nde, hücre-içi ve Hücre-dışı faaliyet'teler, bildiğim. 

bir'de meselâ, hep yağ'dan, yada hep karbonhidrat'dan, yada hep protein'den beslenmek var bu işin sonucunda. o da sakat.

ha, biz, en uygun F/P veya hizmet'ini aradığımız için ,kendi şartlarımızda "en uygun" yöntemi takip etmeye çalışıyoruz sanki. 

Hücrenin,organların,dokuların  hafızası bu konuda ne diyor, tabi bu da önemli her'âlde. ^^` kişilerin geçmiş yaşamları da önemlidir, diye düşünüyorum. 

bu nedenle, kilo konusu gelince aklıma Adını soyadını tam hatırlamadığım bir doktor doktor geliyor, kürşat mıydı neydi. hastayı önce bir alanında bilgi sahibi Doktorlar Heyeti'nden geçiriyor, ona göre bir Takip Programı yapıyordu. Ev ziyaretleri'yle de takip ediyordu. ^^`

rodrigo, Gitar Konçertosu. d` b (bre @kaptan. ^^P`)

Gregorian, voyage voyage..

RitmFarbRacourci tarafından 21/Tem/20 19:31 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Son kez söylüyorum Yag yakmanin tek yolu "kalori acigi cikarmaktir".

Bu olayın gerçekle uzaktan yakından bir ilgisi yok....  Kalori sayım saçmalığına inanmayın... 
    Ekmek ve şekeri kesin. Düşük glisemik indeksli beslenmeye geçin. Saat 20:00'dan sonra su dışında bişey yiyip içmeyin.En fazla 2 öğün beslenin. Aralara aburcubur itelemeyin.Bu 2 öğünde güzelce doyurun karnınızı.

Öncelikle -ACIKMA- kavramınız değişecek. Daha geç acıkacaksınız... 

Yiyerek zayıflama diyorlar ya , aynen öyle yemek yiyecek ve zayıflayacaksınız. Göbeği spor yapmadan tam olarak böyle eritmiştim. Tavsiyedir.

italyan tarafından 21/Tem/20 20:04 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Bu olayın gerçekle uzaktan yakından bir ilgisi yok....  Kalori sayım saçmalığına inanmayın... 
    Ekmek ve şekeri kesin. Düşük glisemik indeksli beslenmeye geçin. Saat 20:00'dan sonra su dışında bişey yiyip içmeyin.En fazla 2 öğün beslenin. Aralara aburcubur itelemeyin.Bu 2 öğünde güzelce doyurun karnınızı.

Yiyerek zayıflama diyorlar ya , aynen öyle yemek yiyecek ve zayıflayacaksınız. Göbeği spor yapmadan tam olarak böyle eritmiştim. Tavsiyedir.

iyide zaten seninde yaptigin sey kalori acigi olusturmak.
    Ekmek ve sekeri kesip, abur cubur yemeden,aksam 20`den sonra bir sey yemeden ,en fazla 2 ogun beslenerek kac kalori almayi dusunuyorsun ?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@RitmFarbRacourci  hocam temel besin gruplari icin bu 3 madde geciyor. Elbette kana hizlica karisan maddelar var ama bunlar temel besin grubunda degil.

@italyan  benim söylediklerimi halk dilinde yazmissin sadece hocam :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

iyide zaten seninde yaptigin sey kalori acigi olusturmak.
    Ekmek ve sekeri kesip, abur cubur yemeden,aksam 20`den sonra bir sey yemeden ,en fazla 2 ogun beslenerek kac kalori almayi dusunuyorsun ?

Valla sabahları ingiliz kahvaltısı.Yanına kuruyemiş.
    Akşam üzerine doğruda etli,tavuklu veya bakliyatlı bi tencere dolusu salata.Yanında kuruyemiş ve yoğurt.

Missss , üzerlerinde kalori yazmıyor ama zannetmiyorum ki benim diyetimle kalori açığı oluşturabilesiniz.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 6420 Toplam Mesaj: 59
fitness felsefe spor