Stajer Arıyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Şu anda çalıştıgım firma bana istersem yanıma istersem stajer alabilicegimi söyledi.Malesef yaklaşık 100'e yakın Cv'yi inceledikten sonra kafama göre birini bulamadım.Firmanın ismini özel sebeplerden dolayı veremicem ama ofisimiz İstanbul/Beşiktaşta. Hergün ofise gelmesine gerek yok daha çok DC'ler de olucaz, bazen evden de çalışabilir.

Eger benim yanım da staj yaparsa ögrenebilicegi konular.Linux sistem yönetimi,Windows sistem yönetimi,Clusster ,Cloud, server farm,networking(cisco agırlıklı),sanallaştırma ve disaster recovery konularındır.Ben firma adına bu çözümleri geliştiriyorum.

Gelelim ne aradıgıma

Agırlıklı olarak Linux/Unix bilgisine ek olarak Windows sunucu ailesine hakim olması(Temel servisler ve ayarlar)

Bash ve Powershell scripting üzerine bir fikrinin olması

Load Balancer,IDS,Raid gibi kavramlara aşina olması.

ilgilenen ve sorusu olan arkadaşlar burdan yazda özel mesajdan bana ulaşabilirler.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicoo
    Cicoo's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    -----------------------------

Merhaba arkadaşlar,

Şu anda çalıştıgım firma bana istersem yanıma istersem stajer alabilicegimi söyledi.Malesef yaklaşık 100'e yakın Cv'yi inceledikten sonra kafama göre birini bulamadım.Firmanın ismini özel sebeplerden dolayı veremicem ama ofisimiz İstanbul/Beşiktaşta. Hergün ofise gelmesine gerek yok daha çok DC'ler de olucaz, bazen evden de çalışabilir.

Eger benim yanım da staj yaparsa ögrenebilicegi konular.Linux sistem yönetimi,Windows sistem yönetimi,Clusster ,Cloud, server farm,networking(cisco agırlıklı),sanallaştırma ve disaster recovery konularındır.Ben firma adına bu çözümleri geliştiriyorum.

Gelelim ne aradıgıma

Agırlıklı olarak Linux/Unix bilgisine ek olarak Windows sunucu ailesine hakim olması(Temel servisler ve ayarlar)

Bash ve Powershell scripting üzerine bir fikrinin olması

Load Balancer,IDS,Raid gibi kavramlara aşina olması.

ilgilenen ve sorusu olan arkadaşlar burdan yazda özel mesajdan bana ulaşabilirler.

Sanırım istemediğin özellik kalmadı hocam :D

Zor günler geçirdi ama hala ayakta. :/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Ben uzman olmasını beklemiyorum ya da herşeye hakim olmasını ama en azından LDAP dedigim de gateway dedigim de bunlara aşina olursa ikimiz içinde daha iyi olur.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

ben senin yerinede çalışırım evden işe gelmene gerek yok Root ver bana yeterli ama kaç para vereceksiniz ?

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

eğer öğrencilik dönemim olsaydı bu fırsatı kaçırmazdım. öğrenciler kaçırmayın derim. çok şey öğrenebilirsiniz..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

sRcN bunu yazdı:

ben senin yerinede çalışırım evden işe gelmene gerek yok Root ver bana yeterli ama kaç para vereceksiniz ?

Dedigin şeyin stajla alakası yok dostum,bunun haricinde soruna cevap verim temel bir maaş ve üstüne performans bonusu veriyoruz 4000$ yakın aldıgım aylar da oldu.Tamamen sana kalmış.Bunun haricin de root şifresini versem de çogu kurulumda Dc'de ya da firmada aletin başında olmak durumundayız

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

sen stajerden çok yanına uzman arıyorsun stajer sadece kelime anlamıyla işi bilmeyen çırak oluyor.

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

amk istanbulda olsam hemen atlardım.

Sandmandan öğreneceğiniz tonla bilgi var.Tonla tecrübede cabası.Kararsızlara tavsiye mdir !!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:

sen stajerden çok yanına uzman arıyorsun stajer sadece kelime anlamıyla işi bilmeyen çırak oluyor.

Sanırım yanlış anlaşıldım.Ben Linux sistem mühendisi ya da Windows sistem mühendisi aramıyorum aradıgım şey bu işletim sistemlerinde bulunan servislerin ne işe yaradıgını bilen ve mümkünse script yazabilen biri.Acıkcası 2. sınıf ya da 3. sınıfa gelmiş bir bilgisayar mühendisinin bunları az çok bilmesi gerekiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:

bence çırakla stajyer kavramı farklı şeyler

bitanesi bişi bilir uygulamak için tecrübesi yoktur staj süresi boyunca bildiklerini uygular

çırak daha cok vasıfsız olan birinin bi işe başlayıp 0 dan bişi öğrenmesi sürecidir

bence

ayrıca arkadasın zaten söledigi terimler anladıgım kadaryla aradığı işe stajyer olarak alıcagı kişinin bilmesi gereken şeyler

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

stajyer maaş alıyor mu ? ben mi yanlış biliyorum

Toplam Hit: 3488 Toplam Mesaj: 14