folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Superonline İnternet Yalnızca VPN İle Hızlı.

Superonline İnternet Yalnızca VPN İle Hızlı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar.

Son bir haftadır internetimde bi problem var. Siteler ping değerlerim yüksekmiş gibi açılıyor. Mesela tahribat.com yazdığım zaman beni 10 saniye bekletiyor ardından jet hızıyla açılıyor.

Speedtest yaptığım zaman değerlerde bir sorun yok. 3 kere müşteri hizmetlerini aradım aynı şeyi söyleyip duruyorlar 250tl karşılığında yerinde bakım hizmeti alabilirmişim hattımda bi problem yokmuş.

Kendi kurduğum VPN sunucusuyla internete girdiğimde böyle bi gecikme yaşamıyorum. Sayfalar gayet hızlı açılıyor.

Sorunun modemden olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi vpnde problem yok.

Alternatif internet sağlayıcısı tavsiyesi veya problem için şu yüzden olabilir diyen var mı?

Teşekkürler şimdiden

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

superonline ın kendi gönderdiği modemi kullanıyorsan içerisinde bazı kısıtlamalar mevcut, ondan dolayı olabilir.

bana gönderdikleri modemde dns bile değiştiremiyorum.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Wireless yerine direk kabloyla denedin mi ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

denedim durum aynı hocam. özellikle yurt dışı kaynaklardan veri çekerken yavaş örneğin google fonts

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    biany bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

denedim durum aynı hocam. özellikle yurt dışı kaynaklardan veri çekerken yavaş örneğin google fonts

Windowstan DNS adresini değiştirip dener misin bi ?

1.1.1.1

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

superonline ın kendi gönderdiği modemi kullanıyorsan içerisinde bazı kısıtlamalar mevcut, ondan dolayı olabilir.

bana gönderdikleri modemde dns bile değiştiremiyorum.

evet superonline modem kullanıyorum. ama 3 senedir kullanıyorsam şu son 1 haftadır bu durum var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    biany bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Windowstan DNS adresini değiştirip dener misin bi ?

1.1.1.1

hocam kendi dns sunucum var. dns sunucusunu devre dışı bırakıp da denedim. fark eden bir şey yok.

denemediğim şey kalmadı desem yeri

dns ve vpn aynı sunucu üzerinde zaten dns ile alakalı bi problem olsa vpn bağlantısı yaptığım zaman da aynı sorun devam ederdi

biany tarafından 12/Haz/23 16:56 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    biany bunu yazdı

Merhaba hocalar.

Son bir haftadır internetimde bi problem var. Siteler ping değerlerim yüksekmiş gibi açılıyor. Mesela tahribat.com yazdığım zaman beni 10 saniye bekletiyor ardından jet hızıyla açılıyor.

Speedtest yaptığım zaman değerlerde bir sorun yok. 3 kere müşteri hizmetlerini aradım aynı şeyi söyleyip duruyorlar 250tl karşılığında yerinde bakım hizmeti alabilirmişim hattımda bi problem yokmuş.

Kendi kurduğum VPN sunucusuyla internete girdiğimde böyle bi gecikme yaşamıyorum. Sayfalar gayet hızlı açılıyor.

Alternatif internet sağlayıcısı tavsiyesi veya problem için şu yüzden olabilir diyen var mı?

Teşekkürler şimdiden

Merhaba, DNS sunucusu ve paket işlemesiyle alakalı

VDSL mi Fiber mi, Fiberse harici GPON var mı yok mu

Bir de hangi il

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    biany bunu yazdı

Merhaba hocalar.

Teşekkürler şimdiden

Merhaba, DNS sunucusu ve paket işlemesiyle alakalı

VDSL mi Fiber mi, Fiberse harici GPON var mı yok mu

Bir de hangi il

mesaj attım hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

DNS ile ilgili olacağını sanmıyorum. Eğer vpnde olmuyorsa modemle alakalı bir problemde değildir. Backbone ile alakalı olabilir ama onada birşey yapamazsın.

Hem normal bağlantından, hemde vpn üzerinden yurtdışı birkaç siteye traceroute (windowsda tracert, google da bakarsın detaylara) gönder. kaç adımda (hop) siteye ulaştığına ve sürelerine bak. Bu sana kaç adet router atladğını ve ne kadar süreler kaybettiğini gösterir.

Bazen omurgada fiber kesintisi, saturasyon veya farklı nedenlerle route değişir. örneğin ankara -> ist üzeri yerine ankara -> izmir -> bursa ->ist gibi paketler route edilebilir.

PingPlotter (veya alternatifi) bir program kur. 5-10 tane adres ekle, sürekli olarak ping değerlerini ve sürelerini görebilirsin.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

DNS ile ilgili olacağını sanmıyorum. Eğer vpnde olmuyorsa modemle alakalı bir problemde değildir. Backbone ile alakalı olabilir ama onada birşey yapamazsın.

Hem normal bağlantından, hemde vpn üzerinden yurtdışı birkaç siteye traceroute (windowsda tracert, google da bakarsın detaylara) gönder. kaç adımda (hop) siteye ulaştığına ve sürelerine bak. Bu sana kaç adet router atladğını ve ne kadar süreler kaybettiğini gösterir.

Bazen omurgada fiber kesintisi, saturasyon veya farklı nedenlerle route değişir. örneğin ankara -> ist üzeri yerine ankara -> izmir -> bursa ->ist gibi paketler route edilebilir.

PingPlotter (veya alternatifi) bir program kur. 5-10 tane adres ekle, sürekli olarak ping değerlerini ve sürelerini görebilirsin.

DNS paketleri başta olmak üzere bilinçli bir kesinti görünüyor bizde, 6-8 routerla local olarak seyahat ediyor paketler

konuyu okuyan arkadaşlara sol bireyselden uzak durmalarını tavsiye edebilirim

Toplam Hit: 2624 Toplam Mesaj: 27
internet superonline yavaş