folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türk Telekom Alt Yapı Sorunu

Türk Telekom Alt Yapı Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Benim de bir sokak ötede 10-15 ev sonrasındaki caddede vdsl var bizim sokakta adsl. Bir ara Türknet bağlamaya Türk Telekom ekibi gelmişti. Dedim niye böyle. Onların merkez kutu farklı ondan dedi. E dedim neden bizim kutuda yok. Buralara kentsel dönüşüm gelir diye yatırım yapmıyorlar dedi. Ben de telekoma yazdım biz de isterük diye. Adamlar mevcut adresiniz hakkında yatırım çalışmamız henüz yoktur deyip geçmişlerdi, açık kapıya şikayet yazdım bakalım tekelci telekom gerekeni yapması lazım diye bakam ne dicekler...

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Ayni durumdayim. Nakil islemi baslattim sagimdaki solumdaki binada var. Her binaya ayri kutu olacakmis diye kutu bekliyorum

Sabirla bekloyoruz bakalim

Wifi kirdim onu kullaniyorum bu sure icinde.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı

Arkadaşlar;

Evlilik nedeniyle taşındığım binada mütahitin ibneliği sonucu evde türk telekom internet alt yapısı bulunmuyor. Alt yapı sorgulama

yapınca sokağın başında internet gözüküyor fakat nedense koskoca türk telekom 150 mt ileride benim evime alt yapı çekemiyor.

Ne yaptıysam ne ettiysem çözüm bulamadım ceo dan tut dilekçe vermeye bölge müdürlüğü planlama birimlerine varıncaya kadar 

mail , Türk telekom tarafından arandım 2018 yılı içerisinde o bölgeye ödenek ayrılmadığı söylendi . Vınn vs tarzı şeylerde bana göre

değil. 

Çözüm olarak ne yapabilirim ? 

Taşeron bi firma ile anlaşıp kazdırıp kendim alt yapı çekebilir miyim ? 

Yada uydudan internet sağlayan firmalar nasıldır ? yağmur kar yağışı vs etkiler mi ? ping durumu nedir ?

Yardımlarınızı bekliyorum

Kardeş b.ku yediginin resmidir. Ben bimere cimere ttnete ceosuna yazdım bir bok çıkmadı 4 tarafımızda var bizim binada yok. Hiç bir saglayıcı çekemiyor. Aylık 10 mb 45 tl yw lu wifi gibi verilen netten kullanıyoruz ping 200 mk. Online oyun yok hayal...

Dur be kadınnnn....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Gidip dilekçe vermekten başka sansin yok. 150 mt kazı yaptırma olarak düşünme asıl para belediye ruhsatı. Alt yapıda çalışan tanıdık bulursan işini çözer. 1 kişi için çok zoe yoksa 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/superbox-4-5g-internet-kampanyasi

altyapısı olmayan yerlerde türkiyedeki en iyi çözüm turkcell superbox tır ( vınn ın gelişmişi daha hızlısı vs) 

fakat benzer bir arkadaşım işi nasıl çözdü  ?

evin adresini kutunun oldugu yer gibi verdi , kutudan eve kadar olan kablolamayı turktelekom un telefon kabloları var kalın ama pahalı değil cat6 gibi bir kablo belkide de cat6 tam ismini bilmiyorum.

kutudan evine kadar bu kabloyu kendisi çekti ve alt yapı olmayan yerde fake adres vererek internet bağlatabildi , ya böyle çözecen oda çok mesafe varsa çözemen yada kablosuz superbox vınn gibi bir makına alacaksın hocam.

bende şimdi yeni eve taşınıyorum hiç bilmiyorum orada fiber mi var dsl mi var ne var inşallah vardır bişiler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

ceo açıkkapı vs herşey denendi maalesef 2018 içinde ödenek yok deniyor. 

İşe de gidiyoruz maalesef gündüz telekomada gidemiyorum şaşırıp kaldım.

Bu uydudan internet sağlayan firmalarda durum nedir ? online oyunu geçtim acaba sıkıntısız video izleyebilir miyim

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı

Bu uydudan internet sağlayan firmalarda durum nedir ? online oyunu geçtim acaba sıkıntısız video izleyebilir miyim

çok düşük kotalar var hocam ve ilk kurulum maliyetleri yüksek

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Twitter bunu yazdı

çok düşük kotalar var hocam ve ilk kurulum maliyetleri yüksek

Hocam http://www.burwifi.com/ diye bir site buldum btk ya falan kayıtlı 16 mbps interneti 200 lira kurulum maaliyeti olmak üzere ayda 100 tl ye veriyoruz diyorlar

hemde akn yada taahhüt yokmuş. Gelip ölçüm yapıyorlarmış eğer 16 mbps için uygunsa 16 , yoksa 8 mbit 50 liraya veriliyor. Benim online oyunla falan zaten işim yok 

Tek derdim yeni evliyiz evde akşamları tv den iki film izleyebilmek vs .Kafama takılan noktası bu 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

En temizi bir evi tutmadan veya almadan önce internet altyapısının araştırılması. Ben 5-6 yıldır superonline fiber kullanıyorum. Taşınırken soruyorum var mı alt yapınız. Yok diyorlar evi tutmuyorum :) Haliyle uğraşma derdimde olmuyor.

Titanyumun gücü adına!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

En temizi bir evi tutmadan veya almadan önce internet altyapısının araştırılması. Ben 5-6 yıldır superonline fiber kullanıyorum. Taşınırken soruyorum var mı alt yapınız. Yok diyorlar evi tutmuyorum :) Haliyle uğraşma derdimde olmuyor.

Hocam ailemle yaşarken evi satın aldım kredisini ödemek dışında eve pek uğramadım, açıkçası aklımada hiç gelmedi böyle birşeyin olabileceği.

Şuan tek merak ettiğim uydudan internet alırsak video izleme net te takılmada problem yaşayacak kadar berbat birşey mi

Toplam Hit: 9896 Toplam Mesaj: 24
alt yapı türk telekom alt yapı türk telekom