folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Ubuntu10,04 Veya Bt4 Hdd Kullanmadan Çalıştırmak (Yardım)

Ubuntu10,04 Veya Bt4 Hdd Kullanmadan Çalıştırmak (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

HDD üzerinde bad sektorler bulunduğundan hiçbir linux türevi işletim sistemi çalışmıyor. Harddiski hiç göstermeden çalıştırabilmek mümkünse nasıl?
    (listedeki seçimlerden hiçbiri çalışmıyor.) bu hatayı veriyor.
    http://img812.imageshack.us/img812/1739/fotoraf0008.jpg 

Edit:Windows 7 sorunsuz çalışıyor 

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    Sorduğun kadarıyla cevap basit. Live cd kullanacaksın. Ya da usb tarzı bi ek donanım ile kullanacaksın ubuntuyu. Ancak ubuntu da sağlam harddiskte problem yaşadığım için bence zorlama derim başka bir linux dene.

Olmayacak şeyler tasarlıyorum, işim bu..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

denedim onları farklı cd-usb farklı sürüm farklı türevi ama hata hep bu. kurmak istemiyorum tak çalıştır istiyorum sadece

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    pardus live cd dene derim. sitesinden hızlıca iniyor. yaz cd ye kullan. ben öyle yapıyorum. kur kaldırla uğraşmıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

elimde iki tane orjinal ubuntu sürümü var bt3 var bt4 var hiren boot un içindeki linuxla bile hepsiyle aynı hatayı alıyorum. hepsinde de live cd ile çalıştırmayı deniyorum aynısı çıkıyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    yorumsuz. :S fikri olan?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

up up

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarasuZanu
    KarasuZanu's avatar
    Erkek

hdd den olduğunu sanmıyorum çünkü benim download(intel atom) makinamdaki hardisk üzerinde 1 taneydi sonra 10 tane oldu ve hala ilerlemekte olan bad sektör var. 10 adet varken yine kurdum sorunsuz.

Ram ler yüzünden  okumada hata veriyordur sanırım çünkü liveCD ler hdd sizde çalışır. gelen veri ram de bozulunca işlemci dosya okunamadı hatası verdirtiyordur. WinXP kurarkende öyle oluyordu CD okunamadı hatası veriyordu çünkü.

linux cd üzerindeki memtest programını çalıştırmanı öneririm.(Kuruluma başlamadan önce gelen ekranda oluyor genelde)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    konuyla alakası yok ama yeni konu açmak istemedim. Ubuntu 10.10 live cdyi usbye kurdum gayet güzel açıldı, lakin wireless kartımı tanımıyor (Broadcom 43225 802.11b/g/n) donanımı buldum diyor kabloyla bağlayıp download ettiriyorum hata veriyor. Nasıl tanıtacağız bu driverı?

jack daniels 160 yaşında
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

KarasuZanu bunu yazdı:
    -----------------------------

hdd den olduğunu sanmıyorum çünkü benim download(intel atom) makinamdaki hardisk üzerinde 1 taneydi sonra 10 tane oldu ve hala ilerlemekte olan bad sektör var. 10 adet varken yine kurdum sorunsuz.

Ram ler yüzünden  okumada hata veriyordur sanırım çünkü liveCD ler hdd sizde çalışır. gelen veri ram de bozulunca işlemci dosya okunamadı hatası verdirtiyordur. WinXP kurarkende öyle oluyordu CD okunamadı hatası veriyordu çünkü.

linux cd üzerindeki memtest programını çalıştırmanı öneririm.(Kuruluma başlamadan önce gelen ekranda oluyor genelde)

-----------------------------
    ubuntu forumda paylaştım orda söylediler bad sektör olayını

pc_worm baltalama la konuyu

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

Toplam Hit: 2434 Toplam Mesaj: 17