folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Uçuk Tedavisi (Soru)

Uçuk Tedavisi (Soru)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar selamlar.

internette çok araştırdım ama anlık çözüm ( sarımsak sür, buz koy, şu ilacı bu ilaci al vs vs) bunun kalıcı bir çözümü var mıdır? Neredeyse grip gibi birşey oldu yılda 5-10 kere uçuk çıkıyor bazen daha fazla. Rüya görüyorsun korkuyorsun diyorlar. Herkes rüya görüp herkes korkuyor herkesin bağışıklık sistemi düşük. Bunun ameliyat, lazer vs herhangi kalıcı bir tedavisi var mıdır?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sıkıntılı bir durum doktora gitmende fayda var kötü hastalıkların işareti olabilir.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

Sıkıntılı bir durum doktora gitmende fayda var kötü hastalıkların işareti olabilir.

bayadır var hocam bazen double core yapıyor. Uçuk üstüne uçuk çıkıyor. Bi askere gidip geldim kısa dönem. Kıbrısa. Ozaman olmadı. Geldikten sonrada fazla tetiklenmedi. Ama son zamanlarda yine ayda bi iki kere oluyor. işin kötü ve tuhaf tarafı zaten iyileşmesi 1 hafta sürüyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

hsv1 çok çekmiştim zamanında , sinir sıkıntı stresti benimkinin sebebi

her gün işe gitmeden portakal suyumdan bi yudum alıp çıkarken üstelik :)

eğer başında yakalayabilirsen akrovil ile ateşini alıp biraz daha rahat ettirebilirsin.

onun dışında  yine diom sinir stresten uzak dur biraz.

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

hsv1 çok çekmiştim zamanında , sinir sıkıntı stresti benimkinin sebebi

her gün işe gitmeden portakal suyumdan bi yudum alıp çıkarken üstelik :)

eğer başında yakalayabilirsen akrovil ile ateşini alıp biraz daha rahat ettirebilirsin.

onun dışında  yine diom sinir stresten uzak dur biraz.

Hocam IT sektöründe sinir stresten uzak durmak mucize bile değil. Duramazsın öyle bir dünya yok Türkiye de. Ama bir çok insanda sinir stres bizzat tanıdıklarım var. Bu hastalık adam mı seçiyor? sende bende olupta onda niye olmuyor. Bu kalıcı bir hastalık gibi birşey mi?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

http://www.ilacrehberi.com/v/vectavir-1-krem-9d1b/kt/kullanmadan-once-dikkat-edilmesi-gerekenler/

2-3 kere bundan kullandım . geçiriyormu dersen 4-5 gün de geçiyor :D ama en azından çatlama patlama olmuyor. 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

Herpes simplex genelde bagisiklik sistemi dustugunde ortaya cikar. Yapilacak en iyi uygulama etken maddesi Asiklovir olan bir krem surmektir. Zovirax kullanabilirsin. Bunun disinda bagisiklik sisteminin guclendirici gidalar yemen gerek gerekiyorsa c vitamini al veya yarim bardak suya limon sıkıp ic.

Korunmak icin sinir, stres, sıkıntı, korku uzak durman gerek. bir usutmemeye dikkat et, grip oldugunda bagisiklik sistemin ister istemez dusuyor. Sunu belirtmekte fayda var Herpes simplex virusu sadece ucuk degil Zona Zoster denilen ucugun daha agir versionunu da ortaya cikartabilir. bu genellikle cok buyuk sıkıntıda ortaya cikar ve agir sehirlidir. ayrica su cicegi gecirmemis couklara bu sekilde yaklasilmamasi gerekiyor cocuklarda su cicegini de ayni virus olusturmaktadir.

Shaban Interactive Pro.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam bende ayni sikinti vardi.

Vucudun direnci dustugunde, Ates yaptiginda, Birseylere sikildiginda belirir diye biliyorum.

Turkiye'de satiliyor mu bilmiyorum ben "zovirax" diye ufak bir ilac alip suruyorum. Sonraki gun kuruyorlar en etkili ilac bu.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Valla bende de aynı sıkıntı var ama ellerimi sürekli yıkadığım zaman uzun süre çıkmıyor, elleri temiz tut. Eller kirli olunca ister istemez ağza dokunuyorsun ve uçuk bence bundan çıkıyor...

▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓ ▒▓▓▓▓▓▓░░░▓ ▒▓░░░░▓░░░░▓ ▓░░░░░░▓░▓░▓ ▓░░░░░░▓░░░▓ ▓░░▓░░░▓▓▓▓ ▒▓░░░░▓▒▒▒▒▓ ▒▒▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓ ▒▒▒▒▒▓▓▓▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▒▓▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▓
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

bende de yılda muhakkak bir kere çıkar.. uçuk dediğin şeye sebep olan şey herpes simpleks virüsüdür.. bu virüs sürekli kanında var fakat immunal sistemin zayıfladığı bir anda ortaya çıkar (stres, üzüntü, aşırı heyecan vs) baş etmenin en etkili yolu dolabında sürekli aklovir hap bulundur.. uçuk çıkmadan önce çıkacak bölgede bir kaşıntı ve kızarıklık belirir.. işte o an direk aklovir hap iç.. 3 saat aralıkla günde 5 tane aklovir.. o uçuğun mına koyar çıkmadan yok eder. aklovir kremde var fakat krem yüzeysel olarak uçuğun büyüme alanını önler ama virüs kanda o yüzden hap alman gerekir.. bunu bir sağlıkçı olarak diyorum + ablam dahiliye doktoru onunlada bu konuyu konusurken aynen böyle demişti.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

valla hocam  uçuk neden cıkar vitamin sebebi vs bilmemde geçirmek için sana şöyle bi tavsiye verim.

babamdan öğrendiğim ve cok kez kullanıp fayda gördüğüm bi yöntem.

evde muhakkak bi tahta  kaşık vardır bildiğimiz klasik tahta kaşıklardan bunu  sap tutma kısmının en uç tarafını evde ki ocakta ateşte tutup bi süre ısıt  sonra o ısttıgın uç tarafı  uçuğun üstüne tut.

burda dikkat etmen gereken çok fazla ısıtıp yakma kendini dayanıcak kadar ısıt  tut uçuğun üstüne bi 5-10 saniye yanmaya başaldığını hisstetiğinde çek bi 10 saniye sonra tekrar ısıtıp koy bunu bi 3-5 kere yap 

ve bunu bi kaç gün uygula  uçuk gitmeye baslıyor.

Nev-i Şahsına Münhasır.
Toplam Hit: 3698 Toplam Mesaj: 36
hastalık uçuk hedavi