Vavacars Tecrübem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

VavaCars

Arkadaşlar selam duyan olmuştur duymayan olmuştur forumda baktım hiç bir konu açılmamış bu nedenle açma isteği duydum ekim ayı sonunda vavacars üzerinden 2017 model 1.2 digt x-tronic bir nissan qashqai aldım ve tecrübelerimi size aktarmak istiyorum.

Öncelikle yıllardır sarı siteyi takip etmiyorum sebebi ise her yeni araç alan kişinin kendini memnun etmek için aldığı arabayı ertesi gün 100 bin tl fazlasına ilan koyması ( acaba arayacaklar mı ? ) ve bunu benim bazı arkadaşlarımda yapıyor gözler gördü yani bu nedenle sarı site türkiyedeki araç piyasasını tamamen mahvediyor bunu belirteyim.

Genelde araç bakarken civardaki galerilerin fiyatlarına ve vavacars otokoç 2. el ve sıfır araç satan rano wv ford gibi bayilerin 2. el araç satış ilanlarına bakıyorum bunun sebebi ise bu yerlerin ellerindeki 2. el araçları çok tutmadan satmak istemesi genelde takas ile aldıkları araçları elden çıkartıp yeni araçlar koyup bir sürkülasyon yakalamak istemeleri yani keyfe keder ilan koyanlar ile gerçekten bu işin ticaretini yapanları ayırmak konusunda bu yazdıklarım 

bir süre sonra dediğim gibi bakmaya başlarsanız ilanlara araçların bi ilan fiyatını birde gerçek piyasa fiyatını görmüş oluyorsunuz yani gerçek ederi 850.000 TL olan bir araç sahibi keyfe keder 1 milyona ilan koyabiliyor soran olursa diye sizde araç bakarken 1 milyonluk ilan görünce ulan ben nasıl alacağım bu arabayı diyip keyfiniz kaçıyor.

Neyse devam edeilim. Vavacars ı uzun zamandır takip ediyorum çünkü daha önce kendi aracımı satacağım zaman bana en iyi teklifi vavacars yapmıştı ancak bulunduğum ilde olmadığı için aynı fiyata ben elden sattım aracımı. 5-6 aydır geniş bir aile aracı bakıyordum genelde de dediğim gibi vavacars üzerinden bakıyorum ilanlara neden ? 

Uygun fiyat aracın tüm düzgün iş dış ve hasar fotoğrafları aynı zamanda eksiksiz full bir ekspertiz raporunu görebiliyorsunuz vavacars üzerinden ve kafanızda soru işareti kalmıyor.

Süreç nasıl işliyor ?

-Beğendiğiniz araç için önce bir kapora ödemesi yapıyorsunuz kredi kartı veya havale ile 2023 yılında 2.000 TL idi yanlış hatırlamıyorsam bu ödemeyi yaptıktan sonra firma sizin için o aracı 3 iş günü (cumartesi pazar dahil değil ) o aracı ayırtıyor ve başkasının teklif vermesini engelliyor. 

-Siz eğer aracı kredi ile alacaksanız bankaya sunabilmeniz için aracın ruhsat örneğini size gönderiyorlar.

- Ruhsat örneğini bankaya veriyorsunuz ve kredi koşullarını sağlıyorsanız bankanız vavacars a bir iyi niyet mektubu gönderiyor mail olarak ( kısaca xxx isimli kişiye banka olarak kefiliz araç kredisi onaylandı arac satışını gerçekleştirebilirsiniz şeklinde ) 

- Çektiğiniz krediden kalan peşinat kısmını vavacars hesabına yatırıyorsunuz

- Peşinat ödemesi tamamlandıktan sonra notere gidip vavacars yetkililerine size gönderdikleri örnekteki gibi araç alım ve satım vekaleti veriyorsunuz.

- Noter ve peşinat işlemini öğleden önce yaptıysanız aynı gün araç ruhsatı ve satış işlemleri sizin üzerinize geçiyor ve yeni ruhsat ile bankanıza gidip ( araç artık sizin adınıza kayıtlı ) kredinin aktarılması için onay veriyorsunuz. 

- Yani araç sizin adınıza geçtikten sonra garantör olan banka ödemeyi vavacars a iletiyor. 

Burada bir not : Eğer beğendiğiniz araç bulunduğunuz şehre uzakta ise aracı satın alırken bulunduğunuz şehre veya size yakın olan başka bir lokasyona transfer isteyebiliyorsunuz ben istanbulda bulunan bir aracı satın aldım ve izmire getirdiler aracı izmirden teslim aldım. 

- Banka işlemi onaylandıktan sonra eğer araç bulunduğunuz şehirde ise aynı gün değil ise bir kaç gün içerisinde şehrinize transfer dildikten sonra aracı teslim alabiliyorsunuz.

- Ben aracımı teslim almaya gittiğimde tertemiz ve bakımları yeni yapılmış bir araç ile karşılaştım vavacars kendi servisi aracınızın temel bakım ihtiyaçlarını ( yağ filitre vb) giderdikten sonra aracı satışa sunduğu için aracı aldığınızda bir bakım ihtiyacı olmuyor.

Önemli : Vavacars tan satın alacağınız araçları önceden gidip test sürüşü yapma imkanınız  yok çünkü böyle bir satış politikarı yok tamamen e-ticaret sitesi gibi aracın tüm varsa eksiğini ve hasarını zaten sisteme girdikleri için size ne gösteriyorlarsa aynısı ile karşılaşıyorsunuz fakat yinede satın aldığınız aracı olduda beğenmediniz 14 gün içinde koşulsuz para iade garantiniz var eğer beğenmediğiniz bir durum olursa aracı 14 gün içinde vavacars a iade edip paranızı geri alabiliyorsunuz.

Sonuç : Arkadaşlar ben çok mutluyum çünkü piyasaya göre daha uygun fiyata daha iyi bir araç buldum vavacars ilanları genelde 24 saatte bir değişiyor özellikle vag ailesi grubu araçlarda beğendiğiniz bir araç varsa siz ilanı başkasına atana kadar bile bazen araçlar satılıyor adamların da zaten sistemi sürkülasyon üzerine kurulu dediğim gibi araçlar ekspertiz raporunda ne yazıyorsa öyle ve bakımları yapılmış şekilde yola çıkmaya hazır size teslim ediliyor. 

Eğer isterseniz seçtiğiniz aracın modeline göre ek bir ödemeyle garanti sürenizi uzatabiliyorsunuz.

Soru sormak isteyen olursa seve seve yanıtlarım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

hayırlı olsun 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

hayırlı olsun 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

hayırlı olsun 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Bir ara sanki o sitelerin fiyatı daha yüksekti demek şuan düşük 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Öncelikle hayırlı olsun bende bakıyordum araba buradana ma şikayetleri okuğumda vaz geçtim. Yeniden kazasız belasız kullanman dileğiyle.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı

Öncelikle hayırlı olsun bende bakıyordum araba buradana ma şikayetleri okuğumda vaz geçtim. Yeniden kazasız belasız kullanman dileğiyle.

hocam kimse memnun kalınca yazmıyor biryere fakat sıkıntısı olunca her yere yazıyor.

nereodi bunu yazdı

Bir ara sanki o sitelerin fiyatı daha yüksekti demek şuan düşük 

2024 e girince bir önceki yılın modelleri biraz düştü ama ben yine kârdayım şuanda

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viperstrike
    viperstrike's avatar
    Erkek

Bende aracımı vavacarstan aldım ve çok memnunum. Tavsiye ederim. 

Tango 1 Never Die
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Bu adamların olayını anlamak mümkün değil.. Ama iş görüyorlar mı evet.

Haziran 23'de arkadaşım aracını satıyordu sahibindende 650 ilandaydı başka bir arkadaşım için 620'ye anlaşır gibi olduk sonra Vavacars 730 teklif etti 670 Bine aldı aracı..

En son baktığımda 650'ye falan ilandaydı vavacarsta sonra kaça sattı bilmiyorum 2-3 ay durdu araç..

Kendine İyi Bak ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    Queltos bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

hayırlı olsun 

anca gidersin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga