Vista Takiliyor Ve Yavasliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gokalp
    Gokalp's avatar
    Erkek
    Microsoft Vista'yi kullanirken sik sik takiliyor, orneginiz her hangi bir islem gerceklestirdigimde, firefox'ta yeni bir sekme actigimda ve ya baslat dizelgesinden bir klasor "resimlerim" gibi acmaya calistigimda inanilmaz aksakliklar yasatiyor size. Konunun cozumu ne olabilir? Bilgisayarda virus olmadigina eminim, bu yuzden bu ihtimali es gecmenizi isterim.

Zafer ülkü kaynağının çeşmesidir, Zafer gönüllerin birleşmesidir. Gönülleri birleşenler, selam sizlere, Uzaktan dertleşenler, selam sizlere.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

donanım yeterli olmayabilir; ram, işlemci, grafik kartı nedir?

görsel özellikleri decre dışı bırakıp ener misin? 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gokalp
    Gokalp's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

donanım yeterli olmayabilir; ram, işlemci, grafik kartı nedir?

görsel özellikleri decre dışı bırakıp ener misin? 

Islemci 1.7 GHz (Vista icin yeterli diye okumustum) RAM 1.25 GB. Grafik Karti Radeon (Hitman Contracts, Hitman Blood Money, Godfather, Empire Total War  oyunlarini oynatabiliyor, Age of Empires III'u oynatabiliyor; vesaire yani Vista'yla son derece uyumlu olmasi lazim). Gorsel ozellikleri devre disi birakarak denedim ve halada sonuc alamadim.

Zafer ülkü kaynağının çeşmesidir, Zafer gönüllerin birleşmesidir. Gönülleri birleşenler, selam sizlere, Uzaktan dertleşenler, selam sizlere.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

formatı denemelisin sanırım :-/

sistem vistayı kaldırır nitelikte. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek
    1 gb ram yetersiz geliyor hoca en az 2 olmalı... Sistemine 1 gb ram daha ekle

Solak Cerrah
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Gecement bunu yazdı:
    1 gb ram yetersiz geliyor hoca en az 2 olmalı... Sistemine 1 gb ram daha ekle

yok hacı çalıştırıyo, 2 ayrı makinede 1 ramle çalıştırdım, biri dizüstü idi.

performanslı olmuyo tabi ama arkadaşınki kadar problem de kesinlikle çıkmıyodu. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gokalp
    Gokalp's avatar
    Erkek

Vista'yi yeni yukledim, kaldirmak anlamsiz olur. Laptop'un guc ayarlarini yuksek verimlilige cevirdim, msconfig'den program kaldirdim, CCleaner ucretsiz yazilimini kurup birtakim ayarlari duzenledim, mesela Registry'i bir guzel temizledim ve hatalari onardim, bunun uzerine disk defragment'i calistirdim ve disk cleanup'la da gereksiz verileri temizledim. Hemen hemen duzeldi, eski asiri aksaklik ziyadesiyle duzeldi. Gerekli baska adimlar varsa uygulayabilirim ama bildigim baska bir yontem yoktur. Driver sorunum vardi ses karti icin fakat onuda Device Manager'dan Vista'nin kendi programindan duzeltmeyi basardim.

Bu arada ayni sorunu yasayanlar icin halihazirda buradayim, uyguladigim asamalari kendilerine onerebilirim.

Onerilerinizi esirgemediginizden size tesekkur ederim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gokalp
    Gokalp's avatar
    Erkek
    Sorun tekrardan aciga cikti, cozumunun ekran kartiyla ilgili, RAM'in paylasilmasi veya bolusturulmesiyle dogrudan baglantili olduguna eminim, benim ekran kartim 512 MB olmasina ragmen Vista'yla sorun yasiyorum, ben bu sorunu korsan Vista kullanmama bagliyorum, kullandigim korsan surum belli ki islevsiz.

Toplam Hit: 1279 Toplam Mesaj: 8