folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Water Fasting (Su Orucu) Tutuyorum. 3. Gün Bitti. Hedefim 7 Gün

Water Fasting (Su Orucu) Tutuyorum. 3. Gün Bitti. Hedefim 7 Gün

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

UYARI: YAZDIĞIM HERŞEY KENDİ DENEYİMLERİMDİR. KİMSEYE ÖNERMİYORUM. KİMSEYE GÜZELLEME YAPMIYORUM. SU ORUCU YAPMADAN ÖNCE DOKTORUNUZA DANIŞIN.

Selamlar arkadaşlar.
    35 yaşında 1,87 boyunda ve 103 kilo bir vatandaştım. kollarımda bacaklarımda öyle kilolu bir durumum yok ama ön ve yan göbek aşırı fazlaydı. alkol tüketmiyorum ama bira göbeği gibi göbek vardı. bir oturuşta 4 tabak pilav yemişliğide var. 2 büyük boy dominos pizza yemişliğimde. kahvaltıda 3 ekmek yemişliğimde var akşam film izlerken 1 tencere un helvasını çayla beraber gömmüşlüğümde :) velhasılı kelam hayatımın hiç bir evresinde yediğime dikkat etmedim. yaş ilerleyince göbek bende bir yük olmaya başladı ve kurtulmaya karar verdim. önce diyete başladım.
    Yediklerim sadece şunlardan ibaretti:
    KAHVALTI : 3 haşlanmış yumurta bir miktar beyaz peynir. sınırsız çay ve su.
    AKŞAM: 1 tas yoğurt.

1 ay boyunca başka hiç bir şey yemeden bu şekilde 103 kilodan 96 kiloya düştüm. ömür boyu bu şekilde yaşayabilirdim açlık hissetmiyorum çünkü aşırı tok hissediyordum ve güçten de düşmüyordum. ama araştırdım ve bunun bile yağ yakmada yeterli olmadığını gördüm. özellikle internette araştırırken gördüğüm bir kaç video var. aşağıda linklerini bırakıyorum. fevkalade araştırmalarla ve argümanlarla aslında yağ yakmanın insüline bağlı olduğunu ve insülini 0lamadan asla yağ yakılamayacağını ispatlamış durumdalar. zaten hiç bir şey yemezken bende su orucuna başlayayım dedim.

dr jason fung:
    https://www.youtube.com/watch?v=tIuj-oMN-Fk

dr murat işçi
    https://www.youtube.com/watch?v=h8y2pLhhf4M

bir sabah kalktığımda kahvaltı yapmadım ve orucuma başlamış oldum :)
    19 ekim pazartesi en son akşam saat 5 te  yoğurt yedim. o zamandan beri hiç bir yemek veya içecek tüketmeden sadece su içerek bu güne kadar geldim. aşırı açlık hissetmiyorum. ama mutfaktan yemek kokusu gelirse kapıyı kapatıyorum :) rüyamda kendimi pizza yerken gördüm. gördüğüm rüyalar genelde yemekle ilgili. izlediğim dizilerde filmlerde yemek sahneleri iştahımı kabartıyor evet. reklamlarda bile sucuk görünce canım çekiyor ama azimle devam ediyorum. 26 ekim pazartesi akşam saat 5 gibi 7 gün dolacak. eğer bozmazsam (ki hiç bozmak istemiyorum) o akşam tekrar tartlıp size bilgi vereceğim :)
    sorularınız varsa sorabilrsnz. bildiğim yada tecrübe ettiğim birşeyse yardımcı olurum.

Selamlar.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

hocam ben işvec diyetindeyim suan ve 7 gunde 6. kilomu verdim. 

bence bunu yapmalisin sadece 13 gun suruyor ve 7-ila 20 kilo arasında veriyorsun.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

hocam ben işvec diyetindeyim suan ve 7 gunde 6. kilomu verdim. 

bence bunu yapmalisin sadece 13 gun suruyor ve 7-ila 20 kilo arasında veriyorsun.

aşırı yemek seçtiğimi söylemeyi unutmuşum hocam. :)

salata ve salataya katılan hiç birşey yemiyorum. domates kıvırcık marul salatalık soğan biber vb gibi ağzıma sürmüşlüğüm yok. diyetlerin çoğunda bunları yediriyorlar. ama gönderdiğim videoyu izlediysen su orucuyla ilgili çok güzel bir noktaya parmak basmış :)zamanın yoksa tam nokta atışı saniyeyi gönderiyorum izleyebilirsin :)

https://youtu.be/tIuj-oMN-Fk?t=1705

ve o kadar uğraşamam hayatımda evde biftek yapmadım zaten :D ıspanağı nerden bulcam nasıl haşlicam vb çok uğraştırıcı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

yakın arkadaşım da yaptı bu olayı.

sadece su içiyordu. hem de ramazanlıkta. 

ben hiç yapmayı düşünmedim sanırım ömür boyu daa düşünmem :D

zira migren var 3 4 saat açlıkta hemen auralar geliyor.

kendisi baya enerjik biriydi onun da etkisi var ben gibi hampa olsa nah tutardı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edonline
    edonline's avatar
    Erkek

Kardeşim kolay gelsin.

Bu olmazsa ölüm orucu tutarsın artık :)

sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur herkesi sen dost mu sandın belki o agyar olur sadıkane belki o alemde bir dildar olur yar olur agyar olur dildar olur serdar olur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

geçenlerde kullandıgım ilaçları bırakıp denemeyi düşündüğüm şey mental olarak baya sikildiğimiz için işim olmaz vallaha.

do_som tarafından 22/Eki/20 13:03 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

isveç diyetinde öğünlerde neler yiyorsunuz?

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yeni heves işte :))

Ileride yaparim böyle ise diyeceksin :)

Bu konulara kafa yormuş tavsiyeleri denemis biri olarak şunu demeliyim. Bu tip beslenme programlarinin alayı çöp.

Biz robotmuyuz. 

Tamam çalışan bir sistem var vücudumuzda. Onun düzgün işlemesi için vucudunu iyi tanimak lazim.

Yediklerimiz vücutta neye dönüşür. Bize ne faydasi zarari var.

Hangi hareket nereyi calistirir ??

Bilim ilim guzeldir. Ancak herkes ayni sporu yapamaz herkes ayni dieti uygulayamaz.

Hatta

diet diye birsey yok ,  saglikli beslenme var

Zayif olmak yok  , fit olmak var

Zayiflamak icin  spor yok,. Düzenli  bir hayat bicimi olarak saglikli olmak icin spor var.

Bu dengeyi tutturamazsaniz boşa kürek cekersiniz.

Yok karatay dieti, yok kalori hesaplama, su orucu bilmem ne fasting... Bir kalıbın içine girmek yanlış.

Ama sunu sorgulayin.

Mini bir pizza kola, üstüne Koca dilim yaş pasta yedim. Bunu yakmak icin bugün eve yürüyerek gideyim demeyi bilmeli

Yada öğlen arkadaslarla adana kebaplari gomduyseniz,  aksama hafif salata ile gecistirmeli. Ertesi gun yuzmeye gidin falan...

Bu tip ayarlamalari  yapacak kadar bilseniz yeter de artar. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Yeni heves işte :))

Ileride yaparim böyle ise diyeceksin :)

Bu konulara kafa yormuş tavsiyeleri denemis biri olarak şunu demeliyim. Bu tip beslenme programlarinin alayı çöp.

Biz robotmuyuz. 

Tamam çalışan bir sistem var vücudumuzda. Onun düzgün işlemesi için vucudunu iyi tanimak lazim.

Yediklerimiz vücutta neye dönüşür. Bize ne faydasi zarari var.

Hangi hareket nereyi calistirir ??

Bilim ilim guzeldir. Ancak herkes ayni sporu yapamaz herkes ayni dieti uygulayamaz.

Hatta

diet diye birsey yok ,  saglikli beslenme var

Zayif olmak yok  , fit olmak var

Zayiflamak icin  spor yok,. Düzenli  bir hayat bicimi olarak saglikli olmak icin spor var.

Bu dengeyi tutturamazsaniz boşa kürek cekersiniz.

Yok karatay dieti, yok kalori hesaplama, su orucu bilmem ne fasting... Bir kalıbın içine girmek yanlış.

Ama sunu sorgulayin.

Mini bir pizza kola, üstüne Koca dilim yaş pasta yedim. Bunu yakmak icin bugün eve yürüyerek gideyim demeyi bilmeli

Yada öğlen arkadaslarla adana kebaplari gomduyseniz,  aksama hafif salata ile gecistirmeli. Ertesi gun yuzmeye gidin falan...

Bu tip ayarlamalari  yapacak kadar bilseniz yeter de artar. 

hocam sorduğun bütün soruların cevabını biliyorum :) çünkü yeni araştırıdım.

https://www.youtube.com/watch?v=tIuj-oMN-Fk

şu video okuduğum bir çok şeyi burda özetlemişler zaten bir ara izleyebilrsnz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Ben de kilo almak istiyorum işe bak. 182 boy 65 kg

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Ben de kilo almak istiyorum işe bak. 182 boy 65 kg