folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Win 10 Sürüm 1809 Özellik Güncelleştirmesi

Win 10 Sürüm 1809 Özellik Güncelleştirmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Win 10,sürüm 1809 özellik güncelleştirmesi adı altında makineyi esir aldı.Tam iki saat kendi kafasına göre güncelleştirme yaptı windows'un kurulu olduğu hard diskten 6 GB'lık yer gitti :) Yeni windows kursaydım daha çabuk biterdi

Güncelleştirme ayağına makine 5-6 kere yeniden başlattı masaüstüne kavuştuğumda duvar kağıdım bile yoktu.

Hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm...

sürüm 1809 özellik güncelleştirmesi hakkında bilgisi olan var mı ? Peki bu güncelleştirmeyi kaldırmam mümkün mü ? teşekkürler

edit:Sorun çözüldü ! Aşağıdaki aşamaları izleyip önceki sürüme geri döndüm :)  Anlayamadığım ise Wİn 10 kendi kafasına göre böyle bir şeyi nasıl yapar ? Yeterli olur mu bilmiyorum da bir özellik güncelleştirmesi estrik fistirik bölümünü 365 gün ertele yaptım...Kalite ve güvenlik güncellemeleri açık kaldı...3 saattir saçma sapan işlerle uğraşıyorum.

1. Güncelleştirme ve Güvenlik üzerine tıklayın.
    2. Kurtarma üzerine tıklayın.
    3. “Windows 10’un önceki sürümüne geri git” bölümünün altında Başlayındüğmesini tıklayın.
    4. Ekim 2018 Güncelleştirmesini kaldırma nedenini seçin.
    5. İleri düğmesini tıklayın.
    6. Hayır, teşekkürler düğmesini tıklayın.
    7. İleri düğmesini tıklayın.
    8. Tekrar İleri düğmesine tıklayın.
    9. Önceki sürüme geri dön düğmesini tıklayın.
    Janitschar tarafından 20/Oca/19 01:36 tarihinde düzenlenmiştir

Acaip derecede agresifim !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

neden kurdun neden kaldırıyorsun anlamış degilim . 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Windows kullanıcıların donanımları farklı olduğu için bir mac gibi stabil olmuyor güncelleştirmelerde.Webde göz gezdirdiğimde genel itibariyle güncellemeyi beğenmişler.Benimki version 1803 diyo güncelleştirmeleri denetle diyince güncel diyo.

Wort tarafından 20/Oca/19 01:48 tarihinde düzenlenmiştir

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Bana da bir güncelleme geldi. Üstelik güncellemeleri ve telemetriyi warez bir programla kapatmıştım. Bana hiç sormadan indirip yüklemiş. Berbat birşey olmuş batırmışlar herşeyi. Windows daha fazla ram harcıyor. 

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

kurulurken % 52'de denk geldim iptal ettim,iptal oldu ama Hard Disk'te kapladığı alanı geri vermedi,yarı kurulumda 5 GB alan kaplıyor,,,,bende kurayım sonra update'lerden hepten kaldırırım diye kurdum meğer bu normal bir update değil sürümmüş :) benim yeni sürümden haberim bile yoktu o ana kadar 2 saat sürdü kurulumu...

Kuruldu kurtarmada eski sürüme geçtim SSD'de 12 GB'lık alan açıldı :) NormaL windows ne kadar yer kaplıyor zaten ??? 

yanisi Alan açmak için kurdum mecburi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

kurulurken % 52'de denk geldim iptal ettim,iptal oldu ama Hard Disk'te kapladığı alanı geri vermedi,yarı kurulumda 5 GB alan kaplıyor,,,,bende kurayım sonra update'lerden hepten kaldırırım diye kurdum meğer bu normal bir update değil sürümmüş :) benim yeni sürümden haberim bile yoktu o ana kadar 2 saat sürdü kurulumu...

Kuruldu kurtarmada eski sürüme geçtim SSD'de 12 GB'lık alan açıldı :) NormaL windows ne kadar yer kaplıyor zaten ??? 

Güncellemeden sonra eski dosyaları sil deseydin aynı işe yarardı. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Ben de bu güncelleştirmelerden muzdaribim. Her yerden kapatıyorum güncelleştirmeleri, update servislerini bile durduruyorum 1 hafta geçmeden bir bakıyorum yine güncelleştirme uyarısı veriyor.

Come On Cj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

Güncellemeden sonra eski dosyaları sil deseydin aynı işe yarardı. 

O usulü bilmediğim için uzun yolu tercih etmişim

Toplam Hit: 1189 Toplam Mesaj: 8
güncelleştirme sorunu