folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Windows 11' De Android Uygulamaları Nasıl Kurulur Ve Nasıl Kullanılır

Windows 11' De Android Uygulamaları Nasıl Kurulur Ve Nasıl Kullanılır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

eline sağlık. çok güzel olmuş.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

Sürümden dolayı(win11 home) sanırım hyper v aktif edemedim. 

(Hyper-V rolü, Windows 10' ve Windows 11 Home sürümünde etkinleştirilemez Sadece Windows 10 ve 11 Enterprise Windows 10 ve 11 Professional Windows 10 ve 11 Education sürümlerinde etkinleştirilebilir)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı

Sürümden dolayı(win11 home) sanırım hyper v aktif edemedim. 

(Hyper-V rolü, Windows 10' ve Windows 11 Home sürümünde etkinleştirilemez Sadece Windows 10 ve 11 Enterprise Windows 10 ve 11 Professional Windows 10 ve 11 Education sürümlerinde etkinleştirilebilir)

Aynen hocam Home versiyonunda yok.

Aklıma geldi gelmeye ama TBT' de takılan adam da Home sürümü kullanmaz ya dedim kendi kendime. :) Varmış demek ki. :)

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    BaD_BoYs bunu yazdı
    nereodi bunu yazdı

Hocam bir ara direk sanal pc ye Android kurayım falan dedim sürekli çöktü durdu hevesim giti sonra 

Hocam bu o şekilde değil :) Deneyimle istersen.

deneme yapıcam hocam sen direk windows üstüne kurmuşsun kaynak tüketimi nasıl oluyor 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı
    BaD_BoYs bunu yazdı
    nereodi bunu yazdı

Hocam bir ara direk sanal pc ye Android kurayım falan dedim sürekli çöktü durdu hevesim giti sonra 

Hocam bu o şekilde değil :) Deneyimle istersen.

deneme yapıcam hocam sen direk windows üstüne kurmuşsun kaynak tüketimi nasıl oluyor 

Kullandığım PC' nin donanımından dolayı pek kaynak kontrolü yapmıyorum. Ne verirsem yürüyor gidiyor. Ama daha çok sevmeye başladım bu olayı.

Direk PUBG APK' sı kurmadım henüz tabi ama telefonda ne kullanıyorsam deniyorum tıkır tıkır çalıştırıyor. Direk PUBG APK' sını da deneyeceğim. :)

Bu yazıyı hazırladığım gün itibariyle kullanmaya başladım. Henüz gık demedi. Her ihtiyaç duyduğımda tıkır tıkır çalışıyor. Aynı zamanda PC' sine kurulum yaptığım herkes çok memnun. :) Mesela ruhi durumlar nasıl. :)

Sen ne yaptın deneyebildin mi?

BaD_BoYs tarafından 12/Şub/24 01:02 tarihinde düzenlenmiştir

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

Windows 10 kullananlar geri dönüş yapsın . Bakalım sıkıntı oluyor mu 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    BaD_BoYs bunu yazdı

Öncelikle sanallaştırmanın açık olması gerekiyor. Kapalı ise Bios' dan aktif etmeniz gerekiyor.

- Kontrol : Görev Yöneticisi > Performans > CPU sekmesinden aşağıda sanallaştırmanın etkin olup olmadığını görebilirisiniz.

Sanallaştırmayı aktif ettikten sonra ya da zaten aktifse Windows Özelliklerinden Hyper-V ve Sanal Makine Platformunu seçip PC' yi yeniden başlatarak özellikleri aktif etmeniz gerekiyor.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra;

Bu linki https://apps.microsoft.com/detail/9P3395VX91NR?hl=en-us&gl=us kopyalıyoruz. Windows Subsystem for Android™ with Amazon Appstore.

Kopyaladıktan sonra bu linke gidip https://store.rg-adguard.net/ yapıştırıyoruz ve Slow seçeneğini seçerek tik işaretine tıklıyoruz. Online link generator for Microsoft Store.

Kısa bir süre sonra önümüze bir sürü liste gelecek. Bu listeden sistem türünüze göre olan dosyaları indiriyorsunuz.

64Bit sisteme göre anlattığım için sadece x64 olanları ve BlockMap olmayanları bir de en güncel olan Windows Subsystem For Android dosyasını indiriyorsunuz.

1 - Microsoft.UI.Xaml.2.8_8.2310.30001.0_x64__8wekyb3d8bbwe.appx

Microsoft.VCLibs.140.00.UWPDesktop_14.0.32530.0_x64__8wekyb3d8bbwe.appx

3 - Microsoft.VCLibs.140.00.UWPDesktop_14.0.33321.0_x64__8wekyb3d8bbwe.appx

4 - Microsoft.VCLibs.140.00_14.0.32530.0_x64__8wekyb3d8bbwe.appx

5 - Microsoft.VCLibs.140.00_14.0.33321.0_x64__8wekyb3d8bbwe.appx

6 - MicrosoftCorporationII.WindowsSubsystemForAndroid_2311.40000.5.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe.msixbundle

Bu paylaşım itibariyle 64Bit PC' ye göre indirilmesi gereken en güncel dosyaları ekledim. Siz kendi durumunuza göre ana linki kontrol edersiniz.

Tıklayınca inmiyor. Sağ tıklayıp farklı kaydet demek gerekiyor.

İndirdiğiniz 5 adet boyutu küçük 1 adet boyutu büyük toplamda 6 adet dosyayı kuruyorsunuz. Önce boyutu küçükleri kurun. En son boyutu büyük olanı kurun.

Boyutu küçük olan bazı dosyalara kurulamadı uyarısı verirse önemli değil pas geçin.

Kurulum işlemleri bittikten sonra Windows Subsystem For Android uygulamasını açıyoruz Geliştirici sekmesine gelip Geliştirici modunu aktif ediyoruz ve uygulamayı kapatıyoruz.

PC' ye APK yükleyebilmek için APK Installers uygulamasını Microsoft Store' dan yüklüyoruz.

İşlemler bu kadar.

İsterseniz Microsoft Launcher' ın APK' sını indirip Android arayüzü ile kullanabilirsiniz.

Ben arayüz yüklemedim sadece

- InatBox,

- CloudStream (KekikAkademi),

- Rec TV Boxın APK' larını kurdum ve windows uygulaması gibi kullanıyorum.

Ayrıca Windows Subsystem For Android uygulamasının Gelişmiş ayarlarında sistemin ne kadar Ram kullanacağını hangi GPU' yu kullanacağını v.s. ayarlar yapabiliyorsunuz. Artık detayları kurcalarsınız.

Bilal' e anlatır gibi yazdım. Adım adım işlemleri yaptıktan sonra sonuç aşağıda görüldüğü şekilde tıkır tıkır çalışıyor.

Hocam bu çıkan ikinci listede hangisini seçmemiz gerekiyor sürümün Windows 11 Pro ... Yapmaya niyetlendim ama orada tıkandım kaldım 😂

İmza YOK !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    BaD_BoYs bunu yazdı

Öncelikle sanallaştırmanın açık olması gerekiyor. Kapalı ise Bios' dan aktif etmeniz gerekiyor.

- Kontrol : Görev Yöneticisi > Performans > CPU sekmesinden aşağıda sanallaştırmanın etkin olup olmadığını görebilirisiniz.

Sanallaştırmayı aktif ettikten sonra ya da zaten aktifse Windows Özelliklerinden Hyper-V ve Sanal Makine Platformunu seçip PC' yi yeniden başlatarak özellikleri aktif etmeniz gerekiyor.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra;

Bu linki https://apps.microsoft.com/detail/9P3395VX91NR?hl=en-us&gl=us kopyalıyoruz. Windows Subsystem for Android™ with Amazon Appstore.

Kopyaladıktan sonra bu linke gidip https://store.rg-adguard.net/ yapıştırıyoruz ve Slow seçeneğini seçerek tik işaretine tıklıyoruz. Online link generator for Microsoft Store.

Kısa bir süre sonra önümüze bir sürü liste gelecek. Bu listeden sistem türünüze göre olan dosyaları indiriyorsunuz.

64Bit sisteme göre anlattığım için sadece x64 olanları ve BlockMap olmayanları bir de en güncel olan Windows Subsystem For Android dosyasını indiriyorsunuz.

1 - Microsoft.UI.Xaml.2.8_8.2310.30001.0_x64__8wekyb3d8bbwe.appx

Microsoft.VCLibs.140.00.UWPDesktop_14.0.32530.0_x64__8wekyb3d8bbwe.appx

3 - Microsoft.VCLibs.140.00.UWPDesktop_14.0.33321.0_x64__8wekyb3d8bbwe.appx

4 - Microsoft.VCLibs.140.00_14.0.32530.0_x64__8wekyb3d8bbwe.appx

5 - Microsoft.VCLibs.140.00_14.0.33321.0_x64__8wekyb3d8bbwe.appx

6 - MicrosoftCorporationII.WindowsSubsystemForAndroid_2311.40000.5.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe.msixbundle

Bu paylaşım itibariyle 64Bit PC' ye göre indirilmesi gereken en güncel dosyaları ekledim. Siz kendi durumunuza göre ana linki kontrol edersiniz.

Tıklayınca inmiyor. Sağ tıklayıp farklı kaydet demek gerekiyor.

İndirdiğiniz 5 adet boyutu küçük 1 adet boyutu büyük toplamda 6 adet dosyayı kuruyorsunuz. Önce boyutu küçükleri kurun. En son boyutu büyük olanı kurun.

Boyutu küçük olan bazı dosyalara kurulamadı uyarısı verirse önemli değil pas geçin.

Kurulum işlemleri bittikten sonra Windows Subsystem For Android uygulamasını açıyoruz Geliştirici sekmesine gelip Geliştirici modunu aktif ediyoruz ve uygulamayı kapatıyoruz.

PC' ye APK yükleyebilmek için APK Installers uygulamasını Microsoft Store' dan yüklüyoruz.

İşlemler bu kadar.

İsterseniz Microsoft Launcher' ın APK' sını indirip Android arayüzü ile kullanabilirsiniz.

Ben arayüz yüklemedim sadece

- InatBox,

- CloudStream (KekikAkademi),

- Rec TV Boxın APK' larını kurdum ve windows uygulaması gibi kullanıyorum.

Ayrıca Windows Subsystem For Android uygulamasının Gelişmiş ayarlarında sistemin ne kadar Ram kullanacağını hangi GPU' yu kullanacağını v.s. ayarlar yapabiliyorsunuz. Artık detayları kurcalarsınız.

Bilal' e anlatır gibi yazdım. Adım adım işlemleri yaptıktan sonra sonuç aşağıda görüldüğü şekilde tıkır tıkır çalışıyor.

Hocam bu çıkan ikinci listede hangisini seçmemiz gerekiyor sürümün Windows 11 Pro ... Yapmaya niyetlendim ama orada tıkandım kaldım 😂

İmza YOK !!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    JiggSaw bunu yazdı
    BaD_BoYs bunu yazdı

Hocam anlatım hatası yaptığım yer tam olarak neresi. Orayı gösterebilirsen en azından düzelteyim ki herkes için sorun kalmasın.

Adım adım anlaşılır bir dille uygulamalı olarak anlattığımı düşünüyorum. İkinci liste derken? Tam olarak neresi yardımcı olayım.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Ülen mikisoft gene yaptın yapacağını.

Microsoft, Windows 11'de Android uygulama desteğini kesiyor.

.