Yabancı Dilde Okuduğunu Anlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    melodeath
    melodeath's avatar
    Erkek

lys 5 yabancı dil sınavında 5 tane paragraf ve bu paragraflarla ilgili 3 er soru çıkacak. olduğum denemelerin neredeyse hepsinde bu paragraflarda problemim oldu. ingilizcemle ilgili bi problem yok bırakın paragrafı bin küsür sayfalık romanlar bitirdim ama bu zıkkım paragraflarda  kafam karışıyo , terlemeye başlıyorum , baştan okuyorum  vs.

heryede sınav sırasında sakin olun telaş etmeyin falan diyor ama bi türlü bunu uygulayamıyorum.

bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Sticking feathers up your butt does not make you a chicken.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

okuduğunu anlamak için hızlı okumalısın, her kelimeye takılma. kafa bir kelimeye takıldığında o cümle bitmiştir.

noktalama işaretlerine dikkat et, kısaca, acele etmeden seri oku.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

ingilizce konuşamıyorum ama sınvalarım iyidir.

ingilice konuşamadığım için, kursta derslerde etkin değildim.kilitleniyodum hocanın karşısında 

ama reading,writing deyince tak tak soruları yapıyodum.hoca da şaşırıyodu sen kopya mı çekiyosun diye :D

ben genelde reading de kelimelere takılmam anlatacağı olayı tahmin ederim felan filan işte...ne bileyim kendine güven biraz...

sorular nasıl onu bile bilmiyorum , nasıl bir paragraf , paragrafta ne soruyolar olayı mı dilsel özellikleri mi ,grameri mi ?

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

kitap okur gibi okuma zaten.

cümleyi oku, tamamen anla, geç, sonraki cümleyi oku, tamamen anla, geç.

He is finding himself.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

usta ben de dilden giriyorum aslında paragraflar zor gibi görünse de lehine çevirebilirsin sonuçta geneline hakim olursan konunun o 3 soru cepte öyle düşün. altını çizerek ve hızlı okumayı dene uzun olunca vakit kaybedersen konu bbütünlüğünü sağlayamıyorsun . netler ne durumda bu arada ?

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    melodeath
    melodeath's avatar
    Erkek

ya o kelimelere takılma olayını atlattım zaten ama yinede okurken sıkılıyorum ya

ama şöylede bi durum var bu durum nadir de olsa paragraftan paragrafa değişiyo mesela o 15 soru benim en fazla zaman harcadığım yerdir ama geçenlerde mozartla ilgili bi paragraf vardı hiç takılmadan okudum ve aynı dakikada 3 soruyuda doğru yanıtı verdim. yani bazende böyle oluyo.

@murdery bendede aynı durum var hocam speaking sıfır

@witchking aynen bizim hocada diyo zaten cevapları orda yazıyo nasıl yanlış yapıyosun diye netlerim genelde  70+

Sticking feathers up your butt does not make you a chicken.
Toplam Hit: 1026 Toplam Mesaj: 6