folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bildiğiniz Kadınlar İçin Teşvik Vs Neler Var ?

Bildiğiniz Kadınlar İçin Teşvik Vs Neler Var ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selamlar müridler.

şunları biliyorum sadece : https://www.halkbank.com.tr/tr/ureten-kadinlar/kadin-girisimci-kredileri/kadin-girisimci-kredisi.html

başka bildiğiniz bir şeyler var mı ?

nemalanalım.

@futurist abla sen bilirsin heralde aydınlat bizi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek

Pazar yerlerinde satış vs olacaksa pazar yerinin satıcıya uyguladığı komisyonlar çok uygun oluyor, işe yarar mı bilemedim.

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Is kurmak icin degil ama insanin kendine yatirimi icin 34 yas ustu kadinlar icin universitelerde kontenjan var.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

esnaf kefalet kooperatifi teşviklerinede bakabilirsin kredi gibi imkanlar sunuluyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

konuyu yeni gördüm pmden dürtseydin :)

maalesef girisimci kadinlar icin olanindan bir bilgim yok. olsaydi zaten kendi başıma sürerdim.

ancak kadin kooperatifleri konusunda engin bir tecrube sahibi oldum. olmaz olaydim :)  benim konulari görmediysen özet geceyim.

*7 tane kadin buluyorsun konusarak anlasabilecegin türden. bunu nasil bulursun bilmem en zoru bu cünkü :)

sabika kaydi olmayan( hirsizlik dolandiricilik..) , devlet memuru olmuyor ( özeli unuttum) en az biri lise mezunu...

masraflar hersey dahil  yillik 20.000 tl para gidecek ortalama ( 7 kisiye bolunecek bu) 

sonra biz el isi yapiyoruz diyeceksiniz ve  belediyeden yer isteyeceksiniz, yada yardim  veya sponsor .. verebilirde veremezde. bu maalesef belediyeye göre degisiyor . isin icinde parti olaylari cok. bir anda kendini aclik oyunlarinda buluyorsun :) 

ama ciddi birseyler yapmak isteyen herkese yardim ediyorlar. ne bileyim dükkan istiyorsun dükkan yok ama pazarda sana yer ayarlayim diyebilirler.  kadin kent konseyleri var. onlar belediye ile araci zaten. mirin kirin etmeyeceksin.  kendini kanitladikca önü açilabilir..

ama ticaret odasi seffaf.. 250.000 e kadar yardim teklif ettiler. mesela makine istersen devlet alip veriyor o limite kadar. yani kadin kooperatiflerine guzel teşvikler var. fakat suistimale acik oldugu icin önden basvuru yapiyorsun onlar degerlendiriyor. cokda kesin diyemeyiz. ufukta bir isik gormek istiyorlar. 

bircok fuarlara ücretsiz katiliyorsun. kiriklale ahilik festivaline yeme icme barinma onlara ait davet edilmistik.  sivas kadin kooperatifini takip et. il il geziyorlar. bu sayede her ilden kisilerle tanisip cevreni gelistirebiliyorsun.

hepsiburada da dukkan acarsan kargo bedava .. uyelik bedava..

yine buna benzer bu tip e ticaret siteleri var.  büyük markalarin handmade ürünleri var. baglayabilirsen..

izmir deki kadinlar paristeki cok unlu bir markaya canta örüyorlardi. adam felip 0 hatalilari alip gidiyormus. bireysel bunu yapman zor.

yine test etmedim ama kadin kooperatifleri bazi ihalelerde  öncelik tanınıyormuş.  sigorta yok zaten. en guzeli bu..  istedigin kadar kazan kimse birsey demiyor.

vergi veriyorsun ama 

birde kazaninca devlet kooperatifcilik egitimini zorunlu kildi. acikogretimle 1000 tl karsiligi 1 aylik kurs ile alabiliyorsun. sakarya ve anadoluda suan aktif...

baharda ben alacagim. bu işe girmeden bu kursu kesin almani tavsiye ederim. 

bu arada ben el isi üzerinden anlattim ama bunun gida olanı var, kres isleteni var,  tarim var, insaat var sanat, tedarik..

haliyle cesidine göre şartlar da degisiyor. en sorunsuz kolayi el isi olani.. gida dersen saglik isin icine giriyor ?

aklina yatarsa sorularini cevsplarim

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

https://www.tahribat.com/forum/kadin-meselesikooperatif-kanunlarindan-bilgi-s-256731/2

burada yazmisim 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı

konuyu yeni gördüm pmden dürtseydin :)

maalesef girisimci kadinlar icin olanindan bir bilgim yok. olsaydi zaten kendi başıma sürerdim.

ancak kadin kooperatifleri konusunda engin bir tecrube sahibi oldum. olmaz olaydim :)  benim konulari görmediysen özet geceyim.

*7 tane kadin buluyorsun konusarak anlasabilecegin türden. bunu nasil bulursun bilmem en zoru bu cünkü :)

sabika kaydi olmayan( hirsizlik dolandiricilik..) , devlet memuru olmuyor ( özeli unuttum) en az biri lise mezunu...

masraflar hersey dahil  yillik 20.000 tl para gidecek ortalama ( 7 kisiye bolunecek bu) 

sonra biz el isi yapiyoruz diyeceksiniz ve  belediyeden yer isteyeceksiniz, yada yardim  veya sponsor .. verebilirde veremezde. bu maalesef belediyeye göre degisiyor . isin icinde parti olaylari cok. bir anda kendini aclik oyunlarinda buluyorsun :) 

ama ciddi birseyler yapmak isteyen herkese yardim ediyorlar. ne bileyim dükkan istiyorsun dükkan yok ama pazarda sana yer ayarlayim diyebilirler.  kadin kent konseyleri var. onlar belediye ile araci zaten. mirin kirin etmeyeceksin.  kendini kanitladikca önü açilabilir..

ama ticaret odasi seffaf.. 250.000 e kadar yardim teklif ettiler. mesela makine istersen devlet alip veriyor o limite kadar. yani kadin kooperatiflerine guzel teşvikler var. fakat suistimale acik oldugu icin önden basvuru yapiyorsun onlar degerlendiriyor. cokda kesin diyemeyiz. ufukta bir isik gormek istiyorlar. 

bircok fuarlara ücretsiz katiliyorsun. kiriklale ahilik festivaline yeme icme barinma onlara ait davet edilmistik.  sivas kadin kooperatifini takip et. il il geziyorlar. bu sayede her ilden kisilerle tanisip cevreni gelistirebiliyorsun.

hepsiburada da dukkan acarsan kargo bedava .. uyelik bedava..

yine buna benzer bu tip e ticaret siteleri var.  büyük markalarin handmade ürünleri var. baglayabilirsen..

izmir deki kadinlar paristeki cok unlu bir markaya canta örüyorlardi. adam felip 0 hatalilari alip gidiyormus. bireysel bunu yapman zor.

yine test etmedim ama kadin kooperatifleri bazi ihalelerde  öncelik tanınıyormuş.  sigorta yok zaten. en guzeli bu..  istedigin kadar kazan kimse birsey demiyor.

vergi veriyorsun ama 

birde kazaninca devlet kooperatifcilik egitimini zorunlu kildi. acikogretimle 1000 tl karsiligi 1 aylik kurs ile alabiliyorsun. sakarya ve anadoluda suan aktif...

baharda ben alacagim. bu işe girmeden bu kursu kesin almani tavsiye ederim. 

bu arada ben el isi üzerinden anlattim ama bunun gida olanı var, kres isleteni var,  tarim var, insaat var sanat, tedarik..

haliyle cesidine göre şartlar da degisiyor. en sorunsuz kolayi el isi olani.. gida dersen saglik isin icine giriyor ?

aklina yatarsa sorularini cevsplarim

eyvallah abla 

kooperatif falan uzun iş te

eşim bi şirkete danışmanlık yapmaya başladı, şahıs şirketi açtı adamlara fatura kesmek için. 

varsa bişeyler kovalıyım diye dedim.

pandemi başında bi arkadaşım ölümüne düşük faizli + 6 ay ödemesiz 10k usd kredi çekmişti halkbanktan. 

böyle kebap şeyler varsa diye açmıştım konuyu aslında :D

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

selamlar müridler.

şunları biliyorum sadece : https://www.halkbank.com.tr/tr/ureten-kadinlar/kadin-girisimci-kredileri/kadin-girisimci-kredisi.html

başka bildiğiniz bir şeyler var mı ?

nemalanalım.

@futurist abla sen bilirsin heralde aydınlat bizi

Women up a  da bak bak kankim

Hem kadin isveren hem kadin istihdami saglayanlara hem de kadin olarak istihdam edilenlere teşvikleri var. Ama il'e gore  / tarih e göre / YAŞ a göre degisir planlamalari elbet.

LaNCeLoT tarafından 04/May/24 04:24 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

kosgeb de var

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    yolbulucu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

eyvallah abla 

kooperatif falan uzun iş te

eşim bi şirkete danışmanlık yapmaya başladı, şahıs şirketi açtı adamlara fatura kesmek için. 

varsa bişeyler kovalıyım diye dedim.

pandemi başında bi arkadaşım ölümüne düşük faizli + 6 ay ödemesiz 10k usd kredi çekmişti halkbanktan. 

böyle kebap şeyler varsa diye açmıştım konuyu aslında :D

uzun is degilde. ortaklik akilli isi degil. ben denedim yanlis kisilerle  hergun lanet okuyorum :)

ama sigorta parasi verecek durumu olmayan akilli uslu durust  aileden olup 6 kadin olunca guzel. var mesela kizi annesi yengesi... disardan adam yok. kendileri calisp kendileri oynuyor.  devletin nimetlerinden de faydalaniyorlar.. hatta bazilari yasli teyzeleri üye yapiyor

tek basina isletiyor.. cevremde akilli insan yok. yoksa hemen bir daha kurardim. 

siz iyisini yapiyorsunuz. peki isiniz digital.. estonyada sirket kurmayi arastirsana.. bir ara cok popülerdi. biliyorsun degil mi o mevzuyu. yoksa video atayim 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Açılın ben kosgeber'ım Kosgeber yeni terim türettim :) 

İşin şakası bir yana kosgeb diye teşvik diye söylenen şeylerin %90'ı hikaye önce bunu bir bilin, ayrıca hangi alanda yatırım alacaksanız mesela; iğne iplik üretimi o alana uzun süre uzmanlık ya da alaylı (kemikten yetişmiş ve sigortası bu nace ile bağlı) olduğunuzu ispatlayacak çalışma süresi gerekiyor, bir de kurulda o kadar bomboş saçma adamlar var ki o anki ruh haline göre değerlendirme yapıyorlar bu kesin ve net, kendinizi 20 saniye içinde ön tanıtım 2 dk içinde tam tanıtım yapacak şekilde proje sunumu çıkartmanız lazım uzadıkça beyinleri bulanıyor çünkü günde 100 tane projeye bakıyorlar.

Bir de hayal kurup (hibe analiz) işi yapan kurum ve kuruluşlara başvurmayın vurursanız da büyük projelerde önden peşin para isteyip sonradan %5 komisyon istiyorlar, asla para vermeyin büyük proje diye para isteyip 20 bin cukkalayıp sonra üzerine düşmüyorlar ve size kosgeb de desteklenmeyen şeyleri satıp sizi hayal dünyasında 2 3 defa kosgeb e sokuyorlar olan paraya oluyor, asla ama asla başta para vermeyin, kosgeb bu nasıl başvuru diyor öbürü böyle bir destek var diyor önce o desteğin kosgebçe gerçekten olduğunu bilin sonra başvurun onun için kosgeb binasına gidip bizzat yapacağınız işi detaylı anlatıp hangi alandan başvuru yapabilirim diye o kişilere sorun bizzat, teşvik ve hibe projesi çıkartan kekolardan uzak durun.

Kosgeb'in destekleri zaten sitesinde nace kodları ile vaki hiç haber sitelerine itibar etmeyin girin buraya bakın;

https://webdosya.kosgeb.gov.tr/Content/Upload/Dosya/DesteklenenSektorler.pdf 

Bana da dua edin sonra.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
Toplam Hit: 548 Toplam Mesaj: 12
bayan bağyan baymayan bayıran kadın gadın