folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Mühendis Abiler Ya Da Pazarlama İle Bilgililer Bi Bakabilir Mi

Mühendis Abiler Ya Da Pazarlama İle Bilgililer Bi Bakabilir Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

İsim vermeyeceğim büyük bir firmanin satış muduruyle ikili iliskiler sayesinde alışverişimiz oluyordu. 

Adam jilet gibi giyinir, dik yürür, kocaman altin yüzüğü, çok da kral bir saati odadan girdiğinde kendini belli eder. Adam kapidan girince tanimayanlar bile sesini kisar, saygi gösterir. 

Şimdi bu adam terfi etti, yerine bir tane kilkuyruk geldi. Yukarida saydıklarımin hiçbiri yok nerdeyse, ikili ilişki 0. Diğer müdürü direkt cebinden arayip işimi cozuyordu,  bunla yapamiyoruz. Teknik bilgisi de zayif. 

Birinci söylediğim müdür cok daha büyük global bir firmaya satış koordinatörü oldu, diğerinde vasıf olmadığı için daha falza biryere gelemeyecek ve müşteri iliskilerine zarar verdiği için işini kaybedecek. Bunu da o müdürle işimi cozemeyip onun da bir üstüyle ikili ilişki kurmam sayesinde öğreniyorum. Arkadaşların dediği gibi ingilizce olmadan olmaz, ingilizce bilmeyen mühendis,  mühendis değildir. İşe baslayinca staj bile olsa otorite olmani tavsiye ediyorum,  üstüne başına önem ver. Sekilcilik senin umrunda olmayabilir ama milletin umrunda.

Daha önce dediğim gibi mesleğe başladıktan 10 sene sonra seni değerli yapan portfoyun olacak. Insanlar sana +portföyüne para vermeli.

Sunu da unutma, bugün x ürünü a markasiyla satarken, yarin ayni x ürünü b markasiyla satamazsin, yaparsan bittiğin andir. Kesinlikle pahali deme,  başka ürün kötüleme. 

Satin almayi da düşünebilirsin,  satin alma apayri bir uzmanlik alani. Ama teknik satin alma... 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

her ne iş yapıyor olursanız olun sattığınız ürünün herşeyinden haberdar olun 

insanlar öyle bir yerden soru sorarki ıhhhmm eeee dediğiniz an müşteriye olan baskınlığınızı kaybedersiniz. 

bilmiyorum demek yoktur bilgi edineyim böyle şöyle biliyorum ama teyit etmek adına tekrar görüşme sağlayayım vs dersin geri dönersin 

pazarlama da cidden ağzın laf yapması gerekiyor sosyal anlamda pasif bir insansan zor hocam

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

Hepsini okudum, herkese teşekkür ederim. Övünmek gibi olmasın ağzım iyi laf yapar çok şükür :D

İkili ilişkilerimde de kendime güveniyorum.

Giyimime de özen gösteririm.

Bu etkenlerin ben de farkında olduğumdan pazarlama ve satın alma üzerine ayrıca düşünüyorum.

Şu an kafamı karıştıran asıl şey, firmaların bu pozisyonlara neredeyse hiç yeni eleman almaması. Hani stajyer bile olsa kafayı sokmak lazım ucundan ama ilgili pozisyona girmek mesele. Girebilmek için ne yapmalıyım?

imza mı gelmiş?
Toplam Hit: 3247 Toplam Mesaj: 24
pazarlama mühendislik satın alma