folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 75Mbps -> 20Mbps İnternetim Düştü. TT Çalışanı "Senin Hattın Yok Alamazsın O Hızı" Diyor

75Mbps -> 20Mbps İnternetim Düştü. TT Çalışanı "Senin Hattın Yok Alamazsın O Hızı" Diyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bana da düzenli olarak yapıyorlar. Türknette ilgili bi temsilciye denk geldiğinde çözülecektir. Abonelik 1 aya yaklaştığında düzelmezse milleniye nakil al, onlara çözdür, türknete geri dön. 

Veya dönme. 

Arıza kaydının sonuna büyük harflerle ARIZA İLE İLGİLİ 0501233444 NUMARAMDAN ARANMAK İSTİYORUM yaz genelde TN arıyor dinliyor. Anlat durumu. Daha önce aldığın hız da kayıtlarında var, mis. 

Ayrıca attığın görsele göre 75mbps düşük. 100e çıkabilirsin:)

Benm 76 destekliyor 73le bağlanıyorum. 

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

yapa yoksa turknet bildiğim bireysel kullanıcıya 75mbps üsünü veremiyor zaten , kurumsal pakette de 100mbps verebiliyor.

eğer yapa varsa o konumda tüm altyapı hızını veriyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

tamamen telekomun çakallığı.

bulunduğun kutuya yeni abonelik açıp, kutusunun kapasitesini paylaştırıyor. bunun için de senin gibi yüksek hız kullananların hızını kısıtlıyor.

bende 80 alabiliyorum, 40tan yukarı vermiyor oroç telekom. telekomun o işi yapan adamını buldum, 24 bile alamazsın vermiyorum dedi kavga dövüş ettik. müsait bi zaman bekliyorum gidip müdürlüğe kafalarına vura vura düzelttiricem öyle sinirliyim.

imza.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Geçişte vdsl den adsl e dönmüş olabilir 

Onu kontrol et sonra aksiyon al. Durum buysa destek kaydı aç 1 günde düzeltiyorlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

cevaplar için herkese merhaba. Bir güncelleme mi ne oldu bilmiyorum, durum bu şuanda

Hız testi sonucum bu : https://www.speedtest.net/result/10538134047

Bu da kullanmakta olduğum Türknet'e ait paket bilgisi :

Şimdi genel olarak cevap " Senin portunu değiştirmişler, bu yüzden başka bir hız alıyorsun" şeklinde. Bakalım pazartesine kadar  bekleyeceğim, sonra eğer yine 75mbps hız alamazsam yada buna yönelik bir adım atılmazsa BTK'ya cimere yazarım. Cimer benim kanka oldu zaten (: (:

BALIK.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

2 yıldır kullandığım ve memnun olduğum netspeed 3 aydır kan ağlıyor

bugün ise paket kayıpları hat safhada, muhtemelen gelen yasakalamalar sonucu aşırı yüklenme oldu,

netten ufak bir arama yapınca uzun süredir bu dertten müzdraip olanlar gördüm geçmek isteyen göz önünde bulundursun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Herkse merhaba, elim ayağım titriyor sinirden.

2 3 hafta önce Türknetten yalın internet'e geçiş şeyini yaptım. Başarıyla geçtim.

4 gün kadar oluyor internet hızım 20mbps civarına düştü. 75mbps hız alırken hemde. Sorunu ilettim Turknete destek kaydından.

Şimdi TürkTelekom çalışanı beni aradı. Kardeşim bu hızı alamazsın. Maks 16 alırsın diyor. Sana nasıl vermişler bu hızı vs dedi.

Bende bilmem, benim paketim 75mbps paketi. Çatır çatır alıyorum. Yap oradan düzenlemeyi ver interneti dedim.

Yapacağım birşey yok senin alt yapın desteklemiyor nasıl aldın ki falan dedi.

Sinirlendim bende " nasıl desteklemiyorsa aldım bu hızı, 2 yıldır kullanıyorum ne yalanı atıyorsun dedim"

Benim yapacağım birşey yok alamazsın bu hızı dedi. Tamam dedim kapadım.

Şimdi Türknetin sitesinden bakıyorum alt yapı sorgulamaya. 16mbps görünüyor maks olarak. Eskiden 35 görünüyordu 75mbps alıyordum zaten.

Bunlar bi numara çevirip bana gidip 16mbps verirlerse ne yapayım ? Hakem heyeti mi, Dava mı ne dersiniz ?

benzerini yaşadım hatta aynısı diyebiliriz. Turknet genel müdürlüğünü ara köpeklerini uyutma. 

Ben adres değiştirdim değiştirmeden öncede altyapı sorgulatması yaptırdım 75mbps görünüyor bu hızı alabilirsiniz dediler. Taşınma ve interneti taşıma işlemlerini tamamladım TT ekipleri geldi baktım 16mbps hız alıyorum dedim Turknet bana böyle böyle dedi yok abi senin alt yapın en fazla 16 destekliyor dediler. Aradım genel müdürlüğü bana böyle dediniz ben bu yüzden bu evi tuttum benim işim internet ile dedim ne demek 16mbps veriyorsunuz filan baya kavga ettim sonra telefon kapatmadan çözdüler işi :)) bi ayar yaptılar modemi kapatıp açın tekrar dediler. kapattım açtım anaa bi baktım 75mbps alıyorum :))

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

@sezginari ve @Genki hocam eğer bahsettiğiniz genel müdürlük numrarası 0850 288 8080 ise ben bunu bugün aradım. Sürekli robot çıkıyor bi halt edemedim buradan.

Siz kime bağlandınız da kavga edip halletiniz acaba ? Yada bu numara mı ?

BALIK.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

@sezginari ve @Genki hocam eğer bahsettiğiniz genel müdürlük numrarası 0850 288 8080 ise ben bunu bugün aradım. Sürekli robot çıkıyor bi halt edemedim buradan.

0 212 216 55 60

http://prntscr.com/vwkfyt

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

0 212 216 55 60

http://prntscr.com/vwkfyt

Fotoğrafta Faks numarası olarak gösteriyor ancak yarın arayacağım, umarım pazar günü diye çalışanlarına tatil yoktur :D cevap verirler :D :D

Teşekkürler bilgilendirme için hocam (:

Edit : Altta kocaman pazar hariç yazıyormuş. Yine kaldık pazartesine :D

GodKlaus tarafından 06/Ara/20 01:05 tarihinde düzenlenmiştir

BALIK.
Toplam Hit: 4161 Toplam Mesaj: 32
internet hızı ttnet oçttnet