D Smart Mı? Ttnet Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar;

İşten güçten pek fazla internete giremiyorum sadece akşamdan akşama dizi vs izlemek için tvden bağlanıyorum.

2 yıldır D smart net kullanıyorum taahhütüm  23 ekimde bitecek. Komşuyla ortak kullanıyorum ve oyun delisi bir çocukları var, sürekli ping oluyor ttnete geçelim diye ısrarcı. Şu an Eba, online ders vs derken eve internet bağlatanlardan kaynaklı yogun bir dönem olduğunu düşünüyorum. Ttnete geçmeli miyim geçişte ne gibi sorunlar yaşarım. uğraşacak vaktimde naktimde yok.

Geçen gün 444 lü bir numaradan arayarak bana D smartın  alt yapısını tt net sağlıyor onlara port açıyoruz bu sebeple donmalar ve kopmalar oluyor, biz size ana porttan bağlantı sağlayacağız ve geçiş işlemlerini tamamen biz halledeceğiz diye bir telefon geldi. Ankaradaki ttnet bayiliğinden sizce ne kadar inandırıcı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Not: Adsl 16 mb kullanıyorum.

harddeath0070 tarafından 14/Eki/20 10:43 tarihinde düzenlenmiştir

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

Hocam eğer turknet(müşteri hizmetleri sadece online destek), millenicom(müşteri hizmetleri var), net galaksi(bütün illerde artık hizmet veriyor), netspeed(bunu hiç kullanmadım) gibi firmalar bulunduğunuz lokasyonda hizmet veriyorsa hiç düşünmeden bunlardan birini tercih edin derim. Hem taahhütsüz hemde hemde diğer isslere daha uyguna hizmet veriyorlar.

Geçişlerde ise onlara gerekli belgeleri ücretsiz kargo olarak gönderiyorsunuz herşeyi ücretsiz olarak onlar hallediyor. Genelde internet kesintisi olmadan 5 gün içerisinde geçiş işlemi tamamlanıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    yyasinn bunu yazdı

Hocam eğer turknet(müşteri hizmetleri sadece online destek), millenicom(müşteri hizmetleri var), net galaksi(bütün illerde artık hizmet veriyor), netspeed(bunu hiç kullanmadım) gibi firmalar bulunduğunuz lokasyonda hizmet veriyorsa hiç düşünmeden bunlardan birini tercih edin derim. Hem taahhütsüz hemde hemde diğer isslere daha uyguna hizmet veriyorlar.

Geçişlerde ise onlara gerekli belgeleri ücretsiz kargo olarak gönderiyorsunuz herşeyi ücretsiz olarak onlar hallediyor. Genelde internet kesintisi olmadan 5 gün içerisinde geçiş işlemi tamamlanıyor.

ben de sıfırdan internet bağlatıcam, 100mbit down 4mbit upload fiber var bulunduğum yerde. bu firmalardan hangisini bağlatsam ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

ben de sıfırdan internet bağlatıcam, 100mbit down 4mbit upload fiber var bulunduğum yerde. bu firmalardan hangisini bağlatsam ? 

Millenicom'un 100 MB'lik paketini kullandım, bokun daha boku.

Hız 100 mb, ping 500'lerde. Stabil olarak 1 gün kullanabildiğimi hatırlamam.

Netspeed'in 75'lik paketine ücretsiz olarak transfer ettirdim, o gün bugündür internet sorunum yok.

Speed test sonucumu aşşağı bırakıyorum, 3 aydır 1 gün bile sorun yaşamadım netspeed'le.

https://hizliresim.com/sU4gi7

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Ttnet ve telekomun her hizmetinden uzak dur, kurbanın olayım

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

arkadaşım ile beraber neredeyse tüm issleri kullandık sürekli kopma ping sorunları oluyordu en son onun apartmana vdsl geldi sorunu çözüldü bende 12 mbit ile sayfaları açmaya çalışıyorum mk . altyapın kötüyse x, y firması olması önemli değil 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Evimin kapısındaki Kutuda herkese port var bana yok..Şehir değişince internetsiz kaldim . 1 aydır port bekliyoruz... TtNet mı Olmayınca Diger isslerde Hat yok yani Bom bok napcaz bilmiyirum Pandemi den Kurtuldum bundan kurtulamadim.. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    DracuLax bunu yazdı

Evimin kapısındaki Kutuda herkese port var bana yok..Şehir değişince internetsiz kaldim . 1 aydır port bekliyoruz... TtNet mı Olmayınca Diger isslerde Hat yok yani Bom bok napcaz bilmiyirum Pandemi den Kurtuldum bundan kurtulamadim.. 

önce sabit telefona başvur port mort demiyorlar hemen bağlıyorlar. telefon bağlanınca internet bağlat telefonu kapat :) bu yöntemle çok kişi port aldı

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    DracuLax bunu yazdı

her gün arayıp darlamanız lazım, yoksa yeni taşınanlara çıkar siz hala beklersiniz portu.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kesinlikle ttnet ve daha beteri d-smart netden uzak dur. 3 ay d-smart nette çalıştım hem uydu hem internet işini yapıyorduk.

türkiye de en vahim durumda olan hizmetlerden biridir , uydusu iyi interneti kötü.

tahaddütlü olan tüm seçenekleri ele.

Turk.Net , milenicom , netspeed bunlardan birini almanı tavsiye ederim.

3 yıldır turk.net kullanıyorum , ara ara  2 defa taşınma durumlarında hata yaptım başka firmadan hizmet aldım , turknet canmış gerçekten ebem zıkıldı bide kablo çekme vs işlerinden anlamam rağmen

NOT : Port ile alakalı sıkıntı yaşayanlara 2 tavsiyem var

1.si en yakın ttnet hizmet merkezine gidin , altyabilerden vs bahsetmiyorum ttnetin kendi ana ofisinin oldugu yere , oraya port olmadığı için internet bağlatamadığınıza dair başvuru yapın.

sonra cimerden durumu cimere iletin , tam adresinizi e-devlette yazdığı şekilde girin port olmadığı için hizmet alamadığınızı internet üzerinden eğitim/iş vb. ne yapıyorsanız ihtiyacınız olduğunu belirtin.

benim adreste port olmama sıkıntısı 2 ay sürdü 2. ayda açtılar portu. üstte yazan ikisini yaptım.

PanxeR tarafından 14/Eki/20 15:54 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 9368 Toplam Mesaj: 21
ttnet d smart