folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Dyson Kullanan Müridler ? Şarjlı Süpürge Arayışı

Dyson Kullanan Müridler ? Şarjlı Süpürge Arayışı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

iyi akşamlar müridler. şarjlı dikey süpürge almaya niyetlendik. seçenekleri filan eledim bayağı. dyson v12 ile bosch unlimited 7 arasında kaldım.

süpürge için en önemli kriterim batarya olayı. çünkü ileride motor güçten düşer, batarya ölmeye başlar.

bosch bu konuda avantajlı çünkü bataryaları diğer el aletleri ile uyumlu üretiyorlar bu yüzden piyasada bulamama durumu olmayacak benim için. ayrıca 10 yıl motor garantisi veriyor.

dyson için kullanan herkes övüyor ama şikayetvar kayıtlarına baktım, sözlüğe bakındım vs. 2-3 yıllık her cihaza bataryası öldü yazmışlar. v12'nin yedek batarya satışı yok mesela şu an. dh'de kimisi 7-8 sene batarya ömrü demişler o da minimum ama güvenemedim nedense.

dyson konusunda 2-3 yıldır kullanan ve batarya performansı ile ilgili yorum yapacak mürid aranıyor özetle ^^ ne dersiniz bu durumda hangisini seçmek lazım.

bosch 2 batarya ile birlikte 14k civarına geliyor. dyson v12 23k tek batarya ile geliyor. yüzde 50'den fazla oynuyor arada az değil.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Hocam selam bende v8 var, 3 yıldır kullanıyoruz.

Evde hayvan yok, ve genel olarak evin tamamını süpürmüyoruz, kirli tozlu olduğunu düşündüğümüz kısmı süpürüp geçiyoruz.. Sarjı 3 yıl içinde azalmadı yada biz hissetmedik. Çekim kuvveti yeterli aparatları yine iyi. v12 de bunlar daha iyi durumdadır ayrıca v12 de yanılmıyorsam ışıklandırma da var, başta gereksiz gibi gelsede tozu iyi görüyorsun. normal modda 35dk civarı şarjı varken max modda 8-10dk da tükeniyor.

Kısacası full ev süpürme işin yoksa mantıklı bir tercih.

Cesnist tarafından 06/Mar/24 21:09 tarihinde düzenlenmiştir

طדṮ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otelci
    Otelci's avatar
    Erkek

1.5 yıldır v8 kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadık. Batarya 40 dk gidiyor normal modda. Çekimi vs azalma yasamadik. 160m2 evi bir sarjla guzelce temizliyor

Fak tıs fak tıs fakafakabum
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

Dyson V15 Detect Absolute kullanıyoruz, ondan önce 2 sene türkiyede v8 kullandık ne şarj sorunu ne çekme sorunu yaşamadık şiddetle tavsiye ederim.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Dyson V15 var. 1 senedir kullanıyoruz gayet güzel çekişi var. Bataryasında da azalma olmadı. Arkadaşta V8 var 2-3 yıldır kullanıyoruz demişti. Ona uyup aldım iyi ki de almışım. Aldıktan sonra sadece ıslak temizlik de olsa iyi olurmuş dedim. Sonraki modelde onu da çıkardılar gerçi. Ama o sırada Philips Aquatrio modelini gördüm. Sanırım bir sonraki ihtiyacı onunla gidereceğim. Dyson ama parasını hakeden, balon olmayan bir ürün. Tavsiye ederim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

v12 şiddetle öneriyorum. 

v15 de tuş mevzusu ve haznenin büyük olması ayrıca birkaç ek özellikten ötürü v12 ye göre şarj ömrü bir tık azmış.

v12 ile evde kedimizin varlığını unuttuk. tüy yün yok artık halılar sanki yeni alınmış gibi.

hanımlarda rahatsızlığa sebebiyet veriyor ama onu bilin. elinde sürekli dyson ile geziyor. binim cinim diysinim diyerek....

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

07.01.23' de MediaMarkt' dan 14.999₺' ye DYSON V15 Detect Absolute aldım. O gün bu gündür kesintisiz memnun olarak kullanıyoruz. Pilde çekişte bir düşüş görmedim henüz. Otomatik modda tüm eve yetiyor. Dysone geldiğinden beri Philips marathon dolaba kalktı dahada çıkmadı. En başta pratikliği çok iyi. Tavsiye ederim. Cidden balon bir ürün değil.

Not : V15' de tuş var diyene bi s.git diyebilirsiniz. O tuş öyle bi tuş değil. Kullanınca anlıyorsun.

13.05.23' de bosch-home.com.tr' den 5.599₺' ye Unlimited 7 Beyaz (BCS711XXL) aldım. Anneler günü kampanyası kapsamında 7.140₺' den indirime girmişti. Kayınvalideye aldım. Kullandım test ettim ama çekiş ve malzeme kalitesi olarak bir Dyson değil. Ama bataryası çok hoşuma gitti. Bosch matkap bataryasını tak devam et o şekilde yapmışlar. Ev için yeterli mi? yeterli tabi. Bütçe meselesi sonuçta.

Bosch mu? Dyson mı? dersen ikisini de kullanan birisi olarak Dyson derim. Reklam olarak değil deneyim olarak.

Dyson' a Submarine başlığı yüzünden kızgınım. Sırf başlık satabilmek için V15s diye model çıkardılar. V15' in yazılımını güncellese sorun yok ama daha bir yılını doldurmamış ya da doldurmuş cihaza aksesuar temini yapamıyorsun. V15' im var zaten neden birde başlık için V15s alayım. Çok çirkince bir satış stratejisi. Insta sayfalarınada yazdım.

Marka önermeksizin kablosuz dikey süpürgeler gerçekten evde çok büyük kolaylık. Peşinde kablolu hantal bir süpürge gezdirmiyorsun. Ev süpürmeyi eziyet değil keyif/kolaylık haline getiriyor. Xiaomi' nin robot süpürgesi de var evde ama Dyson aldığımızdan beri kullanmıyoruz. Hatta geçen gün hanım kaldıralım ortalıkta durmasın dedi. Temizledim bakımını yaptım kutusuna koydum kaldırdım. Bir müddet sonra robot süpürgenin de yetersiz geldiğini ve eziyete dönüştüğünü farkediyorsun. Neyse isteyen herkese istediği ürünün nasip olması dileğiyle.

BaD_BoYs tarafından 07/Mar/24 00:26 tarihinde düzenlenmiştir

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

6 Aydır Bosch V7 kullanıyorum. Dyson hiç kullanmadım. Ancak çekim gücü ve batarya olarak çok memnunum Bosch tan tabi fiyat olarak 2 tane Bosch alıyorsunuz baya uçurdular dyson da fiyatları 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

v12 kullaniyoruz evde robot supurge de var. Robot genel temizligi hallediyor. Dip koseyi de dyson ile aliyoruz genelde. Buyuk elektrik supurgemiz de vardi ama tamamen fonksiyonunu yitirdi. Dyson gercekten cok pratik, ben masamin tozunu bile onunla aliyorum buyuk rahatlik ya. Batarya konusunda cok birsey diyemeyecegim. Bi 3-4 aydir bizde su an bi sorun yok ama ileride ne olur bilemiyorum.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

philips-turbo-baslik-556-supurme-basligi-philips-11578-55-O.jpg (715×589)

şu turbo başlık diye geçeni al yüksek vakum güçlü makine al sana dyson evdeki süpürgeye bunu tak kullan yada birebir test ettim geçen hafta aldım trendyoldan 250 mi neydi 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bence baya boşa para, çekmiyor amk süpürgesi. çekmeye çalıştığım şey de kuş yemi. evde 8 kuş var, yemi halıya dökerlerse çekmiyo, parkeye dökerlerse okay. parkeden de peçete vs olursa çekemiyor , çekse de kafayı yiyor zaten içinde tıkanıyor bilmemne bi sikimler oluyo

gidip en ucuzunu da almadım, galiba v12 . zaten en güçlüye alırsan 10 dk da "şarjım bitiyo" diye ağlamaya başlıyor.

500 liraya aldığım normal samsung süpürge vardı. onun çeyreği kadar çekmiyor heralde.

bi de dysondan sonra roborock aldık. onun yerine roborock robot süpürge alırdım ben olsam. hem uzaktan kumandası var rc araba gibi git şurayı süpür yapabiliyosun hem de dyson dan iyi çekiyor. halıda kuş yemi bırakmıyor.

dyson gereksiz büyük bi de. daha ufak olsa pratikliği için tercih edebilirdim. 

https://www.akakce.com/sarjli-supurge/en-ucuz-einhell-te-vc-18-li-solo-aku-dahil-degil-fiyati,106193575.html

mesela şunlar falan gibi olsa, elimde iki dk süpürebilsem kenara koyabilsem vs. ama kafana göre bir yere koyamayacağın kadar büyük dyson.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 2332 Toplam Mesaj: 49
dyson elektrikli süpürge dikey süpürge bosch unlimited