folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ev Tipi İçme Suyu Filtresi Değişimi?

Ev Tipi İçme Suyu Filtresi Değişimi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

ya ben 4 sene önce aldım su arıtma ama daha hiç kullanmadım. Sistemi de parça parça almıştım geldi birleştirdim filtreleri boruları vs öyle duruyor kenarda. kullanılmasa bile bi ömrü var mı bu filtrelerin? 

Bir şey olmaz hocam üretilirken üstlerine kimyasal sıkılıyor. O yüzden filtreleri değiştirince en az 1 depo suyu boşa akıtmak lazım.

iyi bari, bi gaz aldım herşeyi birbirine bağladım ama tesisata takmadım bi türlü kenarda yatıyor 3-4 senedir :) belki konusu geçince gaza gelip kullanırım bu sefer

Tankın hava basıncına dikkat et hocam. Fazla basarsan tank hava ile dolar içine su almaz, az basarsanda bu sefer çok atık su çıkarır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

ben neredeyse 4 yıl oldu sistemi alıp takalı.

hiç filtre değiştirmedim tadı halen şahane, tazyiğinde azalma olmadı. çaydanlık kettle halen sıfır kireç..
    yine de değiştireyim mi? :)

Bence kaliteli bir membran ile suyun tadı değişene, kireç çıkana kadar devam gibi geliyor..
    Para tuzağı erken değişimler..

Ha bir de evde genelde maden suyu bulunur haftada en az 3 şişe içeriz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Filtre değişim süresi aslında evin nüfusuna ve evde kalma süresine bakıyor. Mesala çoluk çocuk kalabalık bir aileyle karı koca işte çalışıp akşamdan akşama eve gelenin filtre değişim süresi aynı olmaz çünkü suyu daha az kullanıyorlar. 

Bir diğer husus aslında kireçli su vücut için önemli. Çünkü magnezyum, demir, kalsiyum vs vs gibi mineralleri içeriyor. Tabi çok fazla kireçli su içmekte böbrekleri gereksiz yoruyor orası ayrı konu. Her şey kararında olmalı.

Birde benim dikkatimi çeken kireçli suyla demlenen çay çok güzel oluyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 649 Toplam Mesaj: 14
filtre içme suyu su