folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java Öğrenmek İstiyorum

Java Öğrenmek İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Tahribat ailesi merhabalar JAVA öğrenmek istiyorum daha önceden hiçbir bilgim yok bu konu hakkında sıfırım :) ama küçüklüğümden beri JAVA hep içimde kaldı :) ve karar verdim. 

SIFIR bir insan javayı nasıl ögrenir? gerekli videolar , satısı olan kitaplar veya eğitim setleri link paylasımı ya da tavsiyede bulunursanız çok ama çok sevinirim.

Benim gözümde java bundan sonra parlayacak bir dil. tabii ki göreceli bir kavram. 

ve java ile neler yapılabilir? yani atıyorum " android oyun , website kodlama ve tasarım , masaüstü sistemleri , haber scriptleri , e-ticaret uygulamaları " tarzında java ile neler yapılabilecegini anlatırsanız çok ama cok sevinirim. 

ve java ile yapılmıs örneklerden de paylasım yaparsanız çok işime yarar :) tavsiyeleriniz , yorumlarınız benim için çok ama çok degerlidir. 

Saygı ve sevgilerim ile.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

turkcell geleceği yazanlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Hocam tamamen java ile mi yapılmıs? java tasarımı nerde yapılıyor nasıl yapılıyor , java hangi databese'yi kullanıyor ya da hangi database servisi java'da uyum saglıyor?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

abi şöyle bak ben bu konularda çok bilgili değilim ama işin özü araştırmaktır . sen benim ne yazdıgımı araştırsaydın ( haklısın araştırmana fırsat vermeden yazabilirdim ) ne demek istediğimi anlardın.

onu yazmamın sebebi gayet basit ve güzel bir şekilde java anlatıyorlar oradan çalışabilirsin.

Algoritma için microsoft açık akademiden yararlanabilirsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı

Hocam tamamen java ile mi yapılmıs? java tasarımı nerde yapılıyor nasıl yapılıyor , java hangi databese'yi kullanıyor ya da hangi database servisi java'da uyum saglıyor?

yaz google arkadasın dedıgını uye ol orada derslerı var oradan takıl 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şeyhin tanımı
    Java: Hiçbişeye 5 kuruş vermeden masaüstünde mobilde windowsda linuxde webde hatta buzdolabında bile çalışacak şeyler yazmak istiyorum. berbat bir IDE kullanmaya ve biraz uğraşmaya razıyım.

bence ide ler okadarda önemli değil bugüne kadar gerçekten ciddi alınacak bişey yazmadım gerçi onun tecrübesi farklıdır ama ne yazdıysam windowsta yeni metin belgesi açıp yazdım hiçte bi sıkıntı olmadı

More about Hangi Programlama Dilini Öğrenmeliyim Sorusunun cevabı on:
    Hangi Programlama Dilini Öğrenmeliyim Sorusunun cevabı

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

abi şöyle bak ben bu konularda çok bilgili değilim ama işin özü araştırmaktır . sen benim ne yazdıgımı araştırsaydın ( haklısın araştırmana fırsat vermeden yazabilirdim ) ne demek istediğimi anlardın.

onu yazmamın sebebi gayet basit ve güzel bir şekilde java anlatıyorlar oradan çalışabilirsin.

Algoritma için microsoft açık akademiden yararlanabilirsin

Degerli yorumun için teşekkür ederim , araştırıyorum.

Diger murid kardeslerim bana fikir verirseniz çok sevinirim :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Yorumlar için teşekkür ederim peki java şudur şu şu yapılır tarzında anlatabilecek biri varmı? :) 

YA DA NE BİLİYİM YOL YAKINKEN JAVA DAN VAZGEÇ ŞUNA YÖNEL DİYECEGİNİZ BASKA BİR DİL VARMIDIR?

Roark tarafından 31/Ağu/15 22:49 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Öncelikle JAVA yı kullanarak ne yapmak istediğine karar ver.

Gerisi kolay...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

Gerisi kolay...

Javanin en kullanisli bolumu nedir abi onuda bilmiyorum ki :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı

Gerisi kolay...

Javanin en kullanisli bolumu nedir abi onuda bilmiyorum ki :) 

Bence sen ne istediğini bilmiyorsun. Ne üretmek istediğine karar ver. Bunu neyle yapabilirim diye sor.

Toplam Hit: 8585 Toplam Mesaj: 36
java öğrenmek istiyorum