Macos Sistem 335GB !!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

benim 1.3 TB alanım var,

Rakkocun bahsettiği gibi , Sadece sistem loglarım 628 GB.

Android uygulamanın 93  versiyonu var her versiyon kodu en az 100 mb.

O yüzden bir geliştirici için Bu hafızalar pek de şeyyy değil.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

hocam attığın ekran görüntüsünde manage butonu var. Onu tıklayınca klasörlerin boyutlarını gösteriyor. Bir bakar mısın bu 335 gb nerede?

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Yazilimci bunu yazdı

hocam attığın ekran görüntüsünde manage butonu var. Onu tıklayınca klasörlerin boyutlarını gösteriyor. Bir bakar mısın bu 335 gb nerede?

Dostum diğerlerini ayrıntılı gosteriyor ama System yine system diye geciyor sadece :(

https://yadi.sk/i/2s9AG9vSIdjj6Q 

şimdi analiz için şunu indiriyorum : http://www.jgoodies.com/downloads/jdiskreport/ 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

Selam hocam, geçen hafta aynısı başıma geldi ama daha küçük ölçeklerde tabi ki :) eğer bilgisayarında xcode vs yüklü ise onun yaptığını söyleyen şeyler  okudum. Bazı third party yazılımlar ile her şeyi didik didik inceleyebilşyorsun. Onu da yaptım ama bulamadım. Sonra restart attım vs derken kendine geldi. Aynı anlattığın gibi şişip duruyordu. 

Çözüm restart

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

DASH coin, Bitcoin client ları 200 gb eyvallah bunu yazdım kenari. ee 130 gb hala anlamadığım bir yer kullanımı var :(

edit: bunlarin sistem diye gececeğini düşünmüyordum ama lib klasorunun içinde oldugundan sistem gözüküyor 

rakkoc tarafından 16/Kas/18 16:55 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 2275 Toplam Mesaj: 16
macos sistem analizi