folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Mühendis Adaylarına Küçük Bir Tavsiye

Mühendis Adaylarına Küçük Bir Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Selamlar,

Kendini alanlarında geliştirmek isteyen bazı arkadaşlardan pm alıyorum, genele yazayım dedim.

Elektrik elektronik, makine, mekatronik, bilgisayar mühendisi ve adayları arkadaşların, lisede olup mühendis olacağım hayalleri

kuran arkadaşların öncelikle bu meslekteki adamlar ne yapar? Bir görmeleri gerekiyor. (Makine veya elektrik mühendisi olup sıhhi tesisat, doğalgaz, bina elektriği projesi çizenleri ayrı tutuyorum)

Bunun için de en iyi fırsat fuarlar.

Aslında yazmak istediğim çok şey var ama ne yazık ki vaktim kısıtlı.

Fuarlara gidin arkadaşlar, özellikle İstanbul ve Bursa'da iyi fuarlar oluyor.

Mesela bu hafta sonu Win fuarı var İstanbul TÜYAP'ta, iyi bir fuardır. Teknolojiyle uğraşan adamların gidip bir görmesi hayırlarına olur.

Özellikle öğrenci adama her kapı açıktır, dilediğiniz her soruyu adamların kafalarını zikene kadar sorabilirsiniz.

Mesela sensör firmalarının stantlarına gidin, tüm sensör çeşitlerini sorun, nasıl çalışır mantığı nedir vs,

Mezun olduğunuzda o soruları soramazsınız ama öğrenci iken dediğim gibi her kapı açık.

Geliştirici arkadaşların da fuarlara, hatta özellikle yurtdışı fuarlarına gitmeleri şart. Daha iyisini yapabilmek için mevcutta ne olduğunu bilmek gerekiyor.

İsmini zikretmek istemediğim koca koca ünivden proflar geliyor ara sıra ürün sormaya, şöyle birşey geliştiriyoruz(x bir ürün) dünyada eşinin olmadığını iddia ediyorlar.

Halbuki endüstride yıllardır kullanılıyor, söyleyince, hatta ürünü çıkartıp gösterince dumur oluyorlar.

Demem o ki, fuarlara gidin.

Edit: İmla hatası, cümle düşüklüklerini mazur görün lütfen, aceleye geldi konu biraz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

hocam yanlış anlamayın da ben tanımıyorum sizin meslek vs ? 

sağolun ayrıca öneriler için

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    :D bi gun altınparktaki fuarlardan birine gitmiştik. o fuarda makintoshun renkli astronot kafasına benzer mac`ları da vardı. bi grup üniversiteli geldi, standın önüne. içlerinden biri boyuna soru soruyordu. diğerleri dinliyordu. stand görevlisi birşeyler anlattı, baktı olmadı; üstünü çağırdı. derken onada soru sormaya devam etti eleman. en son, klima eksikliğinden mi yoksa sorulardan mi bunaldı bilmiyorum ama mudur o üni`liYi bürosuna davet etmişti. ^_^ herhalde makamı kapmıştır.

Sia ft Eminem.... guts over fear

fast and furious 6 , whizz Khalifa; we own it...
    dinledikçe şarj oluyorum.. ^_^///

RitmFarbRacourci tarafından 13/Şub/16 01:17 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Ek olarak, ingilizce öğrenin. Fuarlara gidemiyorsanız bile mesleğiniz hakkında bilginizi çevrimiçi yöntemlerle geliştirmeye çalışın. Youtube kanallarını takip edin. Alanınızdaki blogları, web sayfalarını takip edin.

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Edit: Gitmiycem :(

GodKlaus tarafından 13/Şub/16 02:19 tarihinde düzenlenmiştir

BALIK.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

1. Si neden fuar?  Niye şart koştunuz  bi bildiğiniz vardır mutlaka 

2. Si fuara gitmek kolay iş değil  zaman ve uzakta kalan kişilerin maddi sıkıntısı olabilir başka alternatif yok mu fuar gibi mesela? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

1. Si neden fuar?  Niye şart koştunuz  bi bildiğiniz vardır mutlaka 

2. Si fuara gitmek kolay iş değil  zaman ve uzakta kalan kişilerin maddi sıkıntısı olabilir başka alternatif yok mu fuar gibi mesela? 

1.si ben şart koşmuyorum. Kendinizi geliştirmek istiyorsaniz gitmelisiniz diye düşünüyorum. Lego oynar gibi bu işler, hangi lego parcalari mevcut görmeniz gerekiyor. Ufkunuz da ona göre artıyor. 

2.si ben de öğrenci oldum,  halen de mezun olmadim. Öğrenciyken hem çalışıyor hem okuyordum. 8 saat otobüs yolculuğu sonrası fuarlara gidip dönerdim günübirlik. Kolay değildi ama iyiki yapmışım.  Fuar gibi bir alternatif yok ne yazik ki,  mesela kablo açma pensesi lazim(wirefox) ,  öyle birseyin varlığından haberdar olman için fuara gitmelisin. Kim satar, ne kadardir tüm herşey orda,  deneme imkanin da var. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Bu hafta win fuarindayim bende Osaka havali el aletleri standinda 5.salonda. Soru sormak isteyen havali nedir,nasil calisir bilmek isteyen ugrasin. 

_ICEMAN_
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    hallederi_55 bunu yazdı

Bu hafta win fuarindayim bende Osaka havali el aletleri standinda 5.salonda. Soru sormak isteyen havali nedir,nasil calisir bilmek isteyen ugrasin. 

Sizin ürünlerden kullanmış olabilirim daha önce , otomatik vidalama makinesi yapiyordum bir ara,  sumake ve kilews'e geçmiştim sonradan. Tanışmak isterdim,  talihsizlik yurtdisindayim gelemiyorum fuara. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Daha genel bir soru sormak istiyorum

Mesela ben diyelim ki bu fuarlari takip etmek istiyorum. Hem yurt ici hem yurt disi

Mesele gitmekten cok bu fuarlardan haberdar olmak.

Ben bütün dünya geneli,

geleneksel yapilan butun meslek gruplari icin olan,

bütün fuar listesini nerden bulabilirim.

Ben yüzlerce fuarı nasıl takip ederim

bir noktadan ulasmak istiyorsam nasil olacak.

Edit: söylemeyi unutmusum cok haklisin.

futurist tarafından 13/Şub/16 11:44 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    futurist bunu yazdı

Daha genel bir soru sormak istiyorum

Mesela ben diyelim ki bu fuarlari takip etmek istiyorum. Hem yurt ici hem yurt disi

Mesele gitmekten cok bu fuarlardan haberdar olmak.

Ben bütün dünya geneli,

geleneksel yapilan butun meslek gruplari icin olan,

bütün fuar listesini nerden bulabilirim.

Ben yüzlerce fuarı nasıl takip ederim

bir noktadan ulasmak istiyorsam nasil olacak.

Edit: söylemeyi unutmusum cok haklisin.

Pek oyle bir genel liste yok, bi de gitmedikten sonra fuarin var oldugunu bilmenin bir anlami yok. Ozellikle ilgilendigin alan varsa onlarin kitapciklari olur aylik/uc aylik vb. onlarda degerlendirmeler yazarlar o sekilde takip edebilirsin.

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 2353 Toplam Mesaj: 18
mühendislik mühendis fuar