folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 1. Piyade Eğitim Tugayı Komuatnlığı - Manisa-Merkez

1. Piyade Eğitim Tugayı Komuatnlığı - Manisa-Merkez

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Yan geldin, hayırlı teskereler

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Why? 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Batı kışlaya yan geldin diyeni ilkkez görüyorum. 

Manisa denildiğinde, aklınıza Kırkağaç gelmesin. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

hocam hayırlısı olsun. manisada yaşıyorum. senin birlik tam manisanın göbeğinde. nöbetini tutar çarşına çıkar gelirsin manisa çok güzel yerdir izmir gibi kalabalık ve karmaşık değildir.  

ayrıca devrecilik varmı hala bilmiyorum ama öyle basit durumlar dışında askerliğinin zor geçeceğini düşünmüyorum. zaten askerliğin en rahatı bile bok gibi :)     ben Kocaeli de 15 ayın 12 ayını mutfakta aşçı er olarak geçirdim yemekleri anlaşmalı şirketler getiriyordu ben sadece tezgaha koyup kepçeyle dağıtıyordum 12 ay boyunca böyle yaptım ama sonuçta askerlik bu özgürlüğün kısıtlanıyor.

Doğudaki askerlerimiz dışında bu taraflardaki askerlik askerlik değil yani

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

En iyisinin ta anasını.....

Bu işin doğusu batısı yok. Komutanların neredeyse hepsi yavşak şerefsizdir.

İyi hayaller kurma. Geldiğimden belli toparlayamadım kendimi.

O senin yavşaklığından ve şerefsizliğindendir. Nöbetten kaçmaya, verilen işten kaçmaya çalışırsan adam tabiki sıçar ağzına. Dışarıda bir baltaya sap olamamış, nöbetten bile kaçmak için bin takla atan yavşakları askere alıyorlar sonra birisi bunların ağzına sıçınca komutan kötü.

Hepsi demedim dikkat et.

Senin o üstün tuttuğun kurum içinde dönenleri yazdırma bana. Yeri geldi 14 saat nöbet tuttum. 36 saatte uyuduğum uyku 2 saat olduğunu biliyorum. Benim hakkımda bir şey bilmeden atıp tutma.

Asker polisi savunan insan gelip de bana "vatan, millet sakarya" nidalarıyla "hiç bir şey olamamışsın" deme.

Hiçbir şey olamayınca yada bir baltaya sap olamayınca "asker yada polis oluyor" bunu bil. Bu tipler vardı "Milliyetçiliğin zırvalığını" yazan tipler, en başta burun deldirip kaçmıştı. Çok fazla uzatmanın anlamı yok.

Komutanların eşleri çocukları rahatça havuz sefası yapacak diye "komutanların eziyetini" yazdırma bana.

Verdiği 70 tl maaşla 4000-5000 maaş alanlara kulluk köpeklik ettirmeye çalışıyorlar resmen. Yerin dibine girsin o sistem.

ontedi tarafından 08/Şub/16 10:16 tarihinde düzenlenmiştir

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Bende acemiliği Manisa Batı Kışla da yaptım. Daha sonra oradan gönderildiğim Kıbrıs a göre gayet iyiydi. Kıbrıs ise tam bir rezaletti. İnşallah senin öyle olmaz.

Alan geniş, eğitim yürüyüş filan yaparsınız bolca. Yemekler dışarıdan geliyor, orada yapılmıyor. O yüzden fena değil.

Ancak yatakhanelerde yataklar biribirine çok yakındı ben ordayken. Elini sallasan diğerine çarpar derecede. 

Bir de bize de dolap kullandırmadılar, 15 gün çantada kaldı tüm giyecekler. 

Otomatlar var işte bozuk parayla çalışan onlar iyi oluyor. 

Ana giriş kapısındaki çam iğnelerini toplatmazlar inşallah :)

Beni manisa dan kıbrıs a topçu olarak gönderdiler ve tek kelimeyle berbattı. İnşallah seni düzgün biryere gönderirler.

Hayırlı teskereler kardeş...

Not late for nothing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Bende acemiliği Manisa Batı Kışla da yaptım. Daha sonra oradan gönderildiğim Kıbrıs a göre gayet iyiydi. Kıbrıs ise tam bir rezaletti. İnşallah senin öyle olmaz.

Alan geniş, eğitim yürüyüş filan yaparsınız bolca. Yemekler dışarıdan geliyor, orada yapılmıyor. O yüzden fena değil.

Ancak yatakhanelerde yataklar biribirine çok yakındı ben ordayken. Elini sallasan diğerine çarpar derecede. 

Beni manisa dan kıbrıs a topçu olarak gönderdiler ve tek kelimeyle berbattı. İnşallah seni düzgün biryere gönderirler.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım Kıbrıs'a gitmem gereksiz askerlik yapmak istemiyorum. İstemediğim içinde oraya düşerim mk. 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockes
    rockes's avatar
    Erkek

diğer yorumları okumadım ama ben de 2 yıl önce aynı yerde askerlik yapmıştım manisa merkez ama doğu kışla mı batı kışla mı orada belli olucak ben doğudaydım galiba cok sıcaktı sen yine en iyi mevsimde gitmiş olucaksın dert etme herşey olucağına varır takma askerliği rahat ol  21 gün acemilik yapıcaksın tahminen hayırlı teskereler

edit : yanına ziraat kart almayı unutma 

rockes tarafından 08/Şub/16 15:35 tarihinde düzenlenmiştir

askerden geldi işsiz . edit: artık işli
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Valla bende kıbrısa gittim. 39. Piyade Tümeni 49. PA 1. TB. 1. PB 'undaydım ordan karakola ordan tekrar 49. Alaya geldim. Askerliğin iyisi olmaz ama çok mu kötüydü değildi hacı abi. Askerlikten beklentini olabildiğince düşük tutarsan mutlu olursun.

_ICEMAN_
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    hallederi_55 bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Valla bende kıbrısa gittim. 39. Piyade Tümeni 49. PA 1. TB. 1. PB 'undaydım ordan karakola ordan tekrar 49. Alaya geldim. Askerliğin iyisi olmaz ama çok mu kötüydü değildi hacı abi. Askerlikten beklentini olabildiğince düşük tutarsan mutlu olursun.

Kıbrıs kötünün iyisiydi bence =) yada beklentilerimi çok düşük tuttuğum için bana güzel geldi. Acemilik dönemin de hiç banyo yapamamıştım mesela :D Kıbrıs'da haftada bir yıkanınca çok iyi gelmişti. 

طדṮ
Toplam Hit: 7017 Toplam Mesaj: 67
piyade manisa merkez