folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 1 TB Harici HDD Almayı Düşünüyorum..

1 TB Harici HDD Almayı Düşünüyorum..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Le6aL
    Le6aL's avatar
    Erkek

Hocalar 1 tb harici hd almaya karar verdim

marka olarak seagate iyi dediler(almışken kalitelisini alayım ilerde sorun yaşamam için)

fakat harici hddlerde sadece usb girişli bide priz destekli hddl'ler varmış.(yanlış sölemiş olabilirim)

priz destekli hdd'ler diğer hdd'lere göre daha  ucuz diye duydum.

hangisi daha iyidir veri atma hızı bakımından hangisini önerirsiniz.

cebe rahat girmesi için Boyut bakımından kaç inch almam gerekir ?

Mesela 50 gb bi film çekiyorum herhangi bi cafeden

kaç dakikada yada kaç saatte atar ?

hdd'yi alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Aydınlatan Arkadaşlara Şimdiden Teşekkürler.(Bilmeyenlere yardımcı olmuş oluruz)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Elf
    Dark_Elf's avatar
    Erkek

bi çizik atayım, harddiskim doluyor, yenisini alana kadar burası bana rehber olur

my name is nigga # köprü altında çakdım sürtüğe vurdum mala inlettim ortalığı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek

usb3 destekli almanı öneririm. yok samsung yok toshiba geç onları. wd ya da seagate al. zaten diğerlerinin içinde de bunlar var :D

edit: priz desteklileri sormuşsun, şöyle diyim;

kendim kullanıyorum WD My Book Essential, priz destekli ayrıca usb3 desteği var ve hdd yi şifreleyebiliyorsun.

biraz pratiklik açısından kötü ama evet fiyatları daha uygun. hızı da gayet tatmin ediyor insanı :)

50 gb filmi yaklaşık yarım saate alırsın ama ön girişlere bağlama usb2 olmuyor genelde.

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkcell
    turkcell's avatar
    Erkek

segate alma veri atmalarda sıkıntı yaşarsın ben wb my passport 2.5  usb 3.0 aldım uçak gibi sorun yaşamak istemiosan wb al biraz pahalı tek fark bu 249 a almıştım 1 ay önce şimdi ne kadar bilmiyorum sygate 190 tl di o zaman

char ılkUnluyuBul(char a[10]) { char Unluler[] = { 'a', 'ı', 'o', 'u', 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 9;i++) for (int j = 0, j < 7; j++){//7 olmasının sebebebi 6 harfli bir sözcük girmişti yanlış hatırlamıyorsam if (a[i] == Unluler[j]){ return a[i]; } } bool UnluIncemi(char a){ char InceUnlu[] = { 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 4;i++) if (a == InceUnlu[i]) return true;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Le6aL
    Le6aL's avatar
    Erkek

LasTMohicaN bunu yazdı:
    -----------------------------

usb3 destekli almanı öneririm. yok samsung yok toshiba geç onları. wd ya da seagate al. zaten diğerlerinin içinde de bunlar var :D

kendim kullanıyorum WD My Book Essential, priz destekli ayrıca usb3 desteği var ve hdd yi şifreleyebiliyorsun.

biraz pratiklik açısından kötü ama evet fiyatları daha uygun. hızı da gayet tatmin ediyor insanı :)

50 gb filmi yaklaşık yarım saate alırsın ama ön girişlere bağlama usb2 olmuyor genelde.

peki hocam usb3'ü her bilgisayara uyar mı 

mesela evde kullandığım bilgisayar baya eski usb3.0 desteklediğine bakabilirmyiim ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek

Le6aL bunu yazdı:

LasTMohicaN bunu yazdı:

peki hocam usb3'ü her bilgisayara uyar mı 

mesela evde kullandığım bilgisayar baya eski usb3.0 desteklediğine bakabilirmyiim ?

kendi üstündeki girişi usb3, kablosunun bi ucu usb3 diğer ucu eski tip.

usb3 tarafını alete, diğer ucunu usb girişi olan her aygıta bağlayabilirsin.

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

LasTMohicaN bunu yazdı:

fazla söze lüzum yok, al wd, bak keyfine.

priz olayı da şu, eğer 2.5 alırsan sadece USB ile, 3.5 alırsan Priz+USB ile çalışır, 3.5 daha ucuzdur çünkü daha hantaldır, ne için kullanacağına bağlı, eğer depo yapacağım diyorsan, kesinlikle wd al derim, pişman olmazsın.

Twitter: @CanKirca
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Le6aL
    Le6aL's avatar
    Erkek

peki usb 3.0 mı önerirsiniz rpm hızı mı ne varmış bunun kaç olması gerekir normal koşullarda

bide önbellek 16mb 32 mb falan hangisi iyidir ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

oh be!

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
Toplam Hit: 4076 Toplam Mesaj: 27