folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 10 Ateist, 4 Din Adamı, Bir Yarışma

10 Ateist, 4 Din Adamı, Bir Yarışma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:
    -----------------------------

İmkansız... :)

Bir Ateist Hayatta Tanrının varlığına inanmaz. Maddecidirler, (Materyalist) Maddenin Maddeyi yarattığına Körü körüne inanırlar... En Fazla Tanrı Kavramını Kabul etseler bile Din kavramını asla ama asla Kabul etmezler....Materyalist Düşünen birine Soyut Güç ve Soyut Bilimlerden Bahsedemezsin... Etsen bile Dinlemez.

Ben Gerçek Hayatta Ateistler le Çok tartıştım, ama Bir Dirhem bile Yol alamadım oradan biliyor. :)

Abi körü kürune inanma karşı tarafın jargonudur ki ben bu karşı tarafa dark side demek istiyorum. materyalizm de herşey deneye ispata bilime bağlıdır ve herşey ahraket halindedir, yani herşey devamlı değişir. Sabit birşeye inanma olayı da yoktur zati. maddenin madeyi yaratma mevzu ise kusura bakma tam bir makara. Bu lugatta yaratma/yaratılma yoktur. Son olarak serzenişinde de belirttiğin üzere hayata rasyonalist bakan insanlar soyuta metafiziğe inanmaz, küçük önüne ispat koyamazsın:)

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

saçmalık. din dogmadır. utanılacak bir durum. Dinin satılması diye buna derim ben.

dinlerarası diyalog gibi bir saçmalığın gerçekleşmeyeceği gibi. başka dinden olan insandan diğer dine inancı pek beklenemez.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    Yarışmaya katılanları dışarıda yakalayıp linç etmeye çalışanların haberlerini falan bekliyorum ben...
     Allaha dil uzatmadıkları sürece böyle birşey olmaz .ayrıca sen ateistleri gördüğünüz yerde linç edin öldürün gibi bir ayetmi var sanıyorsun? yinede dinden bihaber 3 5 linç meraklısı çıkabilir mümkündür.

uçuk kaçık soruların ve tartışmaların ülke çapında tartışılacağı kesin..

mesela geçmişteki; sakız orucu bozarmı bozmazmı? orucu  seks ile açmak  günahmı gibii ..

not: ödül olduğuna göre 3 5 kişinin inanacağı kesindir .

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    elevator bunu yazdı:

VIGILANTE bunu yazdı:
    Yarışmaya katılanları dışarıda yakalayıp linç etmeye çalışanların haberlerini falan bekliyorum ben...
     Allaha dil uzatmadıkları sürece böyle birşey olmaz .ayrıca sen ateistleri gördüğünüz yerde linç edin öldürün gibi bir ayetmi var sanıyorsun? yinede dinden bihaber 3 5 linç meraklısı çıkabilir mümkündür.

uçuk kaçık soruların ve tartışmaların ülke çapında tartışılacağı kesin..

mesela geçmişteki; sakız orucu bozarmı bozmazmı? orucu  seks ile açmak  günahmı gibii ..

not: ödül olduğuna göre 3 5 kişinin inanacağı kesindir .

Ben Kuran'da ateistleri linç edin diye bir ayet olduğunu mu söyledim? Önyargıyla kafanda bir şeyler kurup öyle yorum yapıyorsun...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

olur tam olur çokta güzel olur tamda güzel olur :)

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    başalamadan bitecek bi program :)  bu din konusu açıldı mı herkesin sinirleri geriliyo bi sakin olun beyler yaw :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

eğer katılacak 10 ateist felsefeci değilse bir boka yaramaz 

bir bilim adamının tanrı hakkındaki görüşü bir teologun kuantum fizigindeki gorusleri kadar boştur

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeron45
    zeron45's avatar
    Erkek

http://sabah.com.tr/Yazarlar/ardic/2009/06/27/rezillikten_vazife_cikaralim_arkadaslar

Engin ARDIÇ'ın konuyla ilgili yazısı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

çakma ateistleri toplarlar ... ateistim budist oldum .. müslüman oldum.. ne saçma  program..

www.tekno50.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:
    kanal t ne lan :S

en güzel yorum bu =))))))))))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
Toplam Hit: 5786 Toplam Mesaj: 37