folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 10 Gündür İnternetim Yok, Modemi Bozmuş Olabilir Miyim?

10 Gündür İnternetim Yok, Modemi Bozmuş Olabilir Miyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Selamun aleyküm mürid(e)ler,

10 gün önce internetim bir anda gitti, ilk başta umursamadım sabah reset atarım düzelir dedim olmadı. Sonra aldım kürdanı sıfırladım modemi. Yine olmadı (daha önce olmuştu). Aradım Ttnet musteri hizmetlerini 1 hafta boyunca bölgenize 4 Haziran tarihine kadar internet hizmeti verilmeyecektir dediler. Neyse işte 4 Haziran'ı geçtik internet yine gelmedi aradım dediler binaya kadar internet geliyor sonrasını bilemeyiz. Şu an modemde sadece Power ve Wireless ışıkları yanıyor. Önceden ADSL yanıp sönüyordu şimdi o da yok. Reset atarken bozmuş olabilir miyim? Neden kaynaklanıyor olabilir? Kafayı yemek üzereyim.

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

ne demek biz bilemeyiz amınakoyayım ya hocam  ara 121 i şikayet bırak hemen

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

ne demek biz bilemeyiz amınakoyayım ya

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Ya hocam orasını boşverin de napacam bi akıl verin çıldırmak üzereyim

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

aynı senaryoyu 1 hafta önce yaşadım.

şimşek çatı yağmur derken internet gitti.

ertesi gün aradım... evet internet yok,  hemen ilgiliniyoruz bir saate dönüş yaparız dediler

her gün aradım sordum

uğraşıyorlar

arıza büyük

nöbetçi eleman bakıcak..

neymiş sorun?  bari onu söyleyin kedi mi girdi ? ne oldu diye sıkıştırdım falan ...tık yok

şimdi gülüyorum varya :)))

1 hafta internet yok sonunda bizde birşey yok sizin evdeki kabloya bakın dediler

gittik yeni modem taktık denemeye,    çalıştı :)))

teknik eleman isterseniz fiyatını sorun: eve gelmek 11 tl, evdeki kabloda sorun varsa 14 tl, modemdeyse 25, dışardaki kabloysa 54,   birşey daha dedi 84 tl imiş.

ttnet bu millete zulüm için mi kuruldu acaba

futurist tarafından 07/Haz/16 11:57 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

ertesi gün aradım... evet internet yok,  hemen ilgiliniyoruz bir saate dönüş yaparız dediler

her gün aradım sordum

uğraşıyorlar

arıza büyük

nöbetçi eleman bakıcak..

neymiş sorun?  bari onu söyleyin kedi mi girdi ? ne oldu diye sıkıştırdım falan ...tık yok

1 hafta internet yok sonunda bizde birşey yok sizin evdeki kabloya bakın dediler

teknik eleman isterseniz fiyatını sorun: eve gelmek 11 tl, evdeki kabloda sorun varsa 14 tl, modemdeyse 25, dışardaki kabloysa 54,   birşey daha dedi 84 tl imiş.

Şu an geliyor eleman inşallah evdeki kabloda sorun vardır ulan nefret ediyorum bu ttnet'ten ya. Boku bokuna para vercez

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı

her gün aradım sordum

uğraşıyorlar

arıza büyük

nöbetçi eleman bakıcak..

Aga hwr konuda oldugu gibi burdada guldurdun yazış stilinle vs neyse begenmiyosan baska servis saglayiciya gececen

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

eğer yalın adsl değilse , ilk önce bir tane analog telefon bulup hattın ucuna tak.

daha sonra 2000146 nolu numarayı ara meshur sinyal sesini duyduktundan sonra..

modeme hiçbir kablo baglamadan sadece adaptorunu prize var modemin reset düğmesine basılı tutarken modemin adaptorunu fişe tak :) yani önce reset sonra elektrik...

daha sonra modemin lan1 kablo girişine bilgisayarına bagla ve 1.1 yada 2.1 olan standart default arayuze gir orda status penceresinde adsl sinyal kalitesinin oldugu bir yer var modelini bilmediğim için tam olarak yerini diyemiorum :) neyse adsl sinyali yanıp sönmüyorsa ve telefondan ahizesinden ses gelmiyorsa 121 - 4440375 ara anabaci sovebilirsin ...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Bugün defalarca konuştum, en son küfredip yüzüne kapattım elemanın. 2 dakka sonra internet geldi. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Modem kürdanla fabrika ayarlarına dönmüş olabilir. Alttaki resimdeki kullanıcı adı ve şifre kısmı dolu mu? 192.168.1.1'den kontrol eder misin

asda

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek
    ari41 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

her gün aradım sordum

uğraşıyorlar

arıza büyük

nöbetçi eleman bakıcak..

Aga hwr konuda oldugu gibi burdada guldurdun yazış stilinle vs neyse begenmiyosan baska servis saglayiciya gececen

aga mı 

Toplam Hit: 1819 Toplam Mesaj: 13
ttnet internet sorunu