folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 10 İlde Daha Çipli Kimliğe Geçiliyor

10 İlde Daha Çipli Kimliğe Geçiliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

@Ekerci; @Kaptan; 

Hocam mağazalarda giriş-çıkışlarda öten direkler varya, işte onlar gibi çalışan bir sistem düşün. Sen çipi kullanmasanda o direklerden geçince senin geçtiğini anlayacak.

Çok fantezik bir düşünce. Devlet seni takip etmek istese kredi kartından, cep telefonundan takip eder. Herkesin cebinde kart ve akıllı telefon var. Kaldı ki plastik bir kartın ne kadar çekim gücü olabilir ki ? NFC kartları bile anca 1-2 cm'e kadar yaklaştırmak gerek okuması için.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

@mkyb;

Ben doğrudan devlet baba takip eder demiyorum. Devlet belki bu kartların yazılımsal dökümnatasyonunu, API leri satar büyük şirketlere. Büyük şirketlerde bir şekilde reklamlarda kullanabilmek için bir yöntem bulurlar.

Bu kartlarda neden çip var? Kredi kartı falan yerine kullanılacaksa tamam eyvallah ama kullanılmayacaksa neden çip koyuyorlar?

Bu arada kartın algılanabilmesi için illa 1-2 cm yakınlaştırmak gerekmiyor.

Okulun kütüphanesinden kitap aldım, bu direklerin üstünden kitabı tutarak geçirdim ve ötmeye başladı. Yani direklerin arasından bile geçmedim. (kitabı üstüme ödünç almadan)

Bu adımın bir sonrası ise bu kimliklerdeki çipleri insanların vücutlarına gömmek. 

SkynetX tarafından 18/Eki/16 15:35 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çip sahteciliği önlemek ve devlet işlemlerinde hızlanma için. Mesela yolda polis GBT kontrolü yapıyor iki saat TC no girmekle uğraşmayacak polis. Kimliğini kredi kartı çeker gibi çekecek 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

@Ekerci; @Kaptan; 

Hocam mağazalarda giriş-çıkışlarda öten direkler varya, işte onlar gibi çalışan bir sistem düşün. Sen çipi kullanmasanda o direklerden geçince senin geçtiğini anlayacak.

Çok fantezik bir düşünce. Devlet seni takip etmek istese kredi kartından, cep telefonundan takip eder. Herkesin cebinde kart ve akıllı telefon var. Kaldı ki plastik bir kartın ne kadar çekim gücü olabilir ki ? NFC kartları bile anca 1-2 cm'e kadar yaklaştırmak gerek okuması için.

Bende başta öyle düşünüyordum ama geçen tbt müridi bi arkadaşla skype da 2-3 saat lafladık , yaptıkları işlerden ve yeni bu tarz teknolojilerden bahsetti.

hani senin migrostan ne sıklıkla alışveriş yapıp , penti'nin önünden geçerken kaç saniye durakladığını filan hesaplıyorlar , ki bunlar için ne çipli kart kullanıyorlar ne barkod.

bide üstünde direk rfid taşıdığını düşün şimdi ? :D

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@ barış hocam o bahsettiğin arkadaşın ismi Arapça aylardan biri mi ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

istanbul sona kalır heralde.

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Almak için 10 parmak izi vermek zorunluymuş. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dini islam falan diye bi abare varmı peki yeni kimliklerde

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

1- akıllı çipli kimliğe geçecez. cüzdana sığacak artık.

2- Gelişmekte olan bir ülkeyiz.

3- ABye giricez vize serbest olacak.

4- Uzaya çıkacaz

5- Dünyaya göktaşı XXXX gün sonra düşecek. yok olucaz.

Çocukluğum bunlarla geçti. Bir bir gerçekleşiyo heralde :D

+ Olarak GBT soran ekiplerde sorgulama esnasında resim göstermiyorsa cihaz daha kolay sahtecilik yapılır. önceden el emeğiyle oluyordu şimdi yazılımla olacak.Fuck

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kullanım süresinden dolayı en son gidip alırım artık. 

Toplam Hit: 4062 Toplam Mesaj: 29
kimlik