100 DE Yüz Güvenlik Vardır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chmc498
    chmc498's avatar
    Erkek
    DayWalk3r bunu yazdı:
    -----------------------------

masaustugoster.scf hadi bundada acik bulun o zaman. bu senin shell "regedit.exe" komple sistemmis gibi koymussun acik bul diye.
    acik tek bir programdan olussaydi acik olmazdi zaten program diye birsey olmazdi

Tamam öle olsun şu tür bi algoritmayla yazılan bir sistem düşün

eğer şifre ve kullanıcı adı doğruysa veritabanına giriş yapabileceksin.bunun neyinde açık bulacaksın merak ettim?

İmza yok parmak bassam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

TorNaVida bunu yazdı:
    kanitlim hoca %100 güvenlik pc nin fişini çekince sağlanır  yani bilgisayar elektrik almaz ve hiçbi devre çalışmas ve veri aktarımı falan filan yapamassın.

ayrıyetten ne sen benim alnımdan öp neden ben onda açık bulim ama mutlaka vardır bi açıgı.

Bilgisayarın fişini çeksen bile dogru donanımla(ki bu 1milyon dolarlık birşey :)) harddisk üstündeki manyedik izleri okuyabilirsin hemde uzaktan :)

bilmem ne teorisi denir buna ve orduların en çok üstünde durdugu noktalardan biridir.....

%100 güvenlik diyen arkadaşada şunu anlatmak isterim tutup bilmemne.exe nin açıgını bulun demekle olmuyor bu iş.....Bilgisayarlarda güvenlik çeşitli konularda elealınır Authentication,Confidentiality,Access Control,Integrity,Non-repudation,Availability.Bu servisler tek başlarına yeteri kadar güvenli ama hep beraber kullanıldıgında güvenlik durumlarında acıklar oluşabilir....Örn:Bütünlük(integrity) sadece sistem yöneticisinin kritik dosyalara ulaşmasına olanak saglar mesela loglar ama bir saldırgan Access Controllu kullanarak sistem yöneticisi haklarıyla bu dosyalara ulaşabilir şimdi Integrity sisteminin hatası yok ama bu onun üzerinden saldırı olmadıgı anlamına gelmez.....

Not:Bazı terimleri ingilizce yazmamım sebebi tam türkçe karşılıklarının olmamasıdır üzgünüm 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Yau msn hack demeyin yaa :D hacılar msn şifresi kırmak diye bi olay mümkün değildir neredeyse(hatta neredeysesi fazla :D)  msn şifresini ancak çalabilirsiniz keylog-trojan tarzı şeylerle.Bu arada dediğim gibi bi programda açık yoksa başka bi programda açık olur ve o açıktan sisteme girilir :) tabi bu olay için bayaa bi programlama bilmeniz gerekiyo =D

:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek

Simdi windowsta olmama ragmen uzun süredir linuxtaydim regedit.exe silinir mi hatirlamiyorum ama eger silinirse;

Regedit.exe'i silerim senin progrminin bir boklugu olmasada programinin amaci olan regedit.exe yi acmasini engelledigim icin programin isleyisini engellemis ve tabiri caiz ise kirmis olurum sanirim yamuluyor olabilirim. Ayrica kimin dediini atirlamsamda dedigi gibi guvenlik tek bir programin degil sistemin sifatidir öyledir boyledir soyledir.

hadi ordan seksi!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    chmc498 bunu yazdı:
    DayWalk3r bunu yazdı:

masaustugoster.scf hadi bundada acik bulun o zaman. bu senin shell "regedit.exe" komple sistemmis gibi koymussun acik bul diye.
    acik tek bir programdan olussaydi acik olmazdi zaten program diye birsey olmazdi

eğer şifre ve kullanıcı adı doğruysa veritabanına giriş yapabileceksin.bunun neyinde açık bulacaksın merak ettim?

Bak mesela Apache nin resmi web sitesinde eskiden Apache web server ve Mysql aynı kullanıcı altında çalışıyordu hackerlar mysqldeki temel

kullanıcı haklarındaki bir exploidi kullanarak önce kendilerini mysql root admini yapıp ordan işletim sisteminde hem veritabanını hemde apacheyi

kullanan kullanıcı haklarının tamamına sahib oldular bunun üzerindende sisteme zarar verebilirlerdi ama beyaz hackerlardı :=) 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chmc498
    chmc498's avatar
    Erkek
    Quawn bunu yazdı:

Simdi windowsta olmama ragmen uzun süredir linuxtaydim regedit.exe silinir mi hatirlamiyorum ama eger silinirse;

Regedit.exe'i silerim senin progrminin bir boklugu olmasada programinin amaci olan regedit.exe yi acmasini engelledigim icin programin isleyisini engellemis ve tabiri caiz ise kirmis olurum sanirim yamuluyor olabilirim. Ayrica kimin dediini atirlamsamda dedigi gibi guvenlik tek bir programin degil sistemin sifatidir öyledir boyledir soyledir.

Tamam tutki regediti silip onun yerine hacked indexini koydun bu benim promdaki açık değil windowstaki açıktır.

İmza yok parmak bassam
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    regedite gir önüne gelne degerleri sil sora cık pcye reset at bakim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    bak pc nin fişini çekince bile %100 güvenlik yokmus :)

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chmc498
    chmc498's avatar
    Erkek

Genki bunu yazdı:
    regedite gir önüne gelne degerleri sil sora cık pcye reset at bakim.

Pc yi büyük ihtimalle bi daha açamam.:)

İmza yok parmak bassam
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DayWalk3r
    DayWalk3r's avatar
    Erkek

chmc498 bunu yazdı:
    DayWalk3r bunu yazdı:
    ='or
    diye salak bi acik vardi gordugun gibi kullanici adi ve sifresi degil sadece kullanici adi girerkte yonetici olabiliyorsun bu bir aciktir, sana sinirsiz yetki verebiliyor,

Toplam Hit: 7958 Toplam Mesaj: 36