folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder %100 İngilizce Bölümden Türkçe Bölüme Geçiş Sorunsalı

%100 İngilizce Bölümden Türkçe Bölüme Geçiş Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

S.a beyler öncelikle herkese hayırlı akşamlar
    arkadaşım kültür üni inşaat müh. bölümünde okuyor 1 sene hazırlıkta kaldı bu senede kalcak büyük ihtimal
    bu adamtürkçe bölüme nasıl geçiş yapcak geçiş yaparken, yapabileceği ünileri kendimi seçcek
    ikincisi %30 ingilizce bölüme geçebiliyo mu?
    eğer %30 bölüme geçebilirse bilge adamdan 3-4 kur ingilizce sertifikası var bunları ğniversiteye sunup %30 bölümde hazırlık okumaktan kurtulabilir mi?

Not:eğer 3-4 kurdan sertifikası varsa niye hazırlığı geçemiyo diye bi soru sormayın son 6 ayda aldı o sürede okula devam etmiyordu.ayrıca %100 ingilizce bölüm istemiyor o yüzden geçiş istiyor
    Not2:Niye seçmiş seçmeseymiş gibi saçma şeyler yazmayın(diğer konulardan tecrübem var ondan yazıyorum yanlış anlamayın) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

özelden devlete geçiş var mı ya

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Öncelikle yazacaklarımı hakaret algılamayın lutfen, dost ortamındayız, dost acı soyler.

İnşaat mühendisliğini %100 ingilizce bir okulda bitirmiş biri olarak deneyimlerimle söyluyorum ki senin arkadaşın (ingilizce kıytırık bir hazırlıgı geçemeyen kişi olarak) bölümü bitiremez. Gitsin zamanını bence su ürünlerinde falan harcasın

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

nolmuş su ürünlerine ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

bişey olmamış, zevkli bölüm..

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gkhn759 bunu yazdı:
    -----------------------------

bişey olmamış, zevkli bölüm..

Edit : neyse..

kardeş ben baktım yönetmeliğe var ama çok zor ya her üniversite 1 kişi alıyor ki lisans 1. sınıfı geçmen gerekiyor ayrıca o hazırlığı vermen şart hicbir belge de kabul etmezler üds kpds toefl bi de bişey daha vardı onu unuttum onlar haricinde öyle sertifika işte yok ben ilk okuldayken 4. kurda sertifika almıştım o olur mu gibisinden şeyler olmaz :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

hoca itü'de okuyorum aynı durum bizim okulda da var. herhangi kurs belgesi sayılmıyor. toefl'dan geçer not aldıysan okulun profiency sınavlarından muaf olabiliyorsun ancak. onun dışında okul içi bölüm değişikliği içinde bölüme başlamış olmak gerekiyor. ve okul senatosunun belirlediği yatay geçiş şartlarını sağlamalı. öyle yada böyle o hazırlığı geçmesi gerek aynı okulda devam etmek istiyorsa..

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

ekşici sezdim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

gkhn759 bunu yazdı:

Öncelikle yazacaklarımı hakaret algılamayın lutfen, dost ortamındayız, dost acı soyler.

İnşaat mühendisliğini %100 ingilizce bir okulda bitirmiş biri olarak deneyimlerimle söyluyorum ki senin arkadaşın (ingilizce kıytırık bir hazırlıgı geçemeyen kişi olarak) bölümü bitiremez. Gitsin zamanını bence su ürünlerinde falan harcasınk y

Adam haklı.

Bide şu olayıda anlamıyom bilgisayar bölümü okumak,bir bölümü ingilizce falan okumak cool mu oluyor ne oluyor hiç ilgisi olmayan adamlar geliyor ya sınıfda kalıyor ya ölümüne çalışıp zar zor okulu bitiriyor sonrada mezun olunca sektörde boş kalabalık yapıyorlar bide diyorlar ki biz o kadar okuduk bitirdik nie iş bulamıyoz ? 

E sen bilgisayar müh. bitirip v.basicde hesap makinesi yazamazsan işsiz kalman normal.

Not2:Niye seçmiş seçmeseymiş gibi saçma şeyler yazmayın(diğer konulardan tecrübem var ondan yazıyorum yanlış anlamayın) demişsinde hacı değinmeden edemedim..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

gkhn759 bunu yazdı:

İnşaat mühendisliğini %100 ingilizce bir okulda bitirmiş biri olarak deneyimlerimle söyluyorum ki senin arkadaşın (ingilizce kıytırık bir hazırlıgı geçemeyen kişi olarak) bölümü bitiremez. Gitsin zamanını bence su ürünlerinde falan harcasın

hocam bende sana şöyle bişey desem
    çocuk 2009da femin düzenlemiş olduğu ciddi bir türkiye geneli yarışmada istanbul 1.si oldu sadece dil özrü var ve bazı nedenlerden dolayı össye çalışamadan kültürü kazandı?
    gerisini var sen düşün:) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

iqsuz bunu yazdı:

gkhn759 bunu yazdı:

hocam bende sana şöyle bişey desem
    çocuk 2009da femin düzenlemiş olduğu ciddi bir türkiye geneli yarışmada istanbul 1.si oldu sadece dil özrü var ve bazı nedenlerden dolayı össye çalışamadan kültürü kazandı?
    gerisini var sen düşün:) 

ne saçma sapan bir neden olmuş o öyle :D

Toplam Hit: 9700 Toplam Mesaj: 18