folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 1+1 Ev Yapma Maliyeti

1+1 Ev Yapma Maliyeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

Ayrıca bu evin aynısının tek katlısı var hocam geçen gün 15 adet satmıştım...11.250 TL ye denk gelmişti...Yine dik çatılı,20 m2 tuvalet ve duş,mutfak evyeli dolap ve salon...1 oda + duş wc aynı bungalov...yarın projesini de atarım buraya...

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı

merhaba herkese

aklımda yazın gidip kalabileceğim bi bağ evi fikri var. 1 oda 1  salon bi de mutfak şeklinde 40-50 m2 totalde bi ev yapmak istesem maliyeti ne olur ?

aklımda hep prefabrik evlerden vardı. onların fiyatı belli aşağı yukarı ama tuğla yada biriketten daha ucuza mal edebileceğim söylendi.

yakın zamanda böyle bi iş yapmış biri varsa işçiliğiydi temeliydi taşıydı ne tuttu yazarsa sevinirim.

hocam şöyle anlatim ;

kırık mermer atıklarını alırsın üstünede şap atarsın bunları taban için kullanırsın ( maliyeti  : nakliye + işçilik + beton )

üstünede yığma biriket yaparsın biriketin tanesi 0.75  krş civarı kaç adet gidiceğini kestiremiyorum  ( maliyeti : nakliye + biriket + işçilik )

üstünede tabla atmadan çatı yaparsın izolasyon içinde taş yünü kullanırsın

duvarları alçıpan ile yaparsın

dışınada bir mantolama giydirirsin şekilli

maliyet olarak yine maximum 10-15.000 TL bulabilir...

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-ihtiyaca-gore-imalatcidan-7x3-konteyner-179875735/detay

Emlak%20/%20Konut%20/%20Satılık%20/%20Prefabrik%20Ev < id="s_1" ="" name="slide" /> < id="s_2" ="" name="slide" /> < id="s_3" ="" name="slide" /> < id="s_4" ="" name="slide" /> < id="s_5" ="" name="slide" /> < id="s_6" ="" name="slide" /> < id="s_7" ="" name="slide" /> < id="s_8" ="" name="slide" /> < id="s_9" ="" name="slide" />

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-60m2-prefabrik-ev-sadece-15000-tl-187483830/detay

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

merhaba hocam, yaptiracagin ev imarlimi olacak yoksa imar falan yok oyle dagin basi zaten yaptiriyim

gitsinmi olacak?

ona gore soylersen farkli fiyatlar cikacaktir.

ayrica zamanin ve yaninda 2 kisi daha varsa tomruktan yapmani oneririm, fiyat daha uygun cikacaktir

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

konteyner fikri güzel 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek
    FahrenHeiT bunu yazdı

konteyner fikri güzel 

Güzel de hocam ısıtamaz içeriyi...Konteyneri bana sorarsan 60 mm taşyünü sandviç paneller ile 2.80 dış 2.50 iç yukseklikle beraber tavan ral 9002 galvaniz sac kaplama olacak şekilde alırsa ancak işine yarar...ayrıca eğer kar yağışı fazla olan bir yer ise çatıdaki karı tahliye etmesi çok zor...akıtmaz ama kapanır çatı...Ama uçgen çatı yaptırırsa sıkıntı olmaz fakat ortaya çirkin şekilsiz bişiy çıkar ..Artı parantez fiyat tutar 10.000 tl yine...

Konteynerin olayı şantiye olarak depo olarak kullanılmasıdır.

Resimlerdeki konteynerde ise alenen donarsın...Ve tavan pvc lambiri döşersen ufo açık unutsan sonuç kotu olur...Isparta şehir hastanesi şantiyesine yaptırdığımız tipte bi konteyner ile ancak çozersin...Tabiki şap seramik işin olmaz...zemine duzgun bi betonla halledersin...Konteynerde izin gerekmez bir de....

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

ilgi gösteren herkese teşekkürler.

şöyle diyim benim aklımda zaten prefabrik 1+1 gibi küçük yapılardan vardı. görünüş olarak çok şeker duruyorlar.
    ama konuştuğum kişiler tuğla yada biriketin daha ucuza mal olacağı söylemesiyle kafam karıştı. çok yüksek bir birikimim yok. haliyle tasaruflu olanı seçmek niyetim.

yapılacak yer bağ. dağ başında bi yer. imar yok orada sanırım. sadece dam ruhsatı alınıyor belediyeden.

kışın kalmalık bi yer den ziyade yazın kalmalık istiyorum. o yüzden yalıtım, ısıtma gibi olaylar biraz arka planda kalıyor benim için. geniş teras bana yeter :P

benim bu işlerde hiç bilgim yok. ben sadece gider başlarında dururum ustaların okadar. kendim yapabileceğim bişey değil.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Hocam kompozit yaptir hem cok kisa surede yapiyorlar hem de elektrigine suyuna kadar tesisatini cekiyorlar. Cok da uyguna geliyormus. Yesil gayrimenkul bi ara fiyat al derim.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    C-force bunu yazdı
    FOXXLY bunu yazdı

merhaba herkese

aklımda yazın gidip kalabileceğim bi bağ evi fikri var. 1 oda 1  salon bi de mutfak şeklinde 40-50 m2 totalde bi ev yapmak istesem maliyeti ne olur ?

aklımda hep prefabrik evlerden vardı. onların fiyatı belli aşağı yukarı ama tuğla yada biriketten daha ucuza mal edebileceğim söylendi.

yakın zamanda böyle bi iş yapmış biri varsa işçiliğiydi temeliydi taşıydı ne tuttu yazarsa sevinirim.

hocam şöyle anlatim ;

kırık mermer atıklarını alırsın üstünede şap atarsın bunları taban için kullanırsın ( maliyeti  : nakliye + işçilik + beton )

üstünede yığma biriket yaparsın biriketin tanesi 0.75  krş civarı kaç adet gidiceğini kestiremiyorum  ( maliyeti : nakliye + biriket + işçilik )

üstünede tabla atmadan çatı yaparsın izolasyon içinde taş yünü kullanırsın

duvarları alçıpan ile yaparsın

dışınada bir mantolama giydirirsin şekilli

maliyet olarak yine maximum 10-15.000 TL bulabilir...

Aynen hocam mermer atıkları baya işe yarıyor :D , eğer cam yünü pahalı gelirse çatının üst kısmına naylon gerersin sonra çamur atarsın sonra strafor sonra yine çamur atarsın biz öyle yapmıştık :D 

Toplam Hit: 6314 Toplam Mesaj: 32