folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder 12 Eylül Yakın Tarih Belgeseli. Arşivinizde Kesinlikle Olmalı. (Güne Işık Tutması Umuduyla)

12 Eylül Yakın Tarih Belgeseli. Arşivinizde Kesinlikle Olmalı. (Güne Işık Tutması Umuduyla)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:
    -----------------------------

hala bulamadıqım bir cevab var?

o dönem ülkeyı bok goturuyor hergun gecnler bırbırı ile çatışıyor sıyasıler desem bi sikim yapacak guclerı yok.

çözüm neydı pekı ?

yanı ordu darbe yapmıcaktı ve bu sorun böyle cozulurdu dıyebılen varmı ?

Abdullah, sana daha açık bir cevap olarak darbeden sonra idam edilen Mustafa Özenç'in ailesine yazdığı mektuptan birkaç satır yazayım. 

"Nitekim önce sivil köpeklerini halkın üzerine saldılar. Okulları, işyeri ve mahalleleri faşist zorbalara işgal ettirerek, geniş emekçi kitleleri, demokrat aydın ve öğrencileri köleleştirmeye çalıştılar. Katliamlar yarattılar. Olan bitenleri “anarşi ve terör” diye açıklayıp, sınıf mücadelesini örtbas etmeye kalktılar. Bütün bunlar yetmedi. Sivil sıkıyönetim, bölgesel sıkıyönetim ve arkasından 12 Eylül... Emekçi sınıf ve tabakalarının kazanılmış tüm haklarının ortadan kaldırıldığı bir ortam. Herşey önceden hazırlanmış bir oyunun parça parça sahnelenmesi idi. Her sahnede baş rol oyuncuları değişiyordu. Ve Türkiye emekçi halklarının devrimci mücadelesinin yükselmesini önleyemedi. Hiçbir zaman da önleyemeyecektir. 

Ben ve daha yüzlerce kişinin öldürülmesi, ülkemizde yaşanan sınıf savaşını durduramayacak ve bu savaş, bu bozuk düzen tüm pislikleriyle tarihin çöp sepetine atılıncaya kadar sürecektir. 

Sizlere veda mesajı olarak yazdığım bu satırları bitirirken, tek isteğim sabır ve iradenizi koruyarak; bu olayı bir aile faciasına dönüştürmemenizdir. Hepinize sonsuz selâmlar, saygılar ve sevgiler. 

Elveda..." 

Özetle, sınıf savaşını bir şekilde "anarşi" olarak göstermeleriydi.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

ontedi bunu yazdı:

Tabiki kendi başlattıkları sınıf savaşını...

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı:

ontedi bunu yazdı:

Dostum, tartışma olmasını istemezdim ama cevap istiyorsan "68'den günümüze" doğru ince eleyip sık dokumanı tavsiye ederim. Üzerine bomba atılan, boğdurulan, suçu yokken idam ettirilen, işkence gören gençlerin ne suçu vardı?

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

ontedi bunu yazdı:
    husnuweb bunu yazdı:

ontedi bunu yazdı:

Dostum, tartışma olmasını istemezdim ama cevap istiyorsan "68'den günümüze" doğru ince eleyip sık dokumanı tavsiye ederim. Üzerine bomba atılan, boğdurulan, suçu yokken idam ettirilen, işkence gören gençlerin ne suçu vardı?

Yanlış anlaşılmışım.

Bu sınıf savaşını başlatan gençler değildir. Siyasilerdir.

Ben burda gençlerin destekçisiyim zaten.

He is finding himself.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Özür dilerim dostum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek

Yakın tarihle ilgili olarak Trt'nin "Şahların Labirenti" belgeselini de izleyebilirsiniz. 

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

ontedi bunu yazdı:

AbdullahAzad bunu yazdı:

hala bulamadıqım bir cevab var?

o dönem ülkeyı bok goturuyor hergun gecnler bırbırı ile çatışıyor sıyasıler desem bi sikim yapacak guclerı yok.

çözüm neydı pekı ?

yanı ordu darbe yapmıcaktı ve bu sorun böyle cozulurdu dıyebılen varmı ?

Abdullah, sana daha açık bir cevap olarak darbeden sonra idam edilen Mustafa Özenç'in ailesine yazdığı mektuptan birkaç satır yazayım. 

"Nitekim önce sivil köpeklerini halkın üzerine saldılar. Okulları, işyeri ve mahalleleri faşist zorbalara işgal ettirerek, geniş emekçi kitleleri, demokrat aydın ve öğrencileri köleleştirmeye çalıştılar. Katliamlar yarattılar. Olan bitenleri “anarşi ve terör” diye açıklayıp, sınıf mücadelesini örtbas etmeye kalktılar. Bütün bunlar yetmedi. Sivil sıkıyönetim, bölgesel sıkıyönetim ve arkasından 12 Eylül... Emekçi sınıf ve tabakalarının kazanılmış tüm haklarının ortadan kaldırıldığı bir ortam. Herşey önceden hazırlanmış bir oyunun parça parça sahnelenmesi idi. Her sahnede baş rol oyuncuları değişiyordu. Ve Türkiye emekçi halklarının devrimci mücadelesinin yükselmesini önleyemedi. Hiçbir zaman da önleyemeyecektir. 

Ben ve daha yüzlerce kişinin öldürülmesi, ülkemizde yaşanan sınıf savaşını durduramayacak ve bu savaş, bu bozuk düzen tüm pislikleriyle tarihin çöp sepetine atılıncaya kadar sürecektir. 

Sizlere veda mesajı olarak yazdığım bu satırları bitirirken, tek isteğim sabır ve iradenizi koruyarak; bu olayı bir aile faciasına dönüştürmemenizdir. Hepinize sonsuz selâmlar, saygılar ve sevgiler. 

Elveda..." 

abi ben bi cevab alamadım :S

hala elle tutulur bir cevab yok.

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Abdullah, akşam gelince cevap yazacağım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

ontedi bunu yazdı:

tamam abi..

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:

ontedi bunu yazdı:

tamam abi..

Abi anladığım kadarıyla sen o günkü karmaşayı darbe yapmadan nasıl çözecektiler diye düşünüyorsun.

Benim burda zaten isyanım darbeden çok darbenin yapılış amacıdır.

Tamamen dış güçlerin eseridir bu darbe.

He is finding himself.
Toplam Hit: 4160 Toplam Mesaj: 22