folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder 13 Saat Çalıştırılıp 3 Saatinin Mesai Olarak Verilmesi Durumu

13 Saat Çalıştırılıp 3 Saatinin Mesai Olarak Verilmesi Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhaba arkadaslar 

bir fabrikada vardiyeli olarak gecici süreliğine çalışıyorum. gündüzleri 13 saat calısıp bunun 3 saatini mesai olarak veriyorlar resmen 15 saatimi veriyorum toplamda gel gidiyle. aldıgım para 1700 ü geçmez. 8 saatten fazla her saat mesaiye giriyor diye biliyorum ? firma bide öyle boktan bir firmaki en ufak şeyde işten atıyorlar  bunlar beni sikmeden ben sikicem bunları 

bir günde 40 kişiyi çıkaran bir firma  calısıp calısmamasıda fark etmiyor mesala fabrikanın müdürü geçerken otururken gördüğü birini sadece oturuyor diye işten atıyor. en ufak hatada işten sorumluyu dahi atıcak kıvama geldiler amirler durdurdu geçen gün. bende uyuz  oldum 

Yeminle sabah 7 de bindim servise şu saatte geldim eve böyle hayatmı olur amına koyayım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

hepsi ayı hocam . 

ben bi ara k0ç fabrikalarından birinde çalıştım . 6 ay sözleşmeli alır . sezon bitti diye işe aldığı işçileri kovar . 

arka kapıda işçi adayları form doldurmaya devam eder . yeni işçi alırlar .onları kovar yenilerini alırlar . ve buna türkiyenin en büyük sendikasıda DESTEK veriyor .  

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

hepsi ayı hocam . 

ben bi ara k0ç fabrikalarından birinde çalıştım . 6 ay sözleşmeli alır . sezon bitti diye işe aldığı işçileri kovar . 

arka kapıda işçi adayları form doldurmaya devam eder . yeni işçi alırlar .onları kovar yenilerini alırlar . ve buna türkiyenin en büyük sendikasıda DESTEK veriyor .  

biz nasıl yaşıyıcaz ozaman ? nasıl aile sahibi olucaz ? 

bintane sorunum var askerden geldim geleli mutlu olamadım napalım yani  kendimizimi öldürelim bu orospu cocukları rahat etsin diye

sömürmeyide geçtiler canımızı istiyorlar amına kodumun picleri 

bitsin şu askerlik diye dua ettiğim günler oluyordu suan uzmanlıgı bile düşünüyorum ama olmam  napacaz amk 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

hepsi ayı hocam . 

biz nasıl yaşıyıcaz ozaman ? nasıl aile sahibi olucaz ? 

bintane sorunum var askerden geldim geleli mutlu olamadım napalım yani  kendimizimi öldürelim bu orospu cocukları rahat etsin diye

sömürmeyide geçtiler canımızı istiyorlar amına kodumun picleri 

bitsin şu askerlik diye dua ettiğim günler oluyordu suan uzmanlıgı bile düşünüyorum ama olmam  napacaz amk 

bende fabrikaya girerim evden işe işten eve çalışır emekli olurum hayaliyle işe girdim . bildiğin 12 kuru maaşa ( 3 ay da  2 sabun 500gr çay 2 kutu küpşeker ) 3 vardiya hayatımın en berbat HAYVAN gibi bi işte çalıştım .bildiğin üretim bandında makinalarla yarıştırıyorlar insanları  . fiziki olarak iri biriyim buna rağmen 1-2 kere belim tutuldu :S  

zamanla 6 yıllık işçi ile aramda 200-250 tl maaş farkını görünce onlar kovana kadar bekledim ama büyük konuşmak istemiyorum töbeler töbesi .

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    ANZAK
    ANZAK's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

merhaba arkadaslar 

bir fabrikada vardiyeli olarak gecici süreliğine çalışıyorum. gündüzleri 13 saat calısıp bunun 3 saatini mesai olarak veriyorlar resmen 15 saatimi veriyorum toplamda gel gidiyle. aldıgım para 1700 ü geçmez. 8 saatten fazla her saat mesaiye giriyor diye biliyorum ? firma bide öyle boktan bir firmaki en ufak şeyde işten atıyorlar  bunlar beni sikmeden ben sikicem bunları 

bir günde 40 kişiyi çıkaran bir firma  calısıp calısmamasıda fark etmiyor mesala fabrikanın müdürü geçerken otururken gördüğü birini sadece oturuyor diye işten atıyor. en ufak hatada işten sorumluyu dahi atıcak kıvama geldiler amirler durdurdu geçen gün. bende uyuz  oldum 

Yeminle sabah 7 de bindim servise şu saatte geldim eve öyle hayatmı olur amına koyayım

16 saat 45 dakika yarım saat mola ile calıştım 0 mesai aldım nasıl ama hocam türkiyede hiçbir düzen sistem yok olan sistem de hep kötü oluyor bu memlekette başına piano düşşe şaşırma günde 8 saat çalışma sistemi türkiyede işlemiyor hocam kafalarına göre çalıştırabiliyorlar bunu denetleyen eden yok zaten çinden daha ucuza calışan kölelik yapan bir halkız aynı zamanda vergi oranları en yüksek ülkeyiz bence maaş vergi yi orantıladıgımızda şu ülkeye atom bombası atsınlar da bitsin eziyet

Amatör forever
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

yakında kıdem tazminatını da yüce devletimiz üzerine alıyor.

yani patronlar çok daha rahat kovacak artık

He is finding himself.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Bunlar Kölecilik şartlarından daha kötü. Köle olursan hiç olmazsa yemen, içmen, barınman, giyinmen ve sağlığın sahibinin sorunudur ki bunların maliyeti zaten asgari ücreti geçer. Ama bu saat den sonra bunları konuşmanın da, şikayet etmeninde anlamı yok. Tsunami geliyor. Ya kaçın ya da kıyamete hazırlanın.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam büyüklerin bi sözü var.El işinden adam olunmaz derler.Gerçekten öyle şöyle bakıyorumda çevreme sabit 3 kuruş maaşa çalıştıran patronlar çalışmak zorunda olan insanlarla dolu çevremiz

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hellaven
    Hellaven's avatar
    Erkek

Yazılı bi sözleşme yaptın mı ?ne kadar süredir çalışıyosun? Bordronda aylık çalışma saati yazıyor mu?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Makam sahipleriyle sermaye sahiplerinin muhabbeti güzel cukkası yerindeyse sıkıntı yok.

Askerde şehit olan kardeşlerimize de atıf yapacağım da yanlış anlaşılır diye detaya girmeyeyim.

x kişi x firma hakkımı koruyacak kanuna uyacak diye beklersen yüzde doksan dokuz uymuyor.

Burada devlet devreye girecek beni koruyacak diye beklersen o da olmuyor :(

Eee hal böyleyken siyaset sermaye el ele iken, halk ve emekçilerin umudu hala garip bir şekilde siyasetse ya da hukuktan bir lütuf bekliyorsanız haberiniz olsun çok pis yanılıyorsunuz.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Bir an noluyoz lan msj ı benmi yazdım die düşündüm. Zamanında bende bu tempoda çalışmıştım tek farkı firma bütün mesailerimizi ödüyordu ama it gibi çalıştırıyordu bizde lan hic değilse adamlar paramızı veriyor evde yatsak nolcak die kendimizi avutuyorduk. 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.