15 Temmuz Paraları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Para koleksiyonu yapan biriyim. 6 sıfırlar atılmadan önceden beri böyle bir zevkim var. Şu 15 temmuz paraları ilk çıktığı zaman fazla beğenmiştim (hükümet yanlısı değilim ya da siyasi görüşü olan biri ) ufak ufak toplamaya başladım gördüğümü sağda solda. Ve bugün saydığımda 106 tl olduğunu gördüm 15 temmuz paralarının. İlk çıktığı zaman bunun internette satışı vardı. Var mıdır öyle bir olay hala. Haberi olan önerisi olan var mıdır 106 lirayı 107 liraya sattıracak türden :) 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Hocam satılması için bulunurluğunun az olması lazm. An itibari ile kasada 20 tüp var o paradan, :) bizim elimizde bu kadarı varken bankaları düşünemiyorum bile :) 

Edit: 18 tüp varmış

myblackworldweb tarafından 03/Tem/18 15:29 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bir şeyden çok az sayıda varsa koleksiyon değeri olur. Darphane Eylül 2017 tarihli bir habere göre o tarihe kadar 70 milyon adet 1 tl basmış.

http://www.diken.com.tr/ataturk-resimliyi-gecti-alti-ayda-27-milyon-adet-15-temmuz-hatirasi-para-basildi/

Özetle maddi değeri 1 tl o paraların.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Aynen ben de her türlü özel parayı toplarım, ama daha önce elime hiç bi özel seriden 15 tane birden gelmedi. Sadece Türkçe olimpiyatları serisi buna yakın basılmıştı. o zamanlar hepsi fetullah seviciydi.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

Bende Sayıştayın 105. Yılı

15 temmuz hatıra parası

Türkçe olimpiyatları için 1 tl ler var :) 

Dursun bakalım kenarda Atatürk'süz olarak basılan 3 seri 1 tl..

bamboocha tarafından 03/Tem/18 15:57 tarihinde düzenlenmiştir

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Hocam satılması için bulunurluğunun az olması lazm. An itibari ile kasada 20 tüp var o paradan, :) bizim elimizde bu kadarı varken bankaları düşünemiyorum bile :) 

Edit: 18 tüp varmış

Bu mürid ve bankalardaki paraların hepisni toplar piyasayı da süpürürsen azltmış olursun parayı değerlendirirsin ama sermayen yeter mi bilmiyorum :D :D 

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Şu direğe tırmanılan vardı . Çam ağacı gibi insan lar direğe çıkıyordu . Tahipin seçi  propagandasında kullanmıştı . Hatta bred pitin zombili filmşnde alıntı diye dikkat çekmişti

4 tanesine 20 tl + kargo verebilirim .

samaccc tarafından 03/Tem/18 16:40 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Aynen ben de her türlü özel parayı toplarım, ama daha önce elime hiç bi özel seriden 15 tane birden gelmedi. Sadece Türkçe olimpiyatları serisi buna yakın basılmıştı. o zamanlar hepsi fetullah seviciydi.

Dua, mürit plus üyeliği ve bir miktar viski karşılığında gönderebilirim. https://www.tahribat.com/forum/hatali-para-232916

Lazmania61 tarafından 03/Tem/18 17:23 tarihinde düzenlenmiştir

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Saklayın o paraları! ileride çok lazım olacak.

İleride birilerinin kafasına atacağınız için lazım olacak .

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

Ben de onlardan 50 ye yakın vardı biriktiriyordum sonra hepsini harcadım nasıl olsa çok diye ama bu aralar hiç elime geçmiyor nedense.

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
Toplam Hit: 3461 Toplam Mesaj: 28
15 temmuz 1 tl