folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder 16Personalities- Kişilik Testi

16Personalities- Kişilik Testi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Turania bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    Turania bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

%50 de sıkıldım sikerim boyle işi dedim kapattım 

üff gideyim bi kahve içem kafam rahatlasın böyle kıytırı boktan şeklere vakit ayırmayın gençler :D

Keske Tamamlasaydın .

belki sigortacı cıkacaktın :)

Yok yok iyi yapmışsın abi. Gereksiz.  kisilik testi böyle olmaz. 

nasıl olur mesela bize biraz anlatır mısın :)

Bak psikiyatirsleri hiç sevmem ön yargı biliyorum ama sevmem ama yinede haklarınıda yememek lazım.

4 yıl psikoloji bölümünü millet zevkine okuyor değil mi?

dünya kadar psikoloji  alanında uzmanlaşmak için yüksek lisans ve doktora yapanlarda deli herlade

yüzlerce test ve saatlerce süren seanslarda birinin  ne mal olduğunu anca anlıyorsun. gelmiş burda 10 dk da  ( kendinin oda kimbilir nasıl cevaplıyorsan)   o şekilde sana kişilik sunuyorlar :))

Bence anca gülerim buna inana.

Bu işler öyle basit  değil. ama hiç kaçırmam severim ama inanmam. 

Daha ayrıntıya inmeme gerek var mı ?

Var tabi neden olmasın ki? Psikoloğun karakter tahlilinde direkt sorarak veya ağzından laf alarak soracağı soruları bir şekilde metne döküp buna karşılık yapacağı tahlilleri de programlayıp bir test oluşturmanın neresi inanılmaz geliyor?

İnsan kendi verdiği cevabın samimiyetine inanıyorsa sonucun gerçekten çokta farklı çıkacağını sanmıyorum

Bende Sigortacılık anlamında Risk analizleri gerçekleştiriyorum eğitimim bu yönde ama yaklaşık 30 Soruyu metne döküp programlayıp sonuç elde edebilirim verilen cevaplar dürüst olduğu sürece de yanılacağını sanmıyorum.

Ha dersen ki biri sosyal bilim biri Pozitif bilim emin ol o kadar yanılma payı Psikologta da olacaktır. 

Not: Ben kişilik testi olarak bu ve benzeri testleri kastediyorum 5-6 soruluk Onedio sorularını değil :)

Güzel diyorsun ancak psiklojiyi anlamak sadece soru sormak ve cevap analizi olsaydı ,

Öyle bir meslek  var olmazdı şimdilerde. araştırırsan teknolojiyle ölmeyecek meslekler hangileri ?   diye bu alanında içlerinde olduğunu görürsün.

psikoloji sayılarla işi olan bir dal değildir.

çünkü psikolog sana soru sorar,  sende dürüsçe cevap verirsin. Ancak burada ince bir ayrıntı vardır. verdiğin cevap senin için doğru ancak gerçekte yanlışsa?

yada o sorunun "evet    hayır" gibi keskin bir cevabı yoksa ?

örneklendirelim testeki ki soruya bakalım parantez içindeki cevapler  önemlidir

Kendinizi başka kişilere tanıtmayı zor buluyorsunuz.    evet   ( Niye)

Ev ve iş ortamlarınız oldukça düzenli.      evet   ( düzenli derken ne kadar düzenli ?)

İnsanlar sizi nadiren üzebilir.   evet                   ( Hangi olaylarda mesela sizi üzebilecek şeyler?  vurdumduymaz olduğu için mi vicdasnız olduğu için mi? 

Ruh haliniz çok hızlı değişebiliyor            evet   ( örnek verirmisiniz. hangi durumlarda. nasıl bir değişim)

Eylemlerinizin diğer insanları nasıl etkilediği konusunda nadiren endişe duyuyorsunuz.  (örnek verirmisiniz.) soğukkanlı süper bir insanda olabilir,   sosyapat bir seri katilde olabilir. evet ama neye evet?

bunlar konuşmanın gidiş hattına göre olsaydı daha güzel olurdu tabi

yani koyu kısımlara verdiği cevaba göre kişiliği belli olur.

yani bunlar öyle basit sor cevapla puanları toplayla olmaz. kendiniz kandırmayın.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Turania bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    Turania bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

üff gideyim bi kahve içem kafam rahatlasın böyle kıytırı boktan şeklere vakit ayırmayın gençler :D

Keske Tamamlasaydın .

belki sigortacı cıkacaktın :)

Yok yok iyi yapmışsın abi. Gereksiz.  kisilik testi böyle olmaz. 

nasıl olur mesela bize biraz anlatır mısın :)

Bak psikiyatirsleri hiç sevmem ön yargı biliyorum ama sevmem ama yinede haklarınıda yememek lazım.

4 yıl psikoloji bölümünü millet zevkine okuyor değil mi?

dünya kadar psikoloji  alanında uzmanlaşmak için yüksek lisans ve doktora yapanlarda deli herlade

yüzlerce test ve saatlerce süren seanslarda birinin  ne mal olduğunu anca anlıyorsun. gelmiş burda 10 dk da  ( kendinin oda kimbilir nasıl cevaplıyorsan)   o şekilde sana kişilik sunuyorlar :))

Bence anca gülerim buna inana.

Bu işler öyle basit  değil. ama hiç kaçırmam severim ama inanmam. 

Daha ayrıntıya inmeme gerek var mı ?

Var tabi neden olmasın ki? Psikoloğun karakter tahlilinde direkt sorarak veya ağzından laf alarak soracağı soruları bir şekilde metne döküp buna karşılık yapacağı tahlilleri de programlayıp bir test oluşturmanın neresi inanılmaz geliyor?

İnsan kendi verdiği cevabın samimiyetine inanıyorsa sonucun gerçekten çokta farklı çıkacağını sanmıyorum

Bende Sigortacılık anlamında Risk analizleri gerçekleştiriyorum eğitimim bu yönde ama yaklaşık 30 Soruyu metne döküp programlayıp sonuç elde edebilirim verilen cevaplar dürüst olduğu sürece de yanılacağını sanmıyorum.

Ha dersen ki biri sosyal bilim biri Pozitif bilim emin ol o kadar yanılma payı Psikologta da olacaktır. 

Not: Ben kişilik testi olarak bu ve benzeri testleri kastediyorum 5-6 soruluk Onedio sorularını değil :)

Güzel diyorsun ancak psiklojiyi anlamak sadece soru sormak ve cevap analizi olsaydı ,

Öyle bir meslek  var olmazdı şimdilerde. araştırırsan teknolojiyle ölmeyecek meslekler hangileri ?   diye bu alanında içlerinde olduğunu görürsün.

psikoloji sayılarla işi olan bir dal değildir.

çünkü psikolog sana soru sorar,  sende dürüsçe cevap verirsin. Ancak burada ince bir ayrıntı vardır. verdiğin cevap senin için doğru ancak gerçekte yanlışsa?

yada o sorunun "evet    hayır" gibi keskin bir cevabı yoksa ?

örneklendirelim testeki ki soruya bakalım parantez içindeki cevapler  önemlidir

Kendinizi başka kişilere tanıtmayı zor buluyorsunuz.    evet   ( Niye)

Ev ve iş ortamlarınız oldukça düzenli.      evet   ( düzenli derken ne kadar düzenli ?)

İnsanlar sizi nadiren üzebilir.   evet                   ( Hangi olaylarda mesela sizi üzebilecek şeyler?  vurdumduymaz olduğu için mi vicdasnız olduğu için mi? 

Ruh haliniz çok hızlı değişebiliyor            evet   ( örnek verirmisiniz. hangi durumlarda. nasıl bir değişim)

Eylemlerinizin diğer insanları nasıl etkilediği konusunda nadiren endişe duyuyorsunuz.  (örnek verirmisiniz.) soğukkanlı süper bir insanda olabilir,   sosyapat bir seri katilde olabilir. evet ama neye evet?

bunlar konuşmanın gidiş hattına göre olsaydı daha güzel olurdu tabi

yani koyu kısımlara verdiği cevaba göre kişiliği belli olur.

yani bunlar öyle basit sor cevapla puanları toplayla olmaz. kendiniz kandırmayın.

şimdi açıp tekrar o kadar soruya giremicem ama test içinde sende farketmişsindir ki bazı soruları diğer sorularla tutarlılığını tekrar test ediyor ve çeşitlendiriyor. Dediğim gibi elbette sapma payları ufak tefek hatalar olacaktır ama büyük oranda da doğru çıkacaktır diye düşünüyorum. 

Sen kendi testinin sonucuna baktığın zaman ne kadarı için 'Evet ya doğru aslında böyleyim diyorsun?' ne kadarı için yok ya böyle değilim diyorsun?

Velhasıl kelam bende biliyorum detaylı Uzman ellerde (Her psikoloji mezunundan bahsetmiyorum) Karakter analizinin günlerce aylarca sürebileceğini vs. Ama bu testin ve benzerlerinin sonuçlarının insanın kendini şöyle bir tartması açısından gerçekçi olduğunu düşünüyorum. 

Niyette bu değil mi zaten?

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    adamhakli bunu yazdı

Eğlendirici

Bi tane bile benden yok mu? Korkutmayın beni.. 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Yok mu fortçu, röntçü falan? 

Errare Humanum Est
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Hiç Konsül varmı Konsül.. :) Bende korkmaya başladım.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Havalar güzel.

u235 tarafından 26/Eyl/17 18:06 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Geçen sefer mantıkçı çıkmıştı. Şimdi maceracı olduk.

end tarafından 26/Eyl/17 20:40 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

Kampanyacıymışım :D

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Hiç Konsül varmı Konsül.. :) Bende korkmaya başladım.

Bana da konsül dedi adı bile tuhaf :)

Not late for nothing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Seninki sabırsız çıkmış :)

Mantıkçı çıktım Bill ile beni aynı kategoriye koymuşlar 

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
Toplam Hit: 10154 Toplam Mesaj: 95
kişilik testi