180 Bin Tl Araç Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

sene 2010 ilk arabam olan Tofaş Murat 131 almıştım ilk arabam ve masrafı az olduğu için satmamıştım. Bunun yanında 2. arabalarım oldu. Tofaş SLX, 2012 model reno clio grandtour ve en son 2015 toyota corolla. corolladan çok memnundum ama bakımı sigortası kaskosu azıma sıçtı. en son onu da sattım. şuan gene murat 131'e biniyorum mutluyum. yok arabamı çizdi kaçtılar, yok aracım bozuldu çok masraf yiyecek, yok oraya park etmeyeyim çizilir, yok kaskosu vb dertlerim yok. Yeni arabanız olacaksa kapalı garaj şart, geliyor dingilin biri çarpıp kaçıyor uğraşıyorsunuz. Şimdi trafikte biri benim üstüme sürse "kendisi bilir benim aracım eski olan ona olacak " diyorum basıyorum gaza....

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı

Anlik tuketimde cildiriyor gosterge bazen. Bi depoyla ne kadar yol yapiyon ? Boyle ise arabanin yaninda bi de petrol ofisi almak gerekiyor.

@heyet @akrepkral53 

Alttaki iki mesaj icin. Corollalar uygun mu ya o kadar ? Ben hep saglam araba diye kodlamistim corollayi kafamda ama bu fiyatlar az geldi mevcut piyasa icin. Satisi mi agir yoksa parcasi mi pahali ?

hocam kampanyası var galiba. amcaoğlu aldı geçenlerde. araçtan memnun.

corolla nın sorun çıkartacağını sanmıyorum.

parça konusunda ucuz olan parça pek yok. fiat, reno gibi bazı markaların bazı modellerinin parçaları uygun olabiliyor.

10 yıldır yaklaşık sanayideyim. parçası en uygun araçlar tofaşlar malesef :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

çift gitti.. silinebilir.

can498 tarafından 23/Tem/21 10:45 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

benim corollada 43bin km de kontak sorunu oldu, bazen takılı kalıp marş basmıyor idi. Servis inceledi kullanıcı hatası dedi geçmiş gün emin değilim ama 1.4k felan fiyat çıkarttı... Geçen benim murat 131'in kontak bozuldu. Tamircinin dediğine göre 1986 yılından beri üzerinde ki ojinal kontakmış ve ilk defa  kontak bozulmuş.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Ötv indirimi gelecek diye söylemler geldi, araştırmadan alma. Bence gelmez ama gelirse millet varını yoğunu satıp araba/lar alır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

ötv indirimi gelmez gelse bile bize araç  bırakmaz galericiler üretim az su anda 

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek
    xcorpix bunu yazdı

ötv indirimi gelmez gelse bile bize araç  bırakmaz galericiler üretim az su anda 

kişi başı 1x yararlanabilir ve 3 yıl satılamaz,kredisi bitmeden satılamaz şeklinde yararlandıracak devlet, böyle bir durumda oturur izlerler çakallar :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek
    efsanemeric bunu yazdı

Hocam acelen yoksa biraz bekle derim ötv ile ilgili büyük baskı var bir kaç paket üzerinde çalıştıklarını duydum piyasayı canlandırmak için en hızlı şekilde yapacaklar açıklamaları diyorlar bende rent a carcıyım bayram öncesi araç alacaktım bir kaç tane ancak vazgeçtim sırf bu konudan ötürü

Bayilerde sıfır araç yok kalmadı. sipariş veriyorsun 3 ay sonra geliyor. Geçen seneye göre % 50 daha fazla sıfır araç satısı olmuş.devlet çatır çatır vergisini alıyor.neden ötv indirsin ki ?

ne zaman bayiler arac satamaz olur ellerinde çok fazla birikir araç sıfır araç satısı çok zalır belki o zaman vergi indirimi gelir. onun haricinde imkanı yok..

hadi diyelim ötv indirimi geldi.. bayiler anında araç fiyatlarına zam yapıp aynı fiyata çeker

Hatasız Kod Olmaz... :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seogram
    seogram's avatar
    Erkek

Sıfır Seat al kanka

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

az yaksın diyorsam renault'dan başka alternatif yok sedanlarda. harika motor yapıyorlar. ciddi yakıt tasarrufları var. ama keyifsiz araçlar bilemiyorum bana hitap etmiyor. malzeme kalitesi genel anlamda pek iyi değil. fluence mesela çok geniş çok ferah bir araç. ona bakabilirsin. yeni megane'lardan daha geniş daha ferah. içinde kamp yap o derece. sorunsuzluk istiyorsan japona bakıcan. honda ve toyota parça fiyatı vb fazla görünebilir ama bozulmuyor. bozulmayınca parça fiyatın sıfır oluyor. 

sıfır b segmenti araç da bakabilirsin 200 civarına i20 corsa 208 falan bulunuyor. tabi boşları. dolu araç candır o yüzden 1-2 yaşında bakabilirsin bu modellere. ama sedan isteyen biri için bu araçlar hem hatchback hem küçük. sadece sıfır olması veya genç olması avantajlı. 

bence ne istediğini sen de çok bilemiyorsun. biraz daha anlatırsan ona göre yardımcı olmaya çalışalım.

edit : egea falan da bakabilirsin. hiç kullanmadım ama tasarımını beğeniyorum. üstelik piyasası da iyi.

edit : suv tarzı da bakıyorsan duster da bakabilirsin. ama yani renault, duster, egea bunlar yakıt tasarrufuna yönelik olumlu araçlar. malzeme kalitesinde sorunlar olabileceğini kabullenmek gerek. ford'a opel'e falan geçtiğin zaman kalite artıyor, yakıt da artıyor. elantra denmiş, 2015te sanırım sıfır elantra kiralamıştım. frenlerinde sorun vardı. hemen durmuyordu. acaba araçta mı sorun var diye soruşturdum, bu yüzden kaza yapanlar bile olmuş. yumuşak, değişik bir freni vardı. sonradan halletmişlerdir sanırım. yeni i20lerde böyle bir sorun görmedim mesela. yoksa güzel araç. sırf freni yüzünden soğumuştum yoksa o dönemde bile vites geçişleri birçok otomatikte sorunluyken elantrada çok iyiydi. sürüşü rahattı vb. fren problemi olmasa almayı düşünüyordum. hyundai son 3 yılda kendini birçok açıdan çok çok geliştirdi.

Prometheus tarafından 25/Tem/21 15:09 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 6226 Toplam Mesaj: 40
focus