folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 1923 Ruhunu Çökertme Operasyonu Ve İki Benzerlik

1923 Ruhunu Çökertme Operasyonu Ve İki Benzerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek
    LYCRa bunu yazdı:
    -----------------------------
    FaTHeR bunu yazdı:
    Excalibur001 bunu yazdı:

Güzel bi yazı. ama merak etmein bişiycikler olmaz. çok korkaktır bunlar 27 nisan bildirisinde nerdeyse ülkei terk ediceklerdi xD

Kimsenin Kimseden Korkusu Yoktur Rahat Ol O Gün Aynı Hızla Askere Cevap Verildi..Ama Siz O Cevabı Almamışsınız O Ayrı Konu Bu Millet Askerini Seviyor Ama Askerin Görevi Siyeset Degil...HErkez İşini Bilecek...

Ordu vatanın değil, rejimin bekçisi! O yüzden size göre bizim şehidlerimiz size göre kelledir. Sizin zihniyetiniz budur işte! Herkes işini bilecek en iyisini de siz bileceksiniz, bildiğiniz için de yalan dolanlarla çıkıp meydanlara ağlayıp oy topluyorsunuz!Lafa geldiğinde de sizden Türkü Müslümanı yok! Haliniz, konuşmalarınız ortada.. Yazılar olsun size! Bir de avatarlarında Türk bayrakları, bir de Atamın sözleri imzaları! Bir de dedem diye gazilerin resimlerini koyarlar! Sizin ne bağlantınız olabilir o yüce varlıklarla! Siz kimsiniz!

Baba Göre Şehittirler Önce Şehit Konularına Bak Ne Yazdıgımı Oku Sonra Bana Hitap Et kelleci Veya Başka Bir Şekilde Ordu Kimsenin Maşası Degildir Yok Bu İşimize Gelmedi Tsk Darbe Yok Bu Böyle Olmaz Tsk Bildirge Ben Elhamdulillah Müslümanım Kim Yanımda Bunu Söylerse Ona Kardeşim Derim Yok Senin Müslümanlıgın Şöyle Benimki Böyle Demem Onu ALLAH Bilir Siz Benim Avatarımla Ugraşmayın...

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek

Ben Sana TAyyip 4x4 İnsanmı Dedim Ben Kelle Dedi Diye Onu Haklımı Çıkardım Ben Sayın Dedide Onu Destekledimmi Ben Askerlik Yan Gelip Yatma Dedi Diye Onu Destekledimmi Kardeş Herkez Yanlış Yapar Tıpkı Ecevit Gibi AMa İnsan Bir Yanlış Yaptı Diye Bütün Dogruları Sİlemessin Ecevit Size Minnetter Oluruz Demişti Hatırlarsan ımf ye Şimdi Bunu Dedi Diye Bu Adam Vatan Hainimi bak Kardeşim İnsan Hatalar Yapar Ama Bu HAtalardan Ders çıkarır Ben İnanıyorum Bir Daha Bu Hataları Yapmayacak....

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    FaTHeR bunu yazdı:
    Excalibur001 bunu yazdı:

Güzel bi yazı. ama merak etmein bişiycikler olmaz. çok korkaktır bunlar 27 nisan bildirisinde nerdeyse ülkei terk ediceklerdi xD

Kimsenin Kimseden Korkusu Yoktur Rahat Ol O Gün Aynı Hızla Askere Cevap Verildi..Ama Siz O Cevabı Almamışsınız O Ayrı Konu Bu Millet Askerini Seviyor Ama Askerin Görevi Siyeset Degil...HErkez İşini Bilecek...

lafa bak ak sanki israil ordusu hakkında konusuyoruz burda. adam kendi ordusuna kafa tutuyo, karsı cıkıyo, laf atıyo. bu ulkede askere cevap verebilecek bir guc yoktur dolayısı ile cevap falanda verilmemiştir. hani olurda birgun darbe olursa aynı hızda ne yapıcaksınız(hukumet) merak ediyorum? elinizde 3ün1inden baska birsey kalmayacak. kim koruyacak bunları kimin arkasına saklanıcaklar. bu ulkede TSK nın uzerinde guc yoktur bunu boyle bilesiniz.

diger bir konuya gecelim. mazot kuyrukları vs lerden bahsedip ecevite 1923 ruhuna ve dolayısı ile inonu pasayada laf atmıs oluyorsunuz. hep merak etmisimdir, insanlar neden bi bok bilmedigi halde bilirmis gibi konusur? inönü zamanında kıtlık vardı evet, ama neden? cunku osmanlının verdigi kapitülasyonlar kaldırılmıstı, ambargo yedik. 2. dunya savası basladı tarafsızlıgımızı ilan ettik. ulkenin 4yanında savas vardı ne ithalat nede ihracat yapabiliyordun. bu surec icinde tek cozum kendi kendine yetebilen bir ekonomi ve kendi kendini doyurabilen bir ulke yaratmaktı. kendi kendine yetebilen 7ülkeden birisi yaptık bu ulkeyi. ambargolar altında savas altında. bunlardı kıtlıgın aclıgın sebepleri. ecevite gelelim sonra. abd den aldıgımız silahların antlasma gereginde silahları abd izni olmadan kullanamayız seklinde bir madde vardı. ama biz onursuz degildik, kimseden izin alacakta degildik. abdnin sultanahmeti bombalarız tehtidine gulduk gectik kıbrısa cıkarma yaptık. aslanlar gibi milli onurumuzu koruduk. sonra ne oldu? ambargo yedik. bu sartlar altında hicbir zaman ulkenin topraklarını, kurumlarını dagını tasını akarsuyunu satmadık. bunları yapmadıgımız icinde sıcak para akısı olmadı ve aclık cektik. bunlardı kuyrukların sebepleri.

peki şimdi ne oldu. açıgı açıkla kapamaya calısan gerizekalı bir hukumet gecirdi bu halk basımıza. bir boktan anlamazlar yinede dır dır karı gibi bos bos konusurlar. son cıkan akarsuların satılması olayı nedir biliyormusunuz? tabiki hayır. ben size soyleyeyim. Türkiyenin Haziran ayı ticaret açıgı 26.7 Milyar dolar. peki bu goet giren şemsiye nasıl cıkacak? tabiki birşeyler satarak. ardından hemen cıkan bir proje, akarsuların satısı. ordan burdan verdikleri acıkları memleketi satarak kapatmaya calısan gerizekalı insanların elinde bu devlet. evet bugun kuyruk yok, neden? cunku bugun 400milyar dolar borcumuz var, paraya sıkıstıkmı borc alıyoruz. cunku bugun tohumda %85 dısarıya baglıyız. cunku bugun enerjide %75 dısarıya baglıyız. cunku bugun petrolde %90 dısa bagımlıyız, komurde %22 dısa bagımlıyız. hic durmadan saniye borcumuz artmakta. hani olurda o 1923 ruhunun zamanlarında yedigimiz gibi bir ambargo yersek, bu ulke 3gun içinde yıkılır. o laf ettigin kuyrukta bi sikim alamadan aclıktan olursun. simdi anladınmı kuyrukların sebebini ve o ambargolara ragmen ulkenin nasıl ayakta durdugunu, aynı sey simdi basımıza gelse 1gunluk bile omrumuzun olmadıgını. Allah insanlara bahşettigi beyini birde kullanma klavuzu ile sunsaymıs nede guzel olurmus.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

tamam hoca tamam sen beynini mükemmel kullanıyon! :) Allah Allah. daha ne diiim! ezberden konuşmakla olmaz!

1.gözünü aç! etrafına bak! nükleer santral projeri başlıyo! petrol kuyuları açılıyo! denizlere petrol platformları kurulmaya başlanıyo! Türkiye enerji boru hatlarını üzerine alıp enerji santraline dönüşecek yakında! ABDye İSRAİL, İMFye, ABye rağmen iranla doğal gaz anlaşması yapılıyo!?!?

2.Abd artık kendi derdine yansın. mortage çökünce görcez abdnin yaşlı kıllı, b..lu kıçını! ıraktaki dert abdye yeter artık! yoksa aksihalde Rusya nasıl olurda ABDnin hak iddia ettiği denizlere bayrak diker!

3.Türkiyenin yükselmesinin tek nedeni, ABDnin bu boktan durumda olmasıdır! çünkü ABD ,  Türkiyedeki hainlerle yeterince ilgilenemiyo! devletler doğar , büyür, parçalanır! ABD bu sondan kaçamaz!

4,Eğer vatan uğrunda ölen varsa vatandır! anlıcamız bu ülke kıyamete kadar tekparça halinde kalcak !

sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.

5,gerisi hikaye! içinden çıkılmaz yani! herşey okadar birbirine girmişki! bu vatan için kalbi çarpanlara bile hain deniliyor!?!?

neyse ben herkeze hakkımı helal ettim! :)  hepinizi seviyorum! hatasız kul olmaz!

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adalet
    adalet's avatar
    Erkek

Excalibur001 bunu yazdı:

----------------------------

bu ülkeyi korkaklar yönetemez! korkaklar yönetseydi ülkenin itibarı bu şekilde artmazdı! bill clinton önünde iki büklüm olmakla gelinmedi bu noktaya! hem şu nu sormak lazım 'Acaba 1923 mantığıyla ülke insanı huzura erdimi, daha koşullara kavuştumu! hayır kesinlikle hayır! Prof.Dr Atilla YAYLA'nın tespiti ' kemalizim yıllarında ülke geriye gitmiştir'

demekki kendini kemalist zannedenlerin Türklüğünden şüphe etmek gerekir, çünkü TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR!

kalın sağlıcakla!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Partileri bir kenara bırakın hangi konuda itibarımız artmış?

Acaba 1923 mantığıyla ülke insanı huzura erdimi --> ne demektir bu???

Prof.Dr Atilla YAYLA'nın tespiti ' kemalizim yıllarında ülke geriye gitmiştir --> önce amerikan kiliseler birliğinden para almayı kessin sonra konuşsun!

demekki kendini kemalist zannedenlerin Türklüğünden şüphe etmek gerekir, çünkü TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR! -->ne demek bu şimdi?

önderimiz gazi mustafa kemalin kemalizmin ortaya çıktığı darbe yıllarında acaba dünyaya yeniden mi teşrif etti! --> ????????

tabi canım tabi! etkin bi azınlık için huzurlu bi ülke idi, -->kim huzursuzdu?

onurluluğu ise kendi çapında ve bi o kadar kendi ahlaklarınca! --> bu ne demek?

ama o bahsettiği yıllardaki huzurlu!?!? ülkede türk milletinin % 80'İ nasıl oldusa ellerinde bidonlarla mazot kuyruğunda diğer bir çoğunlukta elinde karnelerle ekmek kuyruğunda ömür çürütüyordu! --> sözünü ettiğin tarihleri ver ben sana detayıyla her şeyi açıklayayım kafanda pürüz kalmayacak.

hele hele uluönder Atatürkün milletin efendisi diye nitelediği çiftçimiz cumhuriyet tarihinde ilk defa hastanede bakılabilme şansını elde etti!! --> ??

ama son beş senedir hortumcular için, halkı soyup bi don bi atlet bırakanlar ve hatta şuan şahit olduğumuz egebank olayı destekçileri gibi bir kitle için zor günler! çünkü rahat rahat çalamıyolar! aksine sahtekarlıkları gün ışığı gibi ortaya çıkmıştır ama arkasında lütfen arkadaşlar lütfen biraz okuyun ya! biraz bilgi edinin! böyleolmaz! à önce kendin okumayı öğren ben sana güzel bir ev ödevi vereyim onu iyice araştır sonra burada tartışalım bak ben büyük arsa alım satımı yapıyorum taş yapı diye bir şirket var ortaklarını araştır son 5 yılda nasıl bir büyüme yapmış araştır, nasıl arsa aldıklarını araştır, arazisini satmayanlara ne oluyormuş araştır. Kamulaştırılmış arazilerin nasıl satışa çıkartıldığını ve satış ihalelerine neden 3-5 şirketin girdiğini, hatta çoğu zaman ihale bile açılmamasının nedenini araştır. Sana parti yada şahıs isimleri vermeyeceğim sen kendin bul madem ki çok araştırmacısın.

yargıtayın bile bulunduğu bi azınlık için elden ne gelir! -->?? derdin ne açıkla!

Sizin 1923 Dediginiz Ruh 1980 Olmasın --> ?? 80 darbesi ABD destekli bir darbedir, darbe Kemalistlere değil İran rejimini savunanlara yaramıştır. Bu konuyu açacağız.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sna Kim Dedi Atatürkçülük Diye Ben Anayasadan Bahsediyorum Maden

Atatürkçüler Neden Kuruluş Anayasasını Degiştirdiler KEndilerine Uyan Yasalar Koydular --> anayasa yetersizdi geliştirildi, seni rahatsız eden maddeler nelerdir?

Şimdi Akp Bi YAsa Çıkarsa Vatan Haini Bi Özelleştirme Yapsa Vatan Haini --> ?? partilerin önemi yoktur iktidarda olan partinin değiştirdiği yada oluşturduğu yasa devletin bekasına zarar verecekse, özelleştirme yarar değil zarar getirecekse olumsuz eleştiri gelir.

Siz Nesiniz Vatansever! Ama Bu Vatan Severler Ne Yapıyor

Çifçi=Kardeşim Para Veriyorum Versene Mazotu Tarlamı Sürem

İstasyon=Yok Olmaz Karne Lazım Yoksa Vermem --> ambargo koşulları altında mazot ve benzin miktarı sınırlıdır eşit koşullarda dağıtman gerekir bu yüzden karne uygulaması getirilmiştir. Ambargoların nedeni Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşlarının can ve mal güvenliklerini korumak maksadıyla aldığı tedbir ve uygulamalardır. Ör. Kıbrıs barış harekatı.

Vatandaş=Kardeş Bana Ekmek Ver İşte Şu 100 Liradan Alıver Parasını Fırıncı=Olmaz Karneni Getir Öyle --> 70 li yıllarda Yağ, Un, Şeker üretimini yapan fabrikaların sahipleri blok şeklinde hareket ediyordu, sermaye sahipleri milli hükümetleri iktidardan indirmek maksadıyla üretimi yavaşlatır, üretilen malları da depolardı, daha az mal daha yüksek fiyata satılır suni kıtlık yaratılırdı.

İşte Bu Vatan Severlik İşte Bu Ülke İçin Çalışma --> ??

Öyle Degilmi Vatan Severim Deyipte 80 Darbesinde İngiltereye Kaçan Chplileri Unutmadık Biz Rahat Ol... --> Askeri darbeler kendisine muhalif olan tüm kesimleri tasfiye eder, 80 darbesinin amacı Türkiye ye Liberal Ekonomiyi getirmekti bu Kenan Paşanın amacı değildi ancak istihbarat birimlerinin mossad ve cia tarafından sürekli olarak yanlış yönlendirilmesi askerlerin ekonomiyi yönetmeyi bilmemesi, doğrudan doğruya sanayici ve işadamlarına yönelerek yeni bir arayış içerisine girmesi bu sonucu doğurdu. Al sana güzel bir araştırma konusu daha spk yasası, faiz oranlarıyla ilgili düzenlemeler, kurla ilgili düzenlemeler, ithalat sınırlamalarıyla ilgili düzenlemeler, abd, Fransa, İsrail, İngiltere ile yapılan ithalat anlaşmaları araştır bakalım 80 darbesi kimlere yaramış. Darbe nedeniyle Kenan Paşayı suçlamıyorum tarih insanları yargılarken kapasite ve etki alanlarını kıstas alır Kenan Paşa iyi niyetli olarak sanayici ve işadamlarına güvenmiştir, darbe sonrası gerçekleşen idamlar, işkence ve hapis kararları ise ayrı bir konudur.

FaTHeR Devlet Kurumlarına, Orduya ve Kemalizm’e karşı beslediğin nefret nedeniyle yazıyı sadece senin için yazdım. Ben hepinizin yazılarından siyasi görüşlerinizi, dini inançlarınızı, bağlı bulunduğunuz grupları aşağı yukarı tahmin ediyorum.

FaTHeR sizin dahil olduğunuz grubun garip bir yapısı var hiçbir insan bu he de dahil hatasız değildir ve amaca giden yol için de her şey mübah değildir. Hakaret, küfür, yalan, hile bunlar bir Müslüman’ın uzak durması gereken şeyler.

Birkaç örnek vereyim kahvelerde dolaşan bir adam vardı geçmiş hayatında uyuşturucu kullandığını bağımlılığını yenmek için namaza başladığını anlatırdı, hikayenin ortalarında bir arkadaşından bahseder arkadaşının Kıbrıs’ta savaştığını anlatır, arkadaşının bir dövmesinin olduğunu tam bir psikopat olduğunu çağırsa adam öldürmeye bile geleceğini anlatırdı.

Kıbrıs’ta savaşmış, uyuşturucu bağımlısı kötü arkadaş. Anlattığınız karakterler her hikayede nedense ya devlet görevlisi ya milliyetçi ya solcu.

Bir başka örnek vereyim bu forumda ismini vermeyeceğim genç bir arkadaş yanılmıyorsam bekaretle ilgili bir konuda bir arkadaşını anlatıyor yine kötü adamımız bir subay ve sürekli kızların bekaretini bozuyor… yüzlerce örnek sayabilirim dikkatle irdelendiğinde tek amacın devleti yıpratmak olduğu, gelecek tepkileri önlemek için din ve imanın kullanıldığı açıkça ortadadır.

Bu şekilde dini yaşama geçiş yapmış kişi bilinç altında devleti ve devletçi şahısları düşman bilecek ve kendisine verilen her kitabın içerisinde kötülenen devlet olgusuna karşı nefret ve düşmanlık besleyecektir. Eğitimin sonuna gelen insanlar dini gerektiği şekliyle değil eğitimi veren grubun istediği şekilde öğrenecektir, sorgulamamanın da bir kural olduğu bu eğitimin sonunda insan dinini değil şeytanı bulacaktır (ben öyle tahmin ediyorum).

her canlı ölümü tadacak bunları Allah adına yaptığını söylenenler Allahın adaletiyle yüz yüze geldiklerinde hesaplarını verirler. Unutmayınız ki cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir. Siz iyi niyetli olabilirsiniz ama karşınızdakiler iyi kötü niyetliyse kullanılırsınız, insan kendisine verilen aklı kullanmakla yükümlüdür, o gün geldiğinde beni kandırdılar diye ağlamak boşuna olacaktır. Bin secde edin de on bin okuyun. Yolunuz açık olsun.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sitenin misyonu software hack internet security, bu yüzden bu tür konulara yazmak istemiyorum ama bazen öyle bir noktaya geliniyor ki kendime hakim olamıyorum özelikle devlet konusunda yazılan amaçlı ve yıpratıcı yazılar içime oturuyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek

eveet bir ikiyüzlülük örneği daha. bu ülkeden kaç tane mason yönetici geldi geçti demirelden mesut yılmaza kadar böyle ötmemiştiniz. ee söz konusu akp olunca ağzıyla kuş tutsa günah zaten. kanunie esasiyle de alakası yok. batı hayranlığıyla 1923 ruhunu anayasadan çıkarmanın ne gibi bir alakası var anlayabilmiş değilim.

1923 kafası ne işimize yaradı bugüne kadar? anayasada vardı da ne oldu? kimin karnı doydu? ülke ileri mi gitti? aksine. ne zaman ileriye bir adım atılacak olsa hemen atatürkün arkasına sığınıp engel oldular, ülkenin 1923ten ileri gitmemesi için ellerinden geleni yaptılar. artık aşmalıyız şu kafayı. 1923te yaşamıyoruz. gülüyolar lan avrupada amerikada el alem ilerliyo türkler hala laiklikle başörtüsüyle kılla tüyle uğraşıyo diye.

atatürkten kopun demiyo ki adam, sevmeyin de demiyo. anayasadan çıkaralım diyor, gayet düzgün bir teklif. ama 1923 kafalılar hala bu tabuyu yıkamadıkları için hemen küfretmeye başladılar. eğer bir benzerlik arıyorsanız o dönemle o da şudur ki, o zaman da osmanlı bok çukuruna doğru giderken bir kaç adam ülkeyi ilerletmek için bir şeyler yapmaya çalıştığında sizin gibiler hemen yırtınmışlar "istemezük" demişlerdi. al işte aynı kafa.

atatürk benim yaptıklarımı siz de yapacaksınız demedi. ben çağıma göre en iyi şeyleri yaptım, siz de çağınıza göre en iyi şeyleri yapın dedi. aradan 80 sene geçtiğini hala idrak edemeyen beyinler görüyorum ama burada. ya akıl var mantık var bu kadar kutsal, bu kadar yararlı şeyler olsaydı bu savunduklarınız türkiye neden bu halde o zaman? 80 senedir niye bir adım ileri gidemiyoruz? hani o muhteşem çağdaşlığınız?

birileri yırtınsa da, kendini parçalasa da, bu istikrar sürecektir. bu atatürkün adı arkasına saklanarak dindarlara ve akpye sövenler, üstüne üslük kendilerini tüm türkiye olarak görenler, işte atam izmir diye sevinenler, ne kadar azınlık olduklarını gördüler sanırım seçimlerde. bu azınlık ne yaparsa yapsın ülkenin ilerlemesine engel olamayacak artık. çünkü o aptal dedikleri halk eskisi gibi değil. bu kendini akıllı sanıp da halka aptal diyenlerin düşünemediği bir çok şeyi düşünüyor. en azından onlar gibi gözü kapalı 1923 zihniyetini savunmak yerine, yahu iyi güzel de bunun bana faydası oldu mu diye kendisine sorabiliyor. yırtınmaya devam etsin "alemin akıllıları".

bir imzam bile yok
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Ordu vatanın değil, rejimin bekçisi! O yüzden size göre bizim şehidlerimiz size göre kelledir. Sizin zihniyetiniz budur işte! Herkes işini bilecek en iyisini de siz bileceksiniz, bildiğiniz için de yalan dolanlarla çıkıp meydanlara ağlayıp oy topluyorsunuz!Lafa geldiğinde de sizden Türkü Müslümanı yok! Haliniz, konuşmalarınız ortada.. Yazılar olsun size! Bir de avatarlarında Türk bayrakları, bir de Atamın sözleri imzaları! Bir de dedem diye gazilerin resimlerini koyarlar! Sizin ne bağlantınız olabilir o yüce varlıklarla! Siz kimsiniz!

ordu türk milletinin ordusudur.güvenimiz tamdır. siyasete karışmamalıdır. demokrasiye saygı duymalıdır. siyasete el atarsa halkın güveni azalır. ve %60lık kesim %70 lerin üstüne çıkar böyle darbe girişimleri olduğu sürece. şu anda sadece anayasa ve demokrasiye saygı istiyor halk.

en başta abd ci sülo masonunu cbaşkanı yapıldığı için halka söv. sonra %60 a söversin.

koyarım sanane. çanakkale zaferi töreninde çekmiştim. atamızın sözlerini seviyorum. sanamı soracağım eklerken.

işte gazi dedemden sevgi gösterisi.

http://img186.imageshack.us/img186/2214/img0011ot2.jpg

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    heeepiimiiiiiiZZZ kardeeşiiiiiiiiizz

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    vay ak ülke ileri gidio itibarımız da yükseliomu$ :S acaba farklı ülkede mi ya$ıos ak :S ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

Excalibur001 bunu yazdı:
    vay ak ülke ileri gidio itibarımız da yükseliomu$ :S acaba farklı ülkede mi ya$ıos ak :S ?
    evet yönetimin ülkeyi ne kadar güzel yönettiği ortada. öleki şu yazıyı biş okuyun ..

122 ÜLKENİN VİZE UYGULADIĞI İTİBARLI BİR TÜRKİYE!..

Türkiye’nin dış ülkelerdeki itibarının artması, çok sık duyduğumuz bir iddia.

Siyasal yönden ne kadar itibarlı olduğumuz ortada!.. Böyle giderse yakında Viyana kuşatmaları dolayısıyla Avusturyalılar hakkımızda soykırıma teşebbüsten dava açabilirler. Kuşatmalar sırasında maddi ve manevi zarar verildiği iddiasıyla tazminat bile isteyebilirler! ‘Aydınlarımız’ da onları destekler!..

Ama konumuz bu değil.

Diyelim ki, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bazı ülkelerde tatil yapmak istiyorsunuz. Biraz daha ileri gidelim, paranız çok dünya turu yapmak istiyorsunuz.

Durun bakalım, nereye gidiyorsun? Sen itibarlı bir ülkenin vatandaşısın. Tamı tamına 122 ülkeye giriş için vize almak zorundasın!..

Türkiye vatandaşlarına vize uygulayan ülkelerin listesine bir göz atın. Ondan sonra da, Boğaz veya Fatih Sultan Mehmet köprülerinden birini tercih edip, boğazın serin sularına kendinizi atın!..

Bari vatandaş olarak biz utanalım bundan!..

Hangi ülkeler yok ki bizim gibi itibarlı(!) bir ülkenin vatandaşlarına vize uygulayan. Gelişmiş ülkeleri saymıyoruz!.. Bangladeş, Botswana, Burma, Cezayir, Çad, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, El Salvador, Estonya, Fildişi Sahilleri, Filipinler, Gabon, Gana, Gine, Gine Bissau, Guatemala, Gürcistan, Haiti, Honduras, Kamboçya, Konga, Kuveyt, Küba, Libya, Meksika, Moğolistan, Nijerya, Nikaragua, Orta Afrika Cumhuriyeti, Peru, Romanya, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tayvan, Ürdün, Venezuella, Vietnam, Yemen, Zaire…

Bunlar bazı ülkeler. Uzun bir liste. Tam listeyi Dışişleri Bakanlığı’nın web sayfasında görebilirsiniz

(http://www.mfa.gov.tr/MFA_tr)

Yukarıda sayılan ülkelerin çoğunun yerini bile bilmediğimiz bir yana, bunların çoğunluğu “dünkü” ülkeler!.. Geçtiğimiz yüzyılın ortalarına kadar da pek çoğu sömürgeydiler..

İnanabiliyor musun?..

Öte yandan, pek çok ülkeden vize alabilmek için girilen onda sıkıntı ve aşağılanma hariç..

Transit vize rezaleti..

Son dönemde İngiltere ve daha sonra da Almanya, Türkiye vatandaşlarına havayolu için de geçerli olan transit vize uygulamasını başlattılar. Diyelim ki, İngiltere veya Almanya üzerinden başka bir ülkeye gideceksiniz. Örneğin Heathrow veya Münih havalarında havaalanında birkaç saat kalacaksınız.

Olmaz!.. Size hemen şunu söylerler:

“Sen itibarlı Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşısın.. Bizim ülkemizin topraklarına ayak basabilmek için, transit yolcu da olsan, vize almak zorundasın!..”

Düşünebiliyor musunuz?

Misal, İstanbul’dan Münih havaalanı aktarmalı olarak başka bir ülkeye gidiyorsunuz.. Biletinizi bu şekilde ucuza getirdiniz. Münih havaalanında iki-üç saat bekleyecek, sonra da başka bir uçağa bineceksiniz.. Transit vize olmadan Münih’e götürecek uçağa binemezsiniz. Bindirmezler…

Herkesin bildiği gibi transit yolcu, havaalanlarında diğer yolculardan soyutlanmış bir alanda beklemek durumundadır. Son derece iyi organize olmuş, havaalanının başka alanlarına geçişi oldukça zor olan bir yerdir burası. Açık söyleyelim, transit yolcu bölümü tutukevi gibi bir alandır. Tek fark, olsa olsa geceleri uzaktan Münih kentinin ışıklarını görebilirsiniz, o kadar!..

Göremezsiniz!..

Vize alacaksınız..Münih şehrinin ışıklarını görmek ve bir de Almanya topraklarına iki saat basabilmek için vizenizin olması şart!..

Bundan daha ötesi var mı?

Hangi itibardan bahsediyorsunuz?..

Avrupa Birliği’nin önder ülkelerinden ikisi, topraklarına birkaç saat ayak basabilmeniz ve uzaktan o ülkeye bakabilmeniz için vize isterlerken…

Gerisini siz getirin artık..

İtibar mı dediniz? O da neymiş?..

alıntıdır bakıznı

http://www.turizmgazetesi.com/articles/article.aspx?id=22652

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
Toplam Hit: 5583 Toplam Mesaj: 42