folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 1984"De PKK"Nin İlk Eylemindeki Katili Bilin Bakalim Su Anda Ne Yapiyor?

1984"De PKK"Nin İlk Eylemindeki Katili Bilin Bakalim Su Anda Ne Yapiyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yasin_55 bunu yazdı:
    -----------------------------
    ha bu tip adamları öldüren niye çıkmıyo la, illa benim mi girmem lazım bu işe..

abü herkes trabzonlu degil.... herkesde o yürek yok....

şaka bi yana  abüü kolaymı öyle şey öyle bişey olursa düşün ülke ne hale girer enflasyın herşey patlar a.q bende sevmiyorum ama o olacak iş degil o zman bush  yatırıp zikmek lazım.. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    yasin_55 bunu yazdı:
    bi el at aga ülkenin ihtiyacı var sana.

... sorcerer & musket ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mimar
    mimar's avatar
    Erkek

punk18 bunu yazdı:
    tayip te okuduğu şiirde atatürke hakaretmi ne yokmuydu? ondan girmedimi içeri şimdi başbakan , e kelle sayın olayı var, çok şaşırmam buratı türkiye herşey yakışır
    bok atacan ya, bari bilerek at aq.

tayip'in okuduğu şiir necip fazılın "zindan' dan Mehmede mektup" adlı şiiridir. içinde namaz, Allah, kitap, din vs. kelimeler olduuğu zaman iiçeri atıyolardı bir dönem...

uçmayı bilmiyorsan ibnelik yapmayacaksın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yusufyusufyusuf
    yusufyusufyusuf's avatar
    Erkek

punk18 bunu yazdı:
    tayip te okuduğu şiirde atatürke hakaretmi ne yokmuydu? ondan girmedimi içeri şimdi başbakan , e kelle sayın olayı var, çok şaşırmam buratı türkiye herşey yakışır

Arkadaşım eğer rte nin okuduğu ve hapse girdiği şiirden bahsediyorsan o şiir Ziya GÖKALP'in kaleminden çıkan "Asker Duası" adlı şiirdi. Şiirde dava açılmasına neden olan kısım ise;

"minareler süngü kubbeler miğfer,
    camiler kışlamız müminler asker."

dizelerinin bulunmasından dolayı. 

Ayrıca bu dizeler bahsedildiği üzere tayyip erdoğan tarafından değil ziya gökalp tarafından bu şiirde kullanılmıştır. Yani dizelerin orjinal hali bu. Yazık iyiki de Ziya GÖKALP hakkın rahmetine kavuşmuş yoksa onada dava açarlardı :) Bu sözlerin orjinali selçuklu hanı alp aslan'a aittir. Esasen müslüman ve türk olan geniş bir toplumu nitelemek için kullanılmıştır. ve oldukça başarılı bir teşbih vardır bu dizelerde. ancak bunun üzerine konuşmak yerine çoğu kişi, burada recep tayyip erdoğan'ın neyi kast ettiğini tartışmaktadır/tartışmıştır. niyet okumanın olsa olsa diktatörlük rejimleriyle ilişkisi olabilir. yanlış bir yaklaşımdır tayyip erdoğan'a yüklenen suçlama. "söz ola kese savaşı söz ola kestire başı" demek istiyorum.

İDDİALARIMIN KAYNAKLARI : EKŞİ SÖZLÜK + STEPHEN KINZER tarafından yazılan HİLAL VE YILDIZ İKİ DÜNYA ARASINDA TÜRKİYE adlı kitap.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki patlamanın yaşandığı Umut Kitapevi'nin sahibi olan Demokratik Toplum Partisi (DTP) milletvekili adayı Seferi Yılmaz, Türkiye kamuoyundaki tartışmalardan dolayı adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Altay Caddesi üzerindeki DTP bürosunda milletvekili adayları Sabahattin Suvağcı, avukat Hamit Geylani ve Etem İke'nin de hazır bulunduğu basın toplantısında adaylıktan çekildiğini açıklayan Seferi Yılmaz, adaylıktan çekilme gerekçelerini anlattı. Yılmaz, "Demokratik seçme ve seçilme hakkımı kullanarak, 22 Temmuz tarihinde yapılacak seçimlere aday olarak katıldım. Umut adaylarının herhangi bir karalama kampanyasına dönüştürülmemesi, Kürt halkının iradesinin parlamentoya çok sağlıklı yansıması ve

parlamentoda herhangi bir gerginliğe neden olmaması için adaylıktan çekildim" dedi.

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

eee birader türkiye burasi iste. bugün züken yarinda züker.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

kokainman bunu yazdı:
    yasin_55 bunu yazdı:
    bi el at aga ülkenin ihtiyacı var sana.
    birader orada bi yorum yapmışım bu tip insanların gebermesinin gönlümden geçtiğini ifade etmişim.

"illa benim mi girmem lazım " derken de ti ye almışım.

hemen ne bu yani insana kurtlar vadisinden fırlamış yaftası yapıştırıyosun ki.

beni tanımıyosun bile ne iş yaparım nası biriyim demem o ki kırıcı oluyosun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sylar
    sylar's avatar
    Erkek
    qaMbLer bunu yazdı:

bunların topunun amk dionuz ya bosuna dionuz

bunların amk sanız bunlar daha cok cogalır daha cok bela olur basımıza

hatayı bunların anasını mikmekle yapmısız biz !

Ben onların anasının amuğuna beton dökeyim de bir daha büle o.ç çıkarmasınlar hojam... 

Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir... MeSeNe hacklemek için hemen tıkla: http://img123.imageshack.us/img123/9100/msnuw1tu0.swf
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my_hackers
    my_hackers's avatar
    Erkek
    iptal007 bunu yazdı:

maqara bunu yazdı:
    ülke karanlığa gidiyor nerdesin be ATAM ....

yanlış düşünüyorsun dostum bu iş atatürk'ü mezardan çağırmakla olmuyor şimdi birileri beni yanlış anlar atatürkü düşmanı felan ilan eder ama öyle değil tabi ki yanlış anlaşılmasın hani derizya tübrelere giden insanlara yobaz,gerici vs diye laflar ederiz çünkü ölen bi insandan medet ummak saçmadır şimdi seninkide buna benziyo biraz atatürk gelse güzel olur ama gelmez o yüzden "atam nerdesin" diyeceğmize hepimizi atatürk gibi olmaya çalışsak çok daha iyi olur lafım sana değil toplumumuzda bu saplatı(son zamanlarda saplantı oldu çünkü) o kadar yaygınlaştıki en ufak şeyde atatürk olsa ne yapardı atam nerdesin demeye başlıoyuruz bu yanlıştır arkadaşlar atatürk vatanımızı kurtarmış bu gün böyle rahat yaşıyorsak bağımsızsak onun sayesindedir fakat her olayda bişeyler yapmak yerine atatürkü çağırmak yada nerdesin atam diye yakınmak bizlere yakışmaz önemli olan atatürkün ilkelerini benimsemek onun gibi düşünebilmek onun yolundan gidebilmektir atatürkü çağırmak değil... her toplumun lideri vardır mesela amerikanın washington'u yada başka ülkelerin bizim gibi onları kurtaran,selamete çıkaran liderleri var ama bu toplumlar hiç bi zaman washington olsa napardı yada bilmemne olsa ne düşünürdü demiyorlar o kişinin düşüncelerini topluma benimsetmeye çalışıyorlar onun gibi düşünmeyi öğretiyorlar insanlarına önemli olan bizimde bunu başarabilimemizdir körü körüne atatürke bağlanmak ne atatürkü sevmek,ne de atatürkçü olmaktır...

evet arkadasım gercekten doğruları söylüyorsun tbr

ve bu ülkeyi bence 10 yıl askeriye yönetlemli ben razıyım hiç yoktan vatan hainlerini temizlerler her önüne gelen istediği gibi hareket edemez :D

FARKIM TARZIM SANALDA YIKILMAZ TAHTIM
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AhmedHan
    AhmedHan's avatar
    Erkek
    Konu başlığının ilk mesajında Ayşe Tükrükçü diye bi kadın ismi geçiyor. Yaw öldüm gülmekten. Böyle isim mi olur? Neyi tükrüklüyo mu kadın ayıptır sorması??!! :)
Toplam Hit: 5199 Toplam Mesaj: 24