folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder 1999 2002 Yılları Arası Pc Oyunu Oynayan Müritler

1999 2002 Yılları Arası Pc Oyunu Oynayan Müritler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

ben de 3 oyun arıyorum konu silinmesin bari eski oyunları soralım. (normalde yasak :/ )

ilk oyun arkadaşınki gibi bizim karakterimiz insan, canavarlarla deve benzeyen şeylerle filan savaşıyoruz, kesiyoruz exp filan kasıyoruz, ev türü yerler vardı, oyun karanlıktı, geceydi yani. pek hatırlayamıyorum, elimizde de kılıç olması lazım. 3 boyutluydu

ikinci oyun şu army men gibi bişeydi oyuncak askerler filan vardı, biz helikopterdeydik ve bi odanın içindeydik. herşey oyuncaktı, yerde bi monopoly türü oyun vardı, bi tane uçak vardı, bi de GO oyunu vardı, başka bi helikopterle oynuyodun :) sonra masa vardı masanın üstünde de oyuncak kutusu gibi bişi vardı yine oradan da oyuncak askerler çıkıyodu. yerden bişetler alabiliyoduk, ctrl ye basınca kanca atıyodu aşağıya. 3 boyutluydu yine

üçüncü oyun 2 boyutluydu, piramit oyunuydu sanırım, kumdan bloklar filan vardı ufak adamımız onları kırarak ilerliyodu, bişeyler yapıp sona ulaşıyoduk da bunu tam hatırlamıyorum kusura bakmayın :/

oyunlar 1999-2002 arası olması lazım bu pc net gibi bilgisayar dergileri vardı o zamanlarda da, onların birinin cd si ile gelmişti. baya arşiv vardı da hepsini çöpe atmışlar, yaş küçükken bilmiyoduk tabi. hatta ilk oyunun cd sinin kaplamasında uzun ve mor oje sürülmüş tırnakları olan bi el vardı sanırsam. yamuluyoda olabilirim. o zamanlar benim 3-6 yaş civarım işte anca bu kadar hatırlayabiliyorum :(

ayrıca bi site bulmuştum bütün oyunları küçük resimleriyle listelemişlerdi, 100 küsür sayfaya bakmıştım da bulamamıştım, eğer o siteyi bilen varsa tekrar bakabilirim :) yıla göre seçiyoduk oyunları listeliyodu, ingilizce siteydi

edit: oha la army men e benzettiğim oyun army men air strike mış :O 1 ve 2 si var ikisini de indiricem, sanırım benin oyunlar da demoydu hadi bakalım, çok iyi oldu bu sevindim acayip derecede. şu ilk oyunu da bulursam gece gündüz oynayabilirim, çok eğlendiğimi hatırlıyorum oynarken. piramitli oyun da zeka oyunuydu ona da kafa patlatabilirim vakit bulursam :)

edit2: strike değil tactics miş, konuyu açıp oyunu bulmama vesile olan arkadaşın ellerinden öpüyorum, ulan menüsünden hatırladım be. vay anasını sayın seyirciler. hocam bi de senin o uzay gemili oyunu oynadım ben heralde ama ismi aklıma gelmiyor biraz eski oyunları gözden geçirip sabahlıyım bulursam ateşlerim :)

hsyN tarafından 29/Eki/13 22:07 tarihinde düzenlenmiştir

test 1 2
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek

senin anlattığın oyunu bende oynadım merdivenleri inince böle iskeletlerle kapışıyosun felan ama adını hatırlamıyorum ufaktık daha 7 8 yaşındayım en fazla..bulan olursa oyunu bir daha oynamak isterim :))

The End
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

aradığın 2 oyunu da biliyorum, yüksek bir ihtimalle ikisiyle de aynı cd aracılığıyla tanışmıştım. çok uzun bir aramadan sonra belki bulabilirim. ama çok düşük bir ihtimal. cd yi atma olasılığım bile var.

exception tarafından 29/Eki/13 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı

hazır konusu açılmışken.

bir oyun daha vardı ben de aynı hesap bi oyun dergisinin verdiği demo cdden oynamıştım. oyunun ismi "populaiton". dünyanın en ilkel çağlarında geçiyor kabileler, beline bez bağlayıp gezen adamlar. age of tarzı bir strateji oyunu. odundan çöpten ev yapmışlar o evlerden asker üretiyosun herkes ilkel insan, muz ağaçları falan.

bırakın indirmeyi oyuna dair bir grafik bile bulamıyorum. googleda saatlerce arattım hiçbirşey yok ona dair. o oyunu bilen ve bulabilen olursa ne olur haber versin bir ara rüyalarıma giriyordu öyle bir oyundu. yıl olarak tam hatırlamıyorum ama 2000lerin başındaydı ya 2000 yada 2001 çıkışlı olması lazım. 

bulduuuuum ! :D

populous imiş ben population diye hatırlıyormuşum bulduuuuum !

http://www.old-games.com/download/6283/populous-the-beginning

buldum ya la :D

Abi her böyle bi oyun muhabbetimde aklıma populous gelirdi, ismini cismini felan unutmuştum ama böyle eskiden şunu arıyorum bunu arıyorum diyince ulan neydi o oyun diyordum yok böyle bir şey :D iyi denkgeldi ya :D 

Hoop.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

www.gog.com danda bakın eski oyunlara bedava da dağıtıyorlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    O yılların efsanesi bence 'Deus Ex' idi. Çok kapsamlı müthiş bir oyundu.

Senin sorduğun Serious Sam' in eski versiyonları olabilir mi?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

pain killer ?

Mevzu derin | Papikolas Planet
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

castlevania, bloodrayne?

Anarsistherif...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek
    Disciples sacred lands bi ara bende çok aramıştım tam sürümünü, bulursan link paylaşta bende indireyim hacı.

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    HeLLB0y bunu yazdı

senin anlattığın oyunu bende oynadım merdivenleri inince böle iskeletlerle kapışıyosun felan ama adını hatırlamıyorum ufaktık daha 7 8 yaşındayım en fazla..bulan olursa oyunu bir daha oynamak isterim :))

lan olabilir valla ha harbi ha olm bak bul valla 100 yıl duacın olurum.

param olsa keşke de bulanın hesabına 20 30 tl geçsem.

rapidhacker550 tarafından 30/Eki/13 00:12 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 5660 Toplam Mesaj: 38