folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 1Tb Samsung Harddisk Bilgisayarı Kasıyor Çözüm Bulamadım

1Tb Samsung Harddisk Bilgisayarı Kasıyor Çözüm Bulamadım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Seagate den başka marka alma hocam harddiskte

Disk ile ilgili sorunların kaynağını en güzel acronis disk monitor ile öğrenirsin.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Disk ile ilgili sorunların kaynağını en güzel acronis disk monitor ile öğrenirsin.

fıyatları da uygun hocam 500 gb 149 TL gayet hoş. 12 taksıt de yapoyo adamlar. kebap.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

qeqwe

sonuç yukarıdaki gibi sanırım problem yok diyor ne anlama gelıyor diğer şeyler ?

şuan dukkanımdaki işletim sistemlerinin oyunların dosyaların içinde bulunduğu tek hdd bu başka hdd almaya gücüm yok

hdd daha yeni hiç kurcalayıp biçimlendirmedim  birşeyini ellemedim

ayorca harici usb den bağladığımdada kasma yapıyor

içine sadece 1 kere  işletim istemi kurdum kasmaya devam edince bende bir kez biçimlendirip farklı çözüm aramaya başladım

kasmamış olsa harici olarak bağlayıp paylaşıma açacama ama paylaşımdada kasıyor

ne yapacam ne edecem biliyorum 500 watlık güç kaynağıda taktım ksaıyor hangi programla incelesem hapsi sağlıklı dedi :(

zalimadam tarafından 21/Nis/13 12:18 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

windows search indexi kapatıp deneyin.

harici bi depolama birimi takıldığında başlıca kasma nedeni bu abimizdir.

belleğin içini dışını gezip dolaşıp aramalar için kaydetmeye başlar.

senin kapasitede de biraz yüksek olduğu için uzun sürer ve sistemi kasar.

onun dışında bilgisayarı kasması için sebep olmaz herhalde.

bad sector desen oda sürücüye ulaşmak istediğinde olucaktır veya ulaşamayacaksındır.

ee yorumlamam bu kadar

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    BarisYigit bunu yazdı

windows search indexi kapatıp deneyin.

harici bi depolama birimi takıldığında başlıca kasma nedeni bu abimizdir.

belleğin içini dışını gezip dolaşıp aramalar için kaydetmeye başlar.

senin kapasitede de biraz yüksek olduğu için uzun sürer ve sistemi kasar.

onun dışında bilgisayarı kasması için sebep olmaz herhalde.

bad sector desen oda sürücüye ulaşmak istediğinde olucaktır veya ulaşamayacaksındır.

ee yorumlamam bu kadar

search ile ilgisi olduğunu sanmıyorum dosya kopyalarkende kasma yapyor

ama içinden başka yere dosya çekerken kasmıyor

içine birşey kopyaladığımda bekliyor bekliyor ibrden kopyalıyor sonra tekar aynı

çoğu zaman 1324132123 gün kaldı diyor :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

haci biosu update et duzelecek.

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam WD desen anladım ama Seagate 'in daha iki nesil hdd önce milletin güvenini sarstığını bilmiyorsun sanırım. FW bozukluklarından dolayı çok kişinin canı yandı verileri uçtu. Milletin hddleri bir anda çöküp verileri uçtu hep. Çok kişinin hdd'i bire bir değişime gitti. O yüzden seagete den uzak duruyorum. Benimde azıma sıçtı.

""""Seagate'DEN Barracuda 7200.11'lerde firmware fiyaskosu""""

Seagate'in Barracuda 7200.11'lerin bazılarında ve bu sabit diski kullanan Seagate FreeAgent ve Maxtor OneTouch ürünlerindeki firmware'lerde ciddi bir sorun olduğu açıklandı.

Seagate'nin yaptığı açıklamaya göre sürücülerdeki veriler sistem yada sabit disk yeni çalışmaya başladığı anda bazen erişilemez hale gelebiliyor. Seagate, kullanıcılarının ürünlerinin etkilenip etkilenmeyeceklerini öğrenmeleri için bu sayfayı ziyaret etmelerini tavsiye ediyor.

Ayrıca doğrudan olarak sorunlu firmware durumundan dolayı erişilemez hale gelen veriler de Seagate tarafından ücretsiz olarak kurtarılmakta. Seagate bu sorundan özellikle 1.5TB, 1TB, 750GB, 640GB, 500GB, 320GB, 160GB depolama alanına sahip Barracuda 7200.11'lerde görülebiliyor.

Güncelleme: Seagate'in şu anki güncellemesi diskleri kullanılmaz hale getiriyor (500GB olan modelleri), şu anda güncelleme yapmamanızı öneririz.

Seagate çıkarttığı firmware'i her ne kadar sorunları düzeltecek diye sunmuş olsa da, 500 GB kapasiteli Barracuda 7200.11'i şu anki firmware ile güncelelyen kullanıcılar, disklerinin kullanılmaz hale geldiğini görecek. Şu anda Seagate açısından tam bir fiyasko yaşanıyor ve 7200.11 serisi diskler kullanıcılar tarafından pek de iyi hatırlanmayacak görünüyor. Seagate de bu sorunlardan ötürü yayınladığı firmware'i sitesinden kaldırmış görünüyor.

Bu firmware hatasından daha evvel de Seagate bir firmware çıkarmıştı ancak indirilen dosya içerisinden çıkan güncelleme yazılımı çalışmadığı için kullanıcılar terfi yapamamıştı. Yani Seagate, üst üste iki ciddi hata yaptı.

Seagate'in forumunda yer alan konuya ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz

Kaynak : PCLabs
    http://www.pclabs.com.tr/2009/01/20/seagateden-barracuda-7200-11-firmware-fiyasko/

DrKill tarafından 21/Nis/13 17:00 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

search ile ilgisi olduğunu sanmıyorum dosya kopyalarkende kasma yapyor

ama içinden başka yere dosya çekerken kasmıyor

içine birşey kopyaladığımda bekliyor bekliyor ibrden kopyalıyor sonra tekar aynı

çoğu zaman 1324132123 gün kaldı diyor :D

hocam sen hariciyi takınca dizin arama hizmeti mi ney onu uyguluyo pc. yani haricinin içinde ne var ne yok aklımda olsun ki sen arayınca hemen şak dye bulayım diye. dizin arama hizmetiydi sanırım smi onu kapat dene. bi de bios update et. arkasından da bad sectorleri teşhis edip kullanıma kapattın mı daha kasmaması lazım. daha da kasıyosa g/ç soketlerde bişey olabülür diye düşnicim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

İşletim sistemin nedir. Bende Ubuntu kurduğumda flash disk takınca bilgisayar yerlerde sürünmey başlıyordu bir yere giremiyordum cpu yu 99 -100 kullanılıyor görünüyordu çıkartınca hızlanıyor cpu kullanımı normal seviyeye iniyordu. İşletim sistemini değiştirince sorun olmadı normal çalışıyor Başka bilgisayarda denedinmi.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

ana kartini bi guncelle haci yani biosu muhtemel duzelecektir.

Biosu güncellemiştim, harici takınca çok kasmaya başlamıştı sonra eski sürüme döndüm düzelmişti

Toplam Hit: 3472 Toplam Mesaj: 27