folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder 2-3 Günlük Kapanma İle İlgili Duyurudur.

2-3 Günlük Kapanma İle İlgili Duyurudur.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Beyler datacenterdaki dumbukler 20 dolarlik windows lisansi odemesi gecikti diye sunucuyu wipe etmis mubarekler.

Bizim backup sunucumuzun da (gunluk 10 gb lik uploadlari bayadir silmemisiz kota dolmasi sebebiyle) orasinda da bir teknik sorun meydana gelince 2 aylik bir kayip yasadik.

Tabi olayin gercek sorumlusu ben degilim butun bunlar bize yapilan bir komplodur. Tahribatin yeni versiyonu yayinlayinca tutunamayacagini anlayan bir takim okyanus otesi buyuk siteler sunucumuzda kayip meydana gelsin diye bize bu tuzagi kurmuslardir.

(o 2 aylik backup olmasa ne bok yicektm bilmiorm 8 ay fln onceydi bi onceki local backup)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı

Nickimi değiştirmiştim birkaç hafta önce. Giriş yapıyorum böyle biri yok diyor. Eski nicke avatara dönmüşüm meğer. Aynı sorunu yaşayanlar eski nicki ile denesin.  Böyle durumlarda twitter'dan falan duyuru yapılsa iyi olur. Facebook kullanmadığım için oradaki duyurulardan varsa da haberim yok.

He ne zaman site güme gitse aynı düşünceyi ben de paylaşıyorum emme sonuç teşkil etmiyor. Face kullanmıyorum ama yine de sayfaya baktım açıklama yoktu, aktif twitter kullandığım için twitter hesabına baktım orada da açıklama yoktu.

Sonra baktım bi kız twitterda siteye üye olabilmek için yardım istemiş. Dedim üye olmak istersen davetiye temin edebilirim. Sağol didi başka biri yardımcı oldu üye oldum filan didi.

Öyle işte... :d

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    renegadealien bunu yazdı
    snnyk bunu yazdı

backup alınmamışmı hocam 2 aydır =))

Sitenin günlük backupları 10.gb seviyesine çıktı, 10 tblik backup suncusu dolmuş :D

Bok olmuş anlayacağın.

İyide tamamı yazı olan bir sitenın backupları nasıl 10 GB tutuyor ben Orayı anlamadım ?

10gb*1024*1024 = 10485760 KB eder

sitede şu 2246444 adet mesaj var

10485760 KB / 2246444 = 4,66 kb eder. Yani ortalama bir mesaj 4.66 KB ise eder. Ancak ortalama bir mesaj muhtemel 4 kb bile etmesede daha bir sürü foreign keyler loglar vs ler derken bu boyut çok normal oluyor hacı abi.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

facebook twitter biri girip 2 kelime birşey yazsaydı keşke.

Holy nete geçecem diye bozdu sandım :D

son 2 aylık veriler gümleyingen mi oldu şimdi. vay amk ya

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Beyler datacenterdaki dumbukler 20 dolarlik windows lisansi odemesi gecikti diye sunucuyu wipe etmis mubarekler.

Bizim backup sunucumuzun da (gunluk 10 gb lik uploadlari bayadir silmemisiz kota dolmasi sebebiyle) orasinda da bir teknik sorun meydana gelince 2 aylik bir kayip yasadik.

Tabi olayin gercek sorumlusu ben degilim butun bunlar bize yapilan bir komplodur. Tahribatin yeni versiyonu yayinlayinca tutunamayacagini anlayan bir takim okyanus otesi buyuk siteler sunucumuzda kayip meydana gelsin diye bize bu tuzagi kurmuslardir.

(o 2 aylik backup olmasa ne bok yicektm bilmiorm 8 ay fln onceydi bi onceki local backup)

kıçı kıytırık bir script ekleyin şu backup sistemine. Back up sunucusu %95 doluysa, en eski backup'ı sil daha sonra backup al diye.

2006 dan beri kod eklemiyonuz la.

Bende ümitleniyordum iki gündür. Holyone yeni TBT yazılımı için server'ı formatladı, veri tabanını aktarıyor felan diye.

SUÇLU SİZSİNİZ LAN!! Çürümüş ilk domatesi ben atıyorum. Huraaaa!!!!!..1!.1.akj230842

DrKill tarafından 18/Nis/15 16:15 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

faceden bi haber verir insan . yada twitter 1 satır yazı yazar.

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Bir umut baktım belki banı açılmıştır karambolde diye ama tustanbakanadam hala aramızda değil :( Bir de multilikle suçlanan iki tane gariban Mart üyesi vardı. Onlar da uçmuş :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Holy en son amerikada (ciplak buyuk dusunur) ile foto paylasmisti,tahribati birakip onunla yola devam etti sanmistim:)

Gecmis olsun..

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

-Tbtnin twitter sosyal hesap sorumlusu olarak adaylığımı açıklıyorum.

-Kabül edenler?

-Edilmemiştir.

-Ben de öyle düşünmüştüm zaten. 

Toplam Hit: 19402 Toplam Mesaj: 133