folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2 Adet Pc Toplanacak. (Öneri)

2 Adet Pc Toplanacak. (Öneri)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

bir yakınımızın çocuklarına iki ayrı pc toplanacak, ikisi de oyun oynuyor. [Pubg, call of dutty vs..]

Kendileri bir liste yapmış ancak bu liste bana baya kabarık geldi. F/p oranı en iyi şekilde önerilerde bulunacak olsanız, neler önerirdiniz?

https://prnt.sc/o4kffg

https://prnt.sc/o4kfr2

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

kasalar ateş ediyor :D    

ekran kartı + işlemci   6bin tl sadece

KotomineKirei tarafından 21/Haz/19 00:07 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

kasalar ateş ediyor :D    

ekran kartı + işlemci   6bin tl sadece

İşte hocam, oyun için gerek var mı bu kadar masrafa, önerin var mıdır? Daha uyguna toplamalarına yardımcı olursam iyi olacak.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

FPS beklentisine göre değişir iş. Ekran kartına bakınca zaten amanin bovvv diyor insan aşsjkldfaşklsdj Bahsettiğin oyunları 1050TI lı bir sistem ile de açabilirsiniz. Oyun işi zevk işi gönül ister ki allah diyen bilgisayar toplayak ama işte abdülhamit ile ugraşan dıj güçler reis ile de ugrasıyor ... Vel hasıl sistem bence uçuk. Ha deyince güzel paraları sisteme verebilecek büçe varsa evet sistem güzel fakat ben olsam  daha makul toplardım. 1050-den 1080TI a kadar düşünüy fiyatı makul olanı alın derim ekran kartı için.  Ram için 16 yeterli gelecektir hepsine. 32 ne aq server mi kuruyorsunuz  :S  Oyunları ssd kurmayacağınız için sistemi makul tutması adına 120GB yeterli olur. İşlemci için de R7 1. nesil başlangı. seviye yeterli olur 1080 alacaksanız 1050 için r5 x serisi olabilir. 

Edit: Hep oyunu açam hem twitch yayını yapam diyen biri toplamıştır bu ss deki sistemi :D 

Edit2: Twitch yayını yapak oluım bağışlarla sistem parasını çıkarrız of of of asdfhjalşsdhjkflaks Hayaller hayaller :D 

Edit3: Geçenlerde bir ark. 20K ya yakın sistem topladı twitch kasıyor. OLMAYACAK... 

dcpromo tarafından 21/Haz/19 00:20 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

FPS beklentisine göre değişir iş. Ekran kartına bakınca zaten amanin bovvv diyor insan aşsjkldfaşklsdj Bahsettiğin oyunları 1050TI lı bir sistem ile de açabilirsiniz. Oyun işi zevk işi gönül ister ki allah diyen bilgisayar toplayak ama işte abdülhamit ile ugraşan dıj güçler reis ile de ugrasıyor ... Vel hasıl sistem bence uçuk. Ha deyince güzel paraları sisteme verebilecek büçe varsa evet sistem güzel fakat ben olsam  daha makul toplardım. 1050-den 1080TI a kadar düşünüy fiyatı makul olanı alın derim ekran kartı için.  Ram için 16 yeterli gelecektir hepsine. 32 ne aq server mi kuruyorsunuz  :S  Oyunları ssd kurmayacağınız için sistemi makul tutması adına 120GB yeterli olur. İşlemci için de R7 1. nesil başlangı. seviye yeterli olur 1080 alacaksanız 1050 için r5 x serisi olabilir. 

Edit: Hep oyunu açam hem twitch yayını yapam diyen biri toplamıştır bu ss deki sistemi :D 

Hocam sağ ol önerilerin için dikkate alacağım. Oyun delisi iki kardeşimiz ikisi de :D. Hangi oyunları oynuyorsun diye sorduğumda söze direkt fps değerleri yüksek kalitede olan oyunlar diye girdi.. :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Hocam sağ ol önerilerin için dikkate alacağım. Oyun delisi iki kardeşimiz ikisi de :D. Hangi oyunları oynuyorsun diye sorduğumda söze direkt fps değerleri yüksek kalitede olan oyunlar diye girdi.. :D

Ha bu arada monitör seçimine de baktım da o monitörlerden 2 adet alıp o sisteme dahil etmezlerse o sisteme de ayıp ederler onu da demiş olayım :D 

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=54crg9OV8UQ

2 3 birşeyi yükseltip bunu alsınlar hocam çok abartmamak gerek bu krizde yazık günah

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Beklentileri o kadar yüksek ki, benim yapacağım listeye küfür etmeseler bari :D. İşin garibi, benim ileteceğim listeyi alacak babaları. Bu nedenle de eksik veya yanlış bir yönlendirme yapmak istemem. Yorumlar için teşekkür ederim bu arada.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Hocam yaşları ve bütçe kaç?

Şafak 1152!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

banada öneri lazım üstadlar ya monitörü klavyesi mousu içinde maksimum 5 k olabilecek ama düşük te olur tabiki.  fiyatı illa 5 k olmasına gerek yok :D pubg lol, diablo 3 gta 5 call of duty falan oynuyorum.

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

paraları varsa alsın hacı :D çocuklar ne bulursa koymuş mq

işlemcileri 2600 yap ekran kartlarını rtx 580 veya gtx 1060 yap. 

anakartlar b450 lerden al, ram 16gb yeter 3000mhz

kasa 300 tl yi geçirme pavyon gibi kasa mı olur mq.

HDD 1tb ssd 250-480gb arası koy içine. (mq birde firecuda 2tb istemiş ne koyacaksa içine)

1080p ips bir ekran yeter. Online yardırıyorlar ise gtx 1070 ve 120hz ekran olur en fazla. 

çocuğa bu kadarı fazla bile.

Kusura bakma dostum ama ebeveynin yapması gereken birşey bu çocuğa bilgisayar mı toplatılır. Ne bulursa koyar böyle. 

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 3564 Toplam Mesaj: 33
toplama bilgisayar