2 Bilgisayar Arasında Ağ Kurmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

öncelikle günaydın arkadaşlar,

evimde 1 tane laptop 1 tane masaüstü pc var. masaüstü ile laptop arasında ağ kurmak istiyorum. (masaüstü ethernet, laptop wireless)

bu ağı oyun oynamak için felan değil, dosya paylaşımı yapabilemk için kurmak istiyorum.

nasıl yapıldığı hakkında bilgisi veya düşüncesi olan varsa ve aydınlatırsa çok makbule geçer.

edit: internete de girmek istiyorum aynı zamanda.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam internet kullanmak istemiyorsan tek bir ethernet kablosu ile 2 bilgisayarı birbirine bağlasan yeterli olacaktır.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

RaNGeR bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam internet kullanmak istemiyorsan tek bir ethernet kablosu ile 2 bilgisayarı birbirine bağlasan yeterli olacaktır.

fakat modemde kullandığın düz kablo değil, kros kablo olmalı.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

işletım sısıtemelrı ney ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

işletim sistemim windows 7 her ikiside. bu arada internete de giricem hocalar.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

modemde fazla port yok mu?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

hocam modemde fazla port var. ben o şekilde yapabiliyroum zaten fakat benim yapmaya çalıştığım olay bi tanesi ethernet kullanırken diğeri wireless kulanan 2 pc arasında hem internet hemde ağ dosyalarının paylaşımı sağlanması.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Onun için modemin kablosuz olması gerekir kanıumca... Ya da kablozuz usb adaptörünü PCye takıp LT ile bağlantı kurabilirsin belki

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

ağ ayarlarını yapman lazım.  bunarın ıp adreskeriyle bağlantı sağlarsın.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:

Onun için modemin kablosuz olması gerekir kanıumca... Ya da kablozuz usb adaptörünü PCye takıp LT ile bağlantı kurabilirsin belki

hocam modemim kablosuz zaten.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

x-files bunu yazdı:

ağ ayarlarını yapman lazım.  bunarın ıp adreskeriyle bağlantı sağlarsın.

ag ayarlarini nasil yapicagimi da belirtirmisin hocam

Toplam Hit: 1755 Toplam Mesaj: 14