folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2 Notebook Arasında Kaldım

2 Notebook Arasında Kaldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacılar aynı fiyatda 2 Dell notebook arasında kaldım.

Dell Inspiron

I5 5200u işlemci,8 gb ram,4 gb ati ekran kartı.Parlak ekran.

Dell Vostro

I7 6200u işlemci,4 gb ram,2 gb ati ekran kartı.Mat ekran.

Vostroyu alıp 4 gb daha ram taksam daha iyi mi olur diye düşünüyorum.Ayrıca parlak ekran göz sağlığı için iyi değil diyorlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Hocam, u işlemciler için performans sorunu yaşanır diye duydum. Yanlışım varsa yamultun.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Hocam, u işlemciler için performans sorunu yaşanır diye duydum. Yanlışım varsa yamultun.

onu geçen bi mürid yazdı konuda ama internette onunla alakalı bişey bulamadım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

Hocam bildogim kadariyla u serisi islemciler cift cekirdek + 2 sanal cekirdek. H hQ serileri ise fiziksel 4 cekirdek ustune 4 sanal cekirdek. Eger cad cam analiz oyun vs gibi yuksek performans gerektiren ve coklu cekirdek destegi olan uygulamalar onceliginse tercihini degistirmen yararina olur. Ama kullanacagin uygulamalar icin bu islemcide yeterliyse yada coklucekirdek destegi yoksa hafiflik sarj vs gibi ustunlukler saglayacaktir.

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

Hocam bildogim kadariyla u serisi islemciler cift cekirdek + 2 sanal cekirdek. H hQ serileri ise fiziksel 4 cekirdek ustune 4 sanal cekirdek. Eger cad cam analiz oyun vs gibi yuksek performans gerektiren ve coklu cekirdek destegi olan uygulamalar onceliginse tercihini degistirmen yararina olur. Ama kullanacagin uygulamalar icin bu islemcide yeterliyse yada coklucekirdek destegi yoksa hafiflik sarj vs gibi ustunlukler saglayacaktir.

2 fiziksel 4 sanal çekirdekmiş hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

u işaretli işlemciler HT destekli 2 fiziksel çekirdekli. h ibareli olanlar HT'li ve 4 fiziksel çekirdekli. Ayrıca h'ler daha fazla tampon belleğe sahip. Aralarındaki fark ise u'ların 15 W, h'lerin 45 W tdp değerlerine sahip olması. Yani H işlemciler daha fazla güç harcarlar. i7-6700HQ ile 6650U arasında neredeyse iki kat performans farkı var çok çekirdek kullanan sentetik hız testlerinde. http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-6700HQ-vs-Intel-Core-i7-6650U Fakat bu fark pil ömrü olarak geri dönüyor gibi düşünün.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam U tipi işlemciler Ultrabook'lar için geliştirilmiş, az enerji harcayan işlemci versiyonlarıdır. Az enerji isteye bir işlemci ile tahmin edebileceğiniz üzere çok bir performans beklemeyin.Oyun, Photoshop tarzında programlar ile uğraşacaksanız seçmenizi tavsiye etmem. Performans istiyorsanız H versiyonlarına bakın. O kadar yükseğe ihtiyacım yok derseniz konfigürasyona ve kullanacağınızın programların ihtiyacına göre M versiyonları da işinizi görebilir.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam U tipi işlemciler Ultrabook'lar için geliştirilmiş, az enerji harcayan işlemci versiyonlarıdır. Az enerji isteye bir işlemci ile tahmin edebileceğiniz üzere çok bir performans beklemeyin.Oyun, Photoshop tarzında programlar ile uğraşacaksanız seçmenizi tavsiye etmem. Performans istiyorsanız H versiyonlarına bakın. O kadar yükseğe ihtiyacım yok derseniz konfigürasyona ve kullanacağınızın programların ihtiyacına göre M versiyonları da işinizi görebilir.

Oyun oynamıcam hocam.

Genellikle android studio,vs bazen photoshop bazen after effects.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Dell den uzak dur derim. Isyerine 6 tane alindi biseye yaramaz.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

senden başkada kötü diyen olmadı hocam )

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı

senden başkada kötü diyen olmadı hocam )

Daha önce iki kez dell kullandım en büyük pişmanlığımdır. Ama bu bahsettiğim 2009 2012 aralarındaydı. Şu anda nasıldır bilemem. İş istasyonlarına laf yok tabiki

www.kriptopedi.com
Toplam Hit: 1670 Toplam Mesaj: 14
dell