folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2 Sene Bekleyelim 5G‘Ye Geçelim

2 Sene Bekleyelim 5G‘Ye Geçelim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

gençler netten de bakınıyorum bi bilgiye ulaşamadım. vodafone saat 10dan beri arama yapmıyor. işin ilginç yanı arama yapmaya çalışınca hattınız bu aramayı yapamaz falan diyor. akabinde mesaj geliyor arama yapmak için sms dk paketi alın falan diye.

müşteri hizmetlerini bile arayamıyorum skerim böyle işi. bildiğin yıl 2015 iletişim gitti. başka bi arkadaştan(avea) aradım m.hizmetlerini teknik bi aksaklık var cart curt tüm türkiye genelinde arama yapılamıyor dedi bastım kahkahayı tr geneli elektrik bir bu da iki. noluyo amk.

4gye geçme durumu falan mı var vodafoneun da böle bi duurm oldu?

13:30a kadar arama yapılamıcakmış dedi sevgili saygılı müşteri hizmetleri asistanı bilmem ne beyy

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

gençler netten de bakınıyorum bi bilgiye ulaşamadım. vodafone saat 10dan beri arama yapmıyor. işin ilginç yanı arama yapmaya çalışınca hattınız bu aramayı yapamaz falan diyor. akabinde mesaj geliyor arama yapmak için sms dk paketi alın falan diye.

müşteri hizmetlerini bile arayamıyorum skerim böyle işi. bildiğin yıl 2015 iletişim gitti. başka bi arkadaştan(avea) aradım m.hizmetlerini teknik bi aksaklık var cart curt tüm türkiye genelinde arama yapılamıyor dedi bastım kahkahayı tr geneli elektrik bir bu da iki. noluyo amk.

4gye geçme durumu falan mı var vodafoneun da böle bi duurm oldu?

13:30a kadar arama yapılamıcakmış dedi sevgili saygılı müşteri hizmetleri asistanı bilmem ne beyy

İstanbul / Bakırköy Vodafone pert. Büyük ihtimalle Erdoğan'ın 4G boykotuna karşılık vermek için böyle bir şey yapıyorlar. Yoksa tüm ülkede iletişimin çökmesi imkansız. En son 2009'da Mecidiyeköy'de su baskını olup Vodafone'nun bilgi işlem merkezi su basmıştı. Ondada uzun süre tüm Türkiye'de iletişim kesilmişti : http://www.youtube.com/watch?v=oXMr_1RQNRE

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İstanbul / Bakırköy Vodafone pert. Büyük ihtimalle Erdoğan'ın 4G boykotuna karşılık vermek için böyle bir şey yapıyorlar. Yoksa tüm ülkede iletişimin çökmesi imkansız. En son 2009'da Mecidiyeköy'de su baskını olup Vodafone'nun bilgi işlem merkezi su basmıştı. Ondada uzun süre tüm Türkiye'de iletişim kesilmişti

sokayım bu nedir ya. yıl 2015 amk. 13:30da çözümlenmiş olur diyodu biri. saat 2 oldu gene aradım süre vremiyoruz yarına kadar çözülmüş olur diyo. 

zaten aveada at gibi problem yaşadığım içn geçmiştim vodafonea.

türkselden iyi bi paket söleyin sikerim pahalı mahalı en azından hakkını vererek kullanırız amk.

bu nasıl iş.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

bu student ne salak adam ya :D

neden 5g diye maddeler sıralanmış, adam götüyle güler lan onlara :D

bi kere 5g yi biz üretmeyecez biz araştırmayacaz.korelisi amerikalısı yapacak.yani her türlü biz üretici değil kullanıcı olacaz.bu ülkede hangi teknoloji aleti üretildide biz üretici olduk ?

4g-5g alt yapıları benzer şekilde gelişecek...yani her türlü ithalat olacak.

ha bide :D şu var 4g yi ithal edecez ama 5g yi kendimiz mi üretecez ahsdahsd sad :D komik ya 5g ürünlerini yapacak kadar götümüz varsa 4g yi neden üretmiyoruz ??

daha yazardımda sen koyunsun anlamazsın

önce adam ol , adam gibi mesaj yazmayı öğren ,

öncelikle ben bi alıntı yaptım , seçim zamanı özellikle yorum yapmamaya gayret ediyorum ,

benim alıntıladığım mesajı dikkatle okursan ( ve gülmeye çalıştığın tarafı değil de beynini kullanırsan )  5G yi  Türkiyenin kendi üretmesinden bahsedildiğini anlardın ,

KULLANICI DEĞİL, ÜRETİCİ OLACAK 

Türkiye, şu an 4G teknolojisiyle tanışırsa, altyapı destekleri yurtdışından sağlanacak. Fakat 4G için geliştirilen ULAK Projesi'nde olduğu gibi yerli firmalar tecrübelerini 5G için geliştirebilirse, bu durum Türkiye'ye sınıf atlatacak. Erdoğan'ın da bu işin milli projelerle hayata geçirilmesini istediği, bu yüzden 4G yerine 5G'ye vurgu yaptığı belirtiliyor. Böylece, Türkiye kendi ürettiği teknolojiyle üretici olarak 5G sektörüyle tanışmış olacak. 

Mesele  Tayyip Erdoğan olunca , ne söylerse karşı çıkmak gerekir diye düşünen kişilerle bu konuyu tartışacak değilim.Tayyip Erdoğan'ın her söylediği doğru değildir ve her söylediği de yanlış değildir.Bunu  kafanız aldığında  ,her söylediğine direk karşı çıkmadığınızda  oturup daha medeni bi şekilde tartışırız.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@student

Gelipte burada yandaş Sabah gazetesinin haberlerin paylaşıp durma. 5G'yi biz zor üretiriz. Dünya'da sadece Samsung ve Huawei ilgileniyor 5G ile ve 2020'den önce gelmesi imkansız.

Türkiye'nin 3G'yi pas geçip aslında direk 4G'ye geçmesi gerekiyordu. 2009'da biz 3G'ye geçerken Almanya 4G'ye geçiyordu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

@student

Gelipte burada yandaş Sabah gazetesinin haberlerin paylaşıp durma. 5G'yi biz zor üretiriz. Dünya'da sadece Samsung ve Huawei ilgileniyor 5G ile ve 2020'den önce gelmesi imkansız.

Türkiye'nin 3G'yi pas geçip aslında direk 4G'ye geçmesi gerekiyordu. 2009'da biz 3G'ye geçerken Almanya 4G'ye geçiyordu.

önce yazıyı okursun , yanlış sa yanlışlarını eleştirirsin , Yok ben önce hangi gazete ona bakarım diyorsan ,istersen başka gazetelerden de ,yazarlardan da alıntı yapayım , veya sen sipariş ver  hangi yazarları istiyorsan bundan sonra sadece onlardan alıntı yapayım.

5G yi tabi ki zor üretiriz , kimse kolay demiyor zaten.Bak sen bile 3G yi pas geçip 4G yi geçmemiz gerekiyordu diyorsun , o treni kaçırdık , ama 5G için çalışırsak   ve başarırsak  5g için üretici firma oluruz.Zararın neresinden dönsek kardır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Peki şuan ki 3G'nin bu kadar aboneyi kaldırabileceğini düşünebiliyor musun ? 3G'de verilen maksimum bant genişliğini sağladı operatörler fakat artık kaldıramıyor baz istasyonları bu kadar aboneyi. 

Bak Turkcell Kuzey Kıbrıs 4G hızı :

https://youtu.be/dkvYjZ_Do24?t=3m21s

5G'ye daha 5 sene var. Kaldı ki 2020'de çıktığı gibi bile zor geçeriz biz. 2025'i bulur Türkiye'nin geçmesi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

@student

önce yazıyı okursun , yanlış sa yanlışlarını eleştirirsin , Yok ben önce hangi gazete ona bakarım diyorsan ,istersen başka gazetelerden de ,yazarlardan da alıntı yapayım , veya sen sipariş ver  hangi yazarları istiyorsan bundan sonra sadece onlardan alıntı yapayım.

5G yi tabi ki zor üretiriz , kimse kolay demiyor zaten.Bak sen bile 3G yi pas geçip 4G yi geçmemiz gerekiyordu diyorsun , o treni kaçırdık , ama 5G için çalışırsak   ve başarırsak  5g için üretici firma oluruz.Zararın neresinden dönsek kardır.

Senin önce cep telefonu üretebilmen gerekiyor, bunu yurt dışından parçaları tedarik edip Türkiyede montajını yaparak değil gerçekten ürtmen ve dışarıya satman gerekiyor. Dünyada ciddi bir pazar payına sahip olman bir çok lisansı elinde bulundurman gerekiyor ki 5G için standartları belirleyebil. 

Başkası standartları belirlediği müddetçe sen ancak sonradan üretim yapabilirsin.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sandman bunu yazdı
    student bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

@student

Senin önce cep telefonu üretebilmen gerekiyor, bunu yurt dışından parçaları tedarik edip Türkiyede montajını yaparak değil gerçekten ürtmen ve dışarıya satman gerekiyor. Dünyada ciddi bir pazar payına sahip olman bir çok lisansı elinde bulundurman gerekiyor ki 5G için standartları belirleyebil. 

Başkası standartları belirlediği müddetçe sen ancak sonradan üretim yapabilirsin.

hocam o zaman hiç başlamayalım mı ? Cep telefonu üretimine de başlayalım , 5G yede .Aradaki mesafeyi kapatmamız için çok çalışmamız lazım.O belli.Devlet  LAK diye bi proje başlatmış sa bunu çok iyi yönlendirip , teknolojiyi bi şekilde yakalamamız lazım.Ama bi adım geriden takip edip , teknoloji çöplüğü olmaktansa  çok daha fazla çalışıp dışardan almak yerine kendimizin ürettiği bi teknolojiyi hayata geçirebilirsek hem dövizimiz içeride kalır , hem veri güvenliği sağlanır hem de halkımızın kendine olan güveni sağlanır.

Belki çok zor, ama  hayal deyip hiç başlamazsak elimize hiç bi,r şey geçmez , sadece kendi kendimise ( veya yönetcilerimize sövmekle ) günümüzü geçiririz.Biz de adam olmaz dersek , adm olma yolunda adım atmazsak , durduğumuz yerde de  adam olamayız.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı
    sandman bunu yazdı
    student bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

@student

hocam o zaman hiç başlamayalım mı ? Cep telefonu üretimine de başlayalım , 5G yede .Aradaki mesafeyi kapatmamız için çok çalışmamız lazım.O belli.Devlet  LAK diye bi proje başlatmış sa bunu çok iyi yönlendirip , teknolojiyi bi şekilde yakalamamız lazım.Ama bi adım geriden takip edip , teknoloji çöplüğü olmaktansa  çok daha fazla çalışıp dışardan almak yerine kendimizin ürettiği bi teknolojiyi hayata geçirebilirsek hem dövizimiz içeride kalır , hem veri güvenliği sağlanır hem de halkımızın kendine olan güveni sağlanır.

Belki çok zor, ama  hayal deyip hiç başlamazsak elimize hiç bi,r şey geçmez , sadece kendi kendimise ( veya yönetcilerimize sövmekle ) günümüzü geçiririz.Biz de adam olmaz dersek , adm olma yolunda adım atmazsak , durduğumuz yerde de  adam olamayız.

Cep telefonu üretelim, dünya standartlarında bunu yapalım(vestek gibi değil gerçekten) dersen ilk destekleyecek adamlardanım ama tutup 4G'i atlayalım 5G'den gidelim dersen o zaman altını doldurabilmen lazım bu tür işler bir anlık gazla olmuyor maalesef. Daha ortada standartı, lisansları, aletleri olmayan bir protokole geçelim onu araştıralım dersen karşında ki mühendiste sana mal gibi bakar.

Hayır her haltı geçtim bu iş HD standartına benzerse ne olacak adamların HD televizyonlarında yayın standartlarını belirleyebilmesi için kaç yıl çıktı araya bir gazla HDready tv alan bir sürü kişi yayınları adam akıllı izleyemedi,5G 2020 diyorlardı ya 2025 olursa veya ipv6 gibi ttnet hazırız demesine rağmen hala bir çok yeri hazırlayamadı, bu sistemler kaç yıl 3G'i kaldıracak? Biraz vizyoner olup 6G standartını belirleyen güçlerden olacağız dese daha gerçekci olur.

Elin gavuru daha standarta karar verecek, gerekli argeyi yapacak sonra dünyaya yayınlayacak sen o esnada o adam işini çoktan bitirmişken yakalayamazsın, teknolojide strateji anlık trendlerle veya gazlarla konulmaz konulmamalıdır bu ülkenin ne kadar parası böyle hevesler uğruna çarçur oldu

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
Toplam Hit: 11374 Toplam Mesaj: 113