folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 2 Sene Tecil Hakkı (Kabus)

2 Sene Tecil Hakkı (Kabus)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Merhaba müridler.

Hersey 2 saat önce başladı. pazartesi işe başlıcam 4 senelik üni bitti 2 sene tecil yapim dedim. Demez olaydım ...

bundan 1 hafta önce ilçede askerlik bürosuna gittim.Tecil için 4 senelik üni bitirdiğimi belirtim.

Benden lise diploması fotokopisi istediler :( (ne alaka üni bitirdik). Üniversiteyi aradım gel al dediler .fotokopisni yollayın dedim yok dediler.

Bende il deki askerlik şubesini aradım.Lise diplomasına gerek yok gel yapalım dediler.

Bu gün gittim.formları vs doldurdum. Formda göz derecemi sordu. bende 6.25 6.75 miyop 3.25 3.50  astigmat diye belirtim. Belirtmez olaydım ....

Not: Gözlük takanlar göz numarası yazarken bir daha düşünsünler.

İmza için yarbayın yanına gittim

Sen dedi nie buraya geldin nie gitmedin ilçeye. Dedim benden lise diploması istediler ilçede üniversiteden alamadım. Burayı aradım lise diplomasına gerek yok yardımcı oluruz dediler dedim

Sen zaten problemlisin  (göz derecem yüksek olması) nie buraya geliyosun bagırıyo cagırıyo ... (Gelde askerlik yapmaya istekli ol ...)

Sonra demezmiki askeri hastaneye gidiceksin ... vay amk dedim pazartesi işe ilk baslıcam. yolladı saglık ocana doktora yalvardım ben her yeri goruyorum. askerlik yapmakta istiyorum ama yeni ise girdim evlenicem zamanım yok dedim dinlemedi sevk etti.

Şimdi mal gibi merzifona gidicem

NOT: Ben askerlikten muaf olurmuyum barı onu bilim ...

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

askerlik şubede başlıyor hocam zaten orada geçirilen zamanın askerlikten düşürülmesi lazım zaten

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

askerlik böyle bişey işte.

(bende zamanında 2 gün sabah 5 akşam 5 maltepe askerlik şubesinde sıra bekledim arkadaşla 3. gün öğlene doğru saat 11 o.çocuğunun biri içerden çıkıp pendik yerli kütüklülerin beklemesine gerek yok arkadaşlar onlar direk giriyor dedi 3gün sonra .)

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Şubedekilerdeki gereksiz gerginliği hiç anlayamıyorum. Tüm belgelerim hazır halde gittim yine de bir ton laf işittim. Özellikle orada kağıt işi yapan memur kadınlardaki gereksiz asabiyet beni çok fazla gerdi. Yahu komutandan imza alırken adamla yüz yüze ayak üstü gayet güzel muhabbet ettik. Memur kadına tek bir soru sordum küfretmediği kaldı. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cemnet bunu yazdı

askerlik şubede başlıyor hocam zaten orada geçirilen zamanın askerlikten düşürülmesi lazım zaten

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek

profesyonel ordu şart !

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Yüksek ihtimal ile muafsın hocam. Bizim bir arkadaş 8 derece miyop ile çürük sayıldı. Sınır kaç bilmiyorum ama

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

yarbayın odasından cıkarken  cocugu kısmı agzımdan sesli cıktı :D

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim de muayene/tecil işlemleri sıkıntılı geçti kaç kere gittim.. ilk tecilimde bana lise diplomamın sahte olduğu bile söylendi onun için tekrar okula gittim ordan tekrar şubeye bi de yine bir sürü beklettiler v.s.. .. hani diyorlar ya, askeriye ye girerken beynini dışarda bırakacaksın o misal.. oradaki adamlarda gram zeka belirtisi göremedim.. bu tipler yüzünden insanlar askerlikten soğuyor.. Ben o olaylardan sonra askere gitmemeye karar vermiştim, yani bugün askere gitmiyorsam o zamanki muameleler yüzünden.. isterlerse vatandaşlıktan çıkartsınlar, vatan haini damgası yapıştırsınlar bir gram umrumda değil !! 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

hacı kısmet olursa bende önümüzdeki günlerde şubeye gidicem şuanda kaçak görünüyorum gözlerimde bozukluk var fakat bir sıkıntı olur diyede özel hastaneden rapor felanda almıyorum göz bozuklugum için senin dedigine gelirsem sanırım rapor almadan gidersem daha iyi olur anladıgım

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

büyük ihtimal çürük hocam. illa gidecem diye tutturursanda tahminim basit geçer askerliğin.

askere giden abilere kardeşleresorayım bende burdan. askere giderken ne götürüyorlar yanında. 

genel terimler kullanmayalım ama. kişisel eşya derken mesela ne denmek isteniyor.

Toplam Hit: 2837 Toplam Mesaj: 28