folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2 Terebayt Lık Diskim Çöktü

2 Terebayt Lık Diskim Çöktü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Başlıkta da yazdığım gibi.. Gerçi biliyordum çökeceğini bu gün yarın derken yedekleyemedim..

SEGATE 2 TB 64 mb ram.. sorunlu bir modeldi.. Kafasına göre ofline oluyordu ama zararı yoktu pek.. Biraz kasanın powerina da suç buluyordum fakat..Dün tamamane gitti..

Eski kasaya bağladım biraz çeksik mekkdiskle 4 partişından 3 ü gelir gibi oldu .. biraz data kurtardım fakat.. sonra tamamen  gitti..

Bazen biosta görünüyor.. windows ham görüyor ama..

Bordunu söktüm asıl diseke veri aktaran bacakların temas ettiği yerde  çizgilerde biraz ısı izi var ..

linuxta falan kurtarma yolu olur mu..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Linux'da bir dene kardeşim. Denemekten zarar gelmez.

Siper et klavyeni, Dursun bu hayasızca akın...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

kendi tecrübelerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki, seagate almayın, aldırmayın

laptop seagate hdd ile geldi (750 gb 7200 rpm) 5-6 ayda durduk yere cortladı

2 TB harici seagate aldım 5-6. senesinde cortladı

en azından harici bozulmadan önce birkaç ay bipleyip durdu da bozulacağı belli oldu

teknoloji şans işidir de, yine de başka markalara yönelin tavsiyem

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Get Data Back for NTFS

3. seviye tara abi.

The Beginning and The End.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

en kötü hardiskin kontrolcüsünü aynı model sıfır bi kontrolcü ile değiştirirsin gene kurtarırsın, yeterki kafaya zarar gelmesin,

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

western digital haricindekilere bakma hocam. seagate kadar kısa sürede bozulan bir disk yok. raid olmasa mahvolurduk o diskler yüzünden.

veri kurtarma için de pm atıyorum hocam.

imza.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Benim gözlemlediğim kadarıyla seagete yaklaşık 3 yıl boyunca bozuk firmwire, kronik sorunlu hdd sürdü piyasaya.

Aslında eskiden sağlam ürünleri vardı ama gel gör ki o bozuk seriler gözümde bitirdi. Bir tane 2.5 inch 1tb var elimde umarım bozulmaz benimkide. Arada bir s.m.a.r.t. verilerini kontrol ediyorum çoğu hdd'imin. Ama bu garanti bir önlem değil tabiki.

Geçmiş olsun.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    DrKill bunu yazdı

Benim gözlemlediğim kadarıyla seagete yaklaşık 3 yıl boyunca bozuk firmwire, kronik sorunlu hdd sürdü piyasaya.

Aslında eskiden sağlam ürünleri vardı ama gel gör ki o bozuk seriler gözümde bitirdi. Bir tane 2.5 inch 1tb var elimde umarım bozulmaz benimkide. Arada bir s.m.a.r.t. verilerini kontrol ediyorum çoğu hdd'imin. Ama bu garanti bir önlem değil tabiki.

Geçmiş olsun.

Eski seagate 3.5 inch 80 gb hdd im var hala çatır çatır kullanırım :/ p4 pc ile sen düşün :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Harici 2 tane harddiskim var. 

İkisi de Seagate'in adaptörlü olanlarından. Cayır cayır çalışıyorlar. Hiç veri kaybı da yaşamadım.

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

2 adet 2 tb'lik seagate, 1 tane de 1 tb lik seagate'im var 1 yılı geçti hayvan gibi kullanıyorum tık yok.

enjoy i'm vaccinated
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Valla benim ilk cortlayan seagetim.. 10 senelik 300gb halen taş gibi çalışlıyor..

Bordu fırınlasam çalışırmı acep?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 1745 Toplam Mesaj: 13
veri kurtarma seagte disk çökmesi