folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 2 Yıl Okuyorum. Bitirmeden 4 Yıllığa Geçiş Yapabilirmiyim ?

2 Yıl Okuyorum. Bitirmeden 4 Yıllığa Geçiş Yapabilirmiyim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destanition
    destanition's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar. 2 yıl okuyorum. 2. sınıfı bitirdim ama alttan sorumlu olduğum dersler de var. anlaşılan okul bu sene de bitmeyecek. ama muhasebe bölümü okuyanlar için bitirmeden işletme bölümüne direk kayıt yapılabileceğini duymuştum. bilgisi olan arkadaşlar beni bu konuda bilgilendirebilirmi

bir de yüksekokul terk olanlar için bu durumun aynısı da geçerlimidir ? teşekkürler.

gülme gidenin arkasından. gün gelir, elveda bile diyemezsin giderken... | Hayat fani, Ölüm ani....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

hocam önlisans öğrencileri lisans programlarına geçmek için DGS denen sınava girmek zorunda. Ve bu sınava girebilmek ve kazanırsan da gidebilmek için okuldan mezuniyetine dair belge alman gerekiyor. Yani mezun olamadan hiç bir yere gidemezsin :) ayrıca o muhasebeden işletmeye geçme muhabbetide şöyle; lisans programları arasında bir yıl intibak okursun yani hazırlıkbirde birinci sınıftaysan geçebilirsin. şu anda koç üniversitesinin sabancı üniversitesinin uyguladığı taktik. kısaca baktın yemiyor başka bölüme geçiyorsun. ama intibak ve birinci sınıflarda. 2 ve üzeri sınıflarda geçemiyorsun diye biliyorum(tam emin olmamakla)

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

2 yıllıkdan mezun olmadan 4 yıllıga gecemessın kardesım bıttıkden sonrada dırek gecıs yok dıye bılıyorum Dgs sınavına gırmek zorundasın..

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

mantıken düşün yeni kayıt yaptıracağın okula neyle kayıt yaptıracan :=) diploma yok elinde mezuniyet belgen yok

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

önce mezun olacan

sonra

dgs istersen sınava girip kazanırsan gidicen 4 yıllığa

dgs istemezsen sınavsız direk aöf'ye geçebiliyorsun

1 yıl intibak(hazırlık) + 2 yıl = 3 yıl burada okursun.

çok kişi tanıyom aöf bitiremeden askere giden...

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mirliva
    mirliva's avatar
    Erkek

artık intibak sadece mühendisliklerde var kardeşim onu cıkarın aklınızdan

mesela;

2 yıllık bilgisayar okudun

4 yıllığa geçip bilgisayar mühendisliği okumak iğstersen 1 yıl intibak okuyosun

yok muhendislik beni aşar diyip bilgisayar bölümünün diğer 4 yıllık branşlarına gidersen o zaman intibak okumuyosun direk 3 ten devam fakat kazandıgın üniversitede hazırlık şartı varsa 1 yıl hazırlık okuyup 3 ten devam ediyosun....

Bir insanın sana neler verebileceği değil, senin için nelerden vazgeçebileceği önemlidir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

mirliva bunu yazdı:
    -----------------------------

artık intibak sadece mühendisliklerde var kardeşim onu cıkarın aklınızdan

mesela;

2 yıllık bilgisayar okudun

4 yıllığa geçip bilgisayar mühendisliği okumak iğstersen 1 yıl intibak okuyosun

yok muhendislik beni aşar diyip bilgisayar bölümünün diğer 4 yıllık branşlarına gidersen o zaman intibak okumuyosun direk 3 ten devam fakat kazandıgın üniversitede hazırlık şartı varsa 1 yıl hazırlık okuyup 3 ten devam ediyosun....

-----------------------------

peki hem hazırlık hem intibak + 3 yıl = 5 yıl okumak gibi bi olay olur mu ? mühendislikte dgs ile gidince

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLman
    aLman's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

önlisans ve lisans öğrencileri isterse aöf fakültesinin 1.sınıfından iktisat işletmeye qeçiş hakları var bir kac arkadasım 2.üniversiteye basladı boyle

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

olmaz o iş alttan dersin varken bi yere gidemezsin misal ben hocaya kafa atarsan bölüm birinciside olsan gidemezsin benim gibi olursun boşver dışardan bitir

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

okulunu bitirmeden öss ye girip kazandığında, 4 yıllığı okumaya başlıyosun, 2 yıllık fesh oluyo diye biliyorum. bi arkadaşm o şekilde girmeye uğraşmıştı kazanamamıştı sınavı. hatta sırf bu yüzden okula gelmiyodu öss ye çalışıyodu. adam boşuna heba etmez heralde 2 yıllıkda olsa okulunu.

yok dgs diyosanda ona okulu bitirmeden giremiyosun.

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    hayır

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 3201 Toplam Mesaj: 13