folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 2 Yıllık Myo Yu 4 Yıllığa Tamamlama

2 Yıllık Myo Yu 4 Yıllığa Tamamlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bayarbatuhan
    bayarbatuhan's avatar
    Erkek

mrb müridler  kulağıma şöyle birşey geldi.  Ben Mimarlık ve Şehir Planlama Harita Kadastro okuyorum. Bölümüm 2 yıllık ancak bazı denilenlere göre.

ben tekrar ygs ye girip açıköğretimden dahi 4 yıllık işletme okusam,  beni direk 3. sınıftan başlatıcaklarmış?   birkaç kişiden böyle birşey duydum,  

bana çok saçma geldi olmaz öyle şey falan dedim ama, ne de olsa ilginçliklere alışık bir milletiz sonrada neden olmasın ki dedim :)  bu konu hakkında bilgisi olan ve beni aydınlatabilecek birisi varsa yardımcı olabilirmi . 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek

yok hocam öyle bir şey bizim arkdaşta aynı durumdaydı özel üniye gitti simdi inşaat okuyor :)

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sen çok yanlış gelmişsin mayk :)

1- Tekrar ygs ye girip lisans egitimi veren bir bolume yerlesirsen en fazla onlisans okurken gectigin derslerden muafiyet hakkin olur.

2-Lisans egitimine tek bir sartla gecersin o da DGS , DGS sinavi ile bolumunun izin verdigi lisans programlarina yerlesebilirsin. Ornegin Programciliktan -> Muhendislige dikeygecis yaparsin, 1 tam yil intibak okursun, intibak yilini basariyla tamamlarsan lisans egitimine 3.siniftan devam edersin.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

O olay şöyle oluyor. 2 Yıllık mezunu olunca açık öğretimden iktisat ya da işletme bölümlerinden birine direk kayıt yaptırabiliyorsun. KAyıt yaptırınca direk 3. sınıftan başlıyorsun. Ama fark ders alıyorsun :) Misal normalde 3. sınıfta 4 tane ders var fakat sen hazırlık derslerinide alıyorsun 10 tane ders almış oluyorsun 3. sınıfta. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bayarbatuhan
    bayarbatuhan's avatar
    Erkek

4eye bunu yazdı:
    -----------------------------

O olay şöyle oluyor. 2 Yıllık mezunu olunca açık öğretimden iktisat ya da işletme bölümlerinden birine direk kayıt yaptırabiliyorsun. KAyıt yaptırınca direk 3. sınıftan başlıyorsun. Ama fark ders alıyorsun :) Misal normalde 3. sınıfta 4 tane ders var fakat sen hazırlık derslerinide alıyorsun 10 tane ders almış oluyorsun 3. sınıfta. 

işte anlatmak istediğim olay bu direk kayıt olanağım var yani .

brde ylnş gelmşsin diyen mürid  bölüme isteyerek geldim  hatta çok ta memnunum.  ama askerlik mevzuu falan  er olarak yapmak istemiyorum.  astsubay olmak istiyordum  bazı sağlık sorunlarımdan dolayı tüm mülakatları geçtikten sonra  sağlık raporundan elendim.

çocukluktan beri hayalim olan askerliğe er olark gitmek istemiyorum bu yüzden herhangi bir 4 yıllık lisansa ihtiyacım var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

4eye bunu yazdı:

yooo ben hazırlık + 3.sınıf + 4.sınıf toplamda 3 yıl okudum.

mezun olduğun önlisans programına göre değişiyor hazırlık okuyup okumama durumu.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

rappermcs bunu yazdı:

4eye bunu yazdı:

yooo ben hazırlık + 3.sınıf + 4.sınıf toplamda 3 yıl okudum.

mezun olduğun önlisans programına göre değişiyor hazırlık okuyup okumama durumu.

Değişti o durum diye biliyorum. Ben bu yıl yazıldım işte 3. sınıf direk olarak. fark ders alıyorsun hazırlık sınıfı derslerini. Bende 3 yıl biliyordum ama 2 yıl da bitiyor artık fark dersleri de alarak.

Evet hacım var direk kayıt olanağın. Diplomanı alınca kayıt tarihlerinde gidip kayıt yaptırabilirsin. Ben yaptırdım bu yıl direk 3. sınıf bakalım bitirebilecez mi :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sınava girmene gerek kalmıyor. Gidiyorsun, lisans tamamlama yapacağım diyorsun. 3. sınıftan başlıyorsun. Ben okuyorum şu an aynı şekilde.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bayarbatuhan
    bayarbatuhan's avatar
    Erkek

vallaha çok iyimiş de  bu lisans tamamlama işi açık öğretimden mi yoksa  okula gidip gelme seçeneğimiz varmı derslere girme falan ? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bayarbatuhan
    bayarbatuhan's avatar
    Erkek

ha birde her bölümden geçebiliyormuyuz ? yoksa belirli bölümlermi var ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Belirli bölümler var fakat çok geniş bir yelpazeye sahip. İstersen haftasonu dersler oluyor gidebilirsin. Haftaiçi dersler yok, E-dersler falan oluyor.

Toplam Hit: 5909 Toplam Mesaj: 14