folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 20 Yaşında Üniversiteye Hazırlanma

20 Yaşında Üniversiteye Hazırlanma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Merhaba forumu 3 aydır takip ediyorum  yeni üye oldum diyebilirim  yaşım 20,   iki yıl ygs ye hazırlandım psikolojik nedenlerden dolayı çalışamadım önümde 3 secenek var 

1.YGS1 250 Puan aldım 2 yıllık bölüm okuyacam

2.Sınava bidaha giricem 

3.Hiç okumadan iş  bulup çalışıcam

yaşımdan dolayı 2. secenek beni zorluyor, bilgisayar teknolojisi ve biilişim sistemleri istiyordum ama 30 puan yüksek şimdi ise eğer hazırlanırsam bir sene daha PDR istiyorum sizce ne yapmalıyım?

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

yaşında ne var kardeşim pardon?

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

okuma iş bul, hobi olarak buralarda web programlama falan ögrenırsen üç beş bişeyde sanaldan kazanırsın yeter ıkı yıllık bölümlerde bıkac derslere girdim egitim adına pek bişey göremedim heryer öylemı bılmıyorum ama acaip biyer abi

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

üniversiteye başladığım zaman 21 olucak kaygım şu yönde arkadaşlarım bitiricek ben nerdeyse yeni başlıcam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    Naruto bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı

üniversiteye başladığım zaman 21 olucak kaygım şu yönde arkadaşlarım bitiricek ben nerdeyse yeni başlıcam

Kaygın bu olmamalı bitirdikten sonraki işleyiş olmalı ne yapacağın nerede yaşayıp çalışacagın, arkadaslarının umrundamısın sanki 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

@Bosluk  : haklısın Bilgisayara ilgim cocukluğumdan beri var  tek hedefim bir bilgisayar tamir onarım yeri acmak  cünkü bu işi ücretsiz bile severek yapıyorum ama PDR de okumak istiyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

21 olsan ne olacak? Arkadaşların senden önce bitirse ne olacak ? Herkesin hayat çizgisi farklıdır ve kusura bakma inan OLUMLU anlamda söylüyorum sen daha çocuksun kardeşim böyle şeyleri dert etme stres seviyen kaldırabiliyorsa tekrar dene çalışmayı , daha iyi çalışarak girmeyi , sınavı herkes ilk atışta hedefi vuramaz sana " zero to hero " diyorum :) , pc tamir işini salla onu her yaşta yapabilirsin acelesi yok zaten esnaflık ticaret gibi şeylere neden özendiğinizi hala anlayamıyorum alel acele kararlar aldırır bu özenme insana eğitimini tamamla

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

1 sene baya bi çalış kurtar kendini

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

hoca zaten bu ulkede universiteye giris yas ortalamasi 20, sen neyin derdindesin.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam yaşını hiç takma :) ben de geç yaşta başladım üniv e, çok sorun olmuyor ..  eğer istediğin şeyi yapmak okumaktan geçiyorsa okumalısın.. maddi durumda sıkıntı varsa part-time olarak çalışabilirsin, bir çok arkadaşım yemekhanede, kütüphanede, sport tesislerinde v.s. çalışıyordu üniversite çatısı altında, aynı zamanda üniversitenin bursları olabiliyor ya da varsa çevrede vakıf v.s. burslar oluyor..

Bir an önce para kazanayım derdine düşmek yerine sevebileceğin mesleği yapmak bence daha önemli.. sonuçta o meslekte 25-30 yıl kalacaksın. Ben yazılımcıyım mesela, sevmesem katlanamazdım bu kadar :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

5 sene hazırlananı tanıyorum yani tekrar hazırlanabilirsin sıkıntı yok. tabii hazırlanamamada çevre baskısı aile baskısı bunlar önemli faktörler.  senin hayatın sonuçta ama bu baskılar neticesinde güzel gelecekten mahrum olmanızı istemem. 

Toplam Hit: 5785 Toplam Mesaj: 58
ygs